Skocz do zawartości

Mini test Sony cd3000, Crosszone cz-1, Denon D7000, Audio Technica ATH W1000x


Recommended Posts

Witam

Opiszę w paru słowach jak mi grały te 4 pary słuchawek, dziękuje za zaproszenie na testy dla dobrej znajomej z innego forum.

Głównie tor składał się z wzmacniacza WBA Virtus 01, lampy Mullard e88c, Chord quest, listwa od Tomanka, kable zasilające Tomanka, transport plików z kompa.

Sony cd3000

Te słuchawki mimo, że były mało wygodne przez ich niestandardowe pady oraz nie najlepszy docisk zagrały mi najlepiej niż całej stawki, miały najlepszą barwę, najbardziej naturalną i raczej neutralną, super duża scena, świetna lokalizacja instrumentów, dźwięk też się charakteryzował najbardziej trójwymiarowymi obiektami które dawały wrażenie najbardziej namacalnych i realnych.

Crosszone cz-1

Najbardziej specyficzne a czasem wręcz grały jak zepsute, chwile dłużej ich posłuchałem i nawet szło się przyzwyczaić do kiedy nie zakładamy co chwile innych słuchawek, miały specyficzna scenę która grała z dużej oddali, była na swój sposób bardzo ciekawa, bardzo dobre rozciągnięcie sceny na szerokość i wysokość, barwa specyficzna bo mocno narzucała się średnica a reszty pasma mi brakowało, dziwne tez wrażenie miałem że te słuchawki jakoś brudno nie zawsze czytelnie grały, na plus była ich świetna szczegółowość.

Denon D7000

Wydawało mi się że te słuchawki bardzo mi podejdą ale jakoś ciemno to widzę, według mnie miały za dużo basu, brakowało niskim tonom lepszej jakości, chyba był zbyt "bułowaty" słuchawki też generowały mniejszą scenę od opisanych wyżej, było dosyć gęsto i nie tak szeroko, grały mi też jak by trochę bardziej intymnie i było wyraźnie czuć jak brakowało im otwartości względem Sony, zaletą były wyższe tony które najlepiej radziły sobie z głoskami syczącymi, właściwie w żadnym momencie mi te słuchawki nie syczały, barwa nastawiona na bas a góra pasma łagodna.

Audio Technica ATH W1000x

Ten model niestety najkrócej słuchałem, generalnie grały względem Sony cd3000 bardziej zaakcentowanym, mocniej zarysowanym sopranem, więc gdzieś na przełomie wysokich średnich czy wysokich było ich nieco więcej, barwa neutralno-jasna ewentualnie neutralna, przynajmniej tak odebrałem po chwili słuchania, słuchawki generowały sporą scenę, na pewno na szerokość było ciekawie, i ogółem bardzo mało rzeczy mnie w nich drażniło.

Z najlepszych wyłonił bym Sony cd3000 oraz Audio Technica ATH W1000x

Dziękuje za uwagę!

IMG_20210908_133858.thumb.jpg.b3ee871d4fea55db83fdff5ed949661d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...