Skocz do zawartości

Nieprzeczytana zawartość Oznacz całą zawartość jako przeczytaną Strona główna Co kupić Zakupy - DACi, wzmacniacze słuchawkowe i karty dźwiękowe Audiotrak Prodigy Cube + gramofon?+monitory aktywne Audiotrak Prodigy Cube + gramofon?+monitory aktywne


Jackazz

Recommended Posts

WItam,

przymierzam się do kupna karty muzycznej-słuchawki z którymi miałby DAC pracować to AKG 240/518DJ,czy ta konfiguracja się sprawdzi?Właściwie to nie miałem nigdy zewnętrznej karty muzycznej,więc przypuszczam,że i tak będę zadowolony z poprawy jakości odsłuchu,jednak mam teraz pewne wątpliwości,bo potencjalnie chciałbym kartę przez którą mógłbym zgrywać muzykę z winyli do wersji cyfrowej.Czy przez Black Cube będzie to możliwe?Słyszałem coś,że wejście mikrofonowe jest monofoniczne,stąd moja obawa,iż nie bardzo ten sprzęt zda egzamin...Proszę o radę,ewentualnie wskazówki jaki DAC w podobnej cenie oferowałby możliwość nagrywania z gramofonu.Zastanawiałem się jeszcze nad Scarlett Focusrite Solo,z tym że w Prodigy Cube zachęciły mnie 2 wejścia słuchawkowe zamiast XLR na mikrofon,którego nie bardzo potrzebuję.

W przyszłości myślałbym,żeby do tej dźwiękówki jakieś monitory aktywne do słuchania muzyki z gramofonu nabyć,czy to w ogóle ma sens taki zestaw-monitory aktywne+winyle?Myślałem na KRK RP5 lub 7,czy ktoś sprawdzał taką konfiguracje? Muzyka odtwarzana w bardzo małym pokoju,więc pomyślałem,że to całkiem niezła alternatywa dla zestawu kolumny+wzmacniacz,dodam że nie jestem jakimś 'bassheadem',więc brak przewracjącego w żołądku niskiego pasma przeżyję :)
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...