Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

Mam do przeprowadzenia szkolenie na 30 osób w najbliższym tygodniu.

Ja i 10 osób będziemy na sali warsztatowej, a reszta na zoom. Potrzebuję do jednego komputera podłączyć dwa zestawy mikrofonów bezprzewodowych - mają złącze USB.

Problem w tym, że w ZOOM można ustawić jedynie jeden mikrofon jako mikrofon wejściowy. Potrzebuję sygnał z tych dwóch zestawów wprowadzić do zoom jednocześnie - zmiksowany.

Czy jest jakiś program, który to umożliwia? Idealnie było by, gdyby taki program tworzył coś w rodzaju nowego, wirtualnego mikrofonu, który podaje sygnał zmiksowany z dwóch lub więcej ścieżek.

Użyję tu porównania do programu OBS - tam może kilka wejść video lub kilka ekranów nałożyć na siebie i uruchomić tzw. wirtualną kamerę, która później we wszystkich programach jest widoczna jak gdyby była oddzielną kamerą. Co daje możliwość wysłania takiego "zmiksowanego" obrazu. Dokładnie czegoś takiego potrzebuję tylko z audio.

Może jakiś program? A może jakiś zewnętrzny mikser lub zewnętrzna karta dźwiękowa? Szukałem, ale nie znalazłem żadnej, która miała by dwa wejścia USB.. A do tego nie wiem, czy sygnał z takiej zewnętrznej karty dźwiękowej był by w systemie widoczny jako "jeden mikrofon".

Najlepiej, gdyby to było rozwiązanie na poziomie oprogramowania, żeby nie było konieczności dokupowania dodatkowego sprzętu.

Bardzo tego potrzebuję możliwie najszybciej - będę wdzięczny za wszelkie rozwiązania i sugestie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...