Skocz do zawartości

Arko55

Uczestnik
 • Zawartość

  331
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Arko55

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  kraśnik

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Krzysztof Ślusarski Jest odwrotnie, wzmacniacz nie daje rady i produkuje zniekształcenia szkodliwe dla kolumn. Nie ma czegoś takiego jak za mocny wzmacniacz do kolumn, więc o to się nie martw.
 2. Kupię zadbane AKG Q701.
 3. Kupię Sony DTC57es/59es lub Kenwooda DM7090 ważne by działał sprawnie jako DAC.
 4. Polecanie różnego sprzętu bez podstawowych danych na temat akustyki u autora jest chyba nie na miejscu. Dlatego namawiam by zacząć od podstaw i opisać konkretnie w jakich warunkach słucha Kolega ald890. Tak naprawdę inny wzmacniacz może tu nic nie zdziałać gdy kolumny będą się dusić i przez to po prostu dudnić.
 5. Arko55

  8 Ohm vs 4 Ohm

  Najpierw zajmij się akustyką w pokoju zanim zaczniesz szukać wzmacniacza, źródła, przewodów... Myślę, że wiesz co mam na myśli?
 6. Dodam tylko, że finalnie przy używanym sprzęcie miał być klasę czy nawet dwie klasy lepszy dźwięk, zobaczymy co ciekawego napiszesz gdy odsłuchasz nowy sprzęt w salonie.
 7. @Up już się bałem... myślałem, że sub chcesz zawiesić na ścianie. To mi pierwsze przyszło do głowy ^^ Z tego co wiem sub powinien stać jak najstabilniej a szafka to nie jest dobre miejsce, napewno za lekkie.
 8. Na koniec by nie spamować za dużo dodam bardzo ciekawy według mnie filmik podsumowujący muzyków w obecnym świecie. Od 15 minuty jest dokładnie mowa o tym co było poruszane w tym temacie. Polecam bardzo https://www.youtube.com/watch?v=6G3qte7szW0 Z góry dziękuje za wypowiedzi w całym temacie.
 9. Wiecie o tym, że na samej górze jest tylko kilka wytwórni które narzucają swój styl na tych artystów? Nie wiem czy przypadkiem monopol się nie stworzy w tej materii, zresztą jak ze wszystkim 🤔
 10. @audiowit Cieszę się, że wydusiłeś z siebie coś więcej i konkretnie napisałeś. Te linkacze miały być tylko propozycją a nie nie zależało mi by kogoś tam wspierać z YT. Że tak się zapytam o jakiej osobie pisałeś przytaczając temat wtc? Sądzę, że najlepiej będzie jak każdy tutaj będzie jakoś szanował innych zdanie i na tym można zakończyć. To że mam jakieś domysły co do teorii i spisków to wyłącznie mój sposób myślenia ale szanuje inne zdanie. Żeby nie było, nie oglądam telewizji, nie oglądam Eurowizji, nie śledzę radia i nie czytam gazet. Wyłącznie korzystam z internetów. Uważam również, że to w dużym znaczeniu jest show biznes. Może jak będę starszy to będę mieć wywalone na przekaz podprogowy, bo tak to na chwile obecna widzę. Pozdro o/
 11. Oczywiście możesz wybrać się na odsłuchy to da nam jakiś punkt odniesienia, mimo to bardzo polecam finalnie zakupić używany sprzęt ponieważ nowe mogą grać ładnie lecz nie tak klaowo jak używki. Jeżeli namówisz się na używane kolumny i wzmak to poleca odsłuchać nowych w salonie o 30-60% droższych względem używki, wtedy będzie mniej więcej porównywalna jakość gdy by szukał używek. Na pewno polecił bym Ci posłuchać kolumn Dynaudio, Elac, Chario, Xavian, Tannoy. W 28m2 wejdą z powodzeniem większe podstawkowe jak i średnie podłogowe. Odnośnie akustyki polecam zrobić taką koncepcje aby kolumny były mniej więcej rozstawione na 230-250cm a może i jeszcze szerzej? Miejsce odsłuchowe by było w takiej samej odległości jak szerokość między kolumnami, pod czas odsłuchu możesz jeździć kolumnami by jeszcze lepiej dopasować jak mają grać pod Twój styl. Bardzo możliwe, że alon nie będzie odpowiednio wytłumiony w tym przypadku polecam zamówić na OLX czy Allegro panele z wełny mineralnej najlepiej PT80 lub PT100 i 10cm grubości. Postaraj się tak urządzić pokój by na ścianie za plecami nie było płaskich powierzchni i fale dźwiękowe mogły się rozbijać, bardzo możliwe, że jako wystrój można polecić Ci dyfuzory z drewna, wiele zależy czy taki rodzaj wystroju będzie Wam odpowiadał. DAC warto by było kupić możliwie dobry przy dobrym sprzęcie źródło musi też odpowiednio dobrze grać, ale to na końcu gdy skompletujesz sprzęt.
 12. "Podejrzewam, że albo ulegli pewnej modzie albo podporządkowali się faktycznie istniejącemu kultowi satanistycznemu w elitach muzycznego biznesu. " Dokładnie mam taki sam mętlik w głowie co o tym sądzić. Chociaż jak wyżej czytam wasze wypowiedzi to zdecydowana większość nie wierzy że to jakiś spisek. @audiowit A ten występ Madonny z Eurowizji tego roku nie mówi Ci nic o satanizmie/czymś złym/niepokojącym? Dlaczego w takim finale Madonna nie zaśpiewała w całkiem innym oświetleniu przy obrazie natury itd 😏 Dzięki za wypowiedzi.
 13. Dzięki Panowie za opinię. Ważne, że nie było żadnych niemiłych słów i wulgaryzmów. Ostatnio oglądałem taki materiał, trwa 18 minut więc nie jest długa 1 część polecam obejrzeć i napisać, czy to waszym zdaniem przypadek, że osoby w tym programie nagminnie używają pewnych symboli które wyraźnie widać po ich dłoniach, ubraniach gestach. Rozumiem każdy może od czasu do czasu wykonać jakiś gest przypadkowo ale tu jest to niestety nagminne i podejrzliwe. W przykładowym programie nie zabrakło piramid, wzorków czaszki, różnych takich symbolów które często się powtarzają w takich programach.
 14. @pieniek Ten wzmak słuchawkowy był przypadkowo dobierany pod AKG? nigdzie nie słyszałem o takim połączeniu. Czy w Twoich K702 nie brakuje dociążenia dźwięku? miałem takie i jakoś nie mogłem się do nich przekonać a robiłem też bass moda. Nie wiem jakiego zestawu stereo z kolumn słuchałeś ale gdy ja miał bym porównać ten z AKG do kolumn w niezłym akustycznie pokoju to słuchawki wysiadają. Zawsze nie podobało mi się to, że słuchawki nie potrafiły zagrać jak kolumny czyli przed słuchaczem a bardzo na boki. K702 podłączałem pod Aune S16 i nie zachwyciła mnie przestrzenność, było za blisko głowy czyli całkiem inaczej niż odsłuch z kolumn. Za to miałem dźwięk rozsypany na lewa i prawa stronę bez tego ładnego skupienia przed słuchaczem Pozdro.
 15. Kup Fx Audio DAC X6 jak chcesz sporej mocy i niezłego napięcia. Wtedy takie słuchawki jak CAL, K240 spokojnie DAC rozrusza. Do cięższych klimatów fajne też mogą być Shure RH840 używane polecam.
×
×
 • Utwórz nowe...