Skocz do zawartości

Osadzenie mikrofonu w shockmount


Recommended Posts

Cześć, na wstępie chce powiedzieć, że jestem kompletnym amatorem i zupełnie nie znam się na audio. Jednak ostatnio postanowiłem ulepszyć swój zestaw mikrofonowy i postanowiłem nie bawić się w półśrodki dlatego kupiłem dość popularny interfejs Scarlett Focusrite Solo gen.3 + mikrofon Audiotechnica AT2020.

O ile przy mikrofonie dostałem uchwyt w który wkręca się mikrofon to chciałem w pełni profesjonalnie dodać do tego shockmount (postawiłem na AT8458a).

Po przyjściu całości i spięciu tego zestawu okazało się, że mikrofon za (+/- 300-400 zł) choć jest dość dobrze wpasowany w shockmount to de facto wisi na kablu bez żadnego gwintu do którego byłby przykręcony (jest wyłącznie wsunięty na tyle ciasno, że nie wypada).

Jednak ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z tego typu sprzętem chciałbym się dowiedzieć czy to normalne, że mikrofon jest tak po prostu wsadzony w shockmount bez żadnej dodatkowej asekuracji / klipsów / uchwytów. Pytanie może się wydawać śmieszne ale zwyczajnie nie wiedziałem gdzie je dodać więc wylądowało tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...