Skocz do zawartości

Arko55

Uczestnik
 • Zawartość

  279
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

4

O Arko55

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  kraśnik

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dodam tylko, że FX audio DAC X6 jest naprawdę mocny czytając na necie. "Jako jedno z nielicznych urządzeń w swojej klasie FX-Aduio DAC-X6 dysponuje wzmacniaczem słuchawkowym opartym o chip TPA6120 dzięki czemu potrafi oddać moc do 1000mW (słuchawki 16Ohm)" to zasługa mocnego opampa. W dodatku ma zasilacz w zestawie i nie ma ograniczeń jak SMSL M3 przez zasilanie wyłącznie pod USB. Oczywiście jak się dane combo będzie zgrywać z M220pro tego nie powiem, być może barwa z SMSL będzie autorowi bardziej odpowiadać.
 2. FX Audio DAC X6 gra dosyć równo, podobnie do Prodigy Cube. Za 350zł nic specjalnie lepszego nie kupisz. Według mnie warto się zastanowić nad FX Audio. Chyba, że masz możliwość kupna wewnętrznej karty wtedy można coś lepszego używanego np Xonar ST/STX. Zawsze możesz w przypadku tych wymienionych źródeł wymienić opampy w razie poprawy dźwięku.
 3. Arko55

  Ustawienie kolumn w kwadratowym pokoju

  W 9m2 też się da stworzyć przyzwoitą akustykę... Wszystko się rozbija o to że masz autorze za bardzo zagracony pokój, trzeba by wywalić to i tamto, by w gole móc kolumny rozstawić zgodnie z planem. Potem zdecydowanie trzeba by wydać pieniądze na panele akustyczne, jakieś dyfuzory czy regał z książkami, figurkami itd. Sporo jest w tym wszystkim pracy. Mi się jakoś udało minimalnie większy pokój doprowadzić do przyzwoitego stanu do odsłuchu, ale to kilka lat wyrzeczeń.
 4. Kolumny podłogowe stojące blisko tylnej ściany w dodatku "basss" podkręcony we wzmaku. Chyba Kolega nie wyleczył się jeszcze z nawyków gdzie bas musi łomotać w całym pokoju. Przez to cierpi reszta pasma, ale kto co woli. Pozdrawiam.
 5. Arko55

  Ustawienie kolumn w kwadratowym pokoju

  Po 1 na nowym ustawieniu w pokoju wogole nie widzę przyzwoitych warunków by cokolwiek tu dobrze zagrało. po 2 twoje kolumny i wzmacniacz nie sa warte inwestowania w akustykę chyba, że chcesz w niedalekim czasie zmienić ten biednie grający zestaw. Od biedy małe kolumny podstawkowe by mogły grać stawiając jedną na biurku a drugą na komodzie. Oczywiście podstawki np z granitu obowiązkowo by obie kolumny były na równej wysokości.
 6. @Jasiek88Ale to nie jest żadna guma do żucia. Czytałeś kiedyś o BluTacku ? W dodatku te masę plastyczną idzie ładnie uformować i wcale nie musi to źle wyglądać o ile komuś zależy na wyższej jakości dźwięku. To tak samo gdy byś mi napisał dlaczego nie kupiłem białych kolumn, bo muszą pasować do meli koniec i kropka. Pozdrawiam.
 7. To już od Cb zależy ile chcesz maksymalnie wydać na słuchawki. Ja aby podałem możliwie najlepsze propozycje gdy byś miał wydać powyżej tysiąca na wszystko.
 8. Postanowiłem zrobić chyba ostatni test, przyklejając bezpośrednio standy z kolcami i podkładkami do podłogi. Żeby nie przedłużać napiszę wprost, że to daje całościowo najlepszy dźwięk. Przesłuchałem około 20-25 utworów. W tym teście porównam dźwięk do ustawienia z powyższego #19 postu. Pod czas testów z przyklejonymi podkładkami bezpośrednio do podłogi, dźwięk jest delikatnie ciemniejszy, na szczęście nie jest za ciemno a dosyć umiarkowanie, gdy trzeba to dźwięk jest tak samo dźwięczny. Scenicznie jest nieco lepiej pod względem trójwymiarowości i stereofonii. Źródła pozorne swobodniej przechodzą z jednej do drugiej kolumny, delikatnie lepsza lokalizacja źródeł. W stresujących sytuacjach gdzie zapodamy ostre kawałki, wysokie tony mają bardziej przyjemne wybrzmiewanie, trochę lepsza selektywność. W utworach np. Avril Lavigne -" Forgotten" czy "Take Me Away" słychać zdecydowanie bardziej przyjemną barwę brzmienia pozornie ostrych instrumentów. Wokale są delikatnie bardziej spokojne, delikatnie przyciemnione. Na mały minus dodam, że nie są tak bezpośrednie a lekko wycofane. W stresowych sytuacjach niskie tony nie tracą kontroli, jest na pewno lepiej. Całkiem sporo się zmieniło pod względem brzmienia niskich tonów, mamy bardziej zwarty bas, wyraźnie to słyszałem podczas Crystal Castles "Concerte" czy Deadmau5 "imaginary friends". Ilościowo jest minimalnie mniej niskich tonów, lecz gdy trzeba to ładny zwarty bas potrafi nawet ciekawiej uderzyć niż poprzednio.
 9. Arko55

  Podstawka granitowa i poprawa dzwięku.

  Zawsze dobrym sposobem może okazać się filc oddzielający granit z podstawkami czy kolumnami. Zawsze polecam przetestować, jeżeli ktoś chętny sprawdzić nowe doznania dźwiękowe.
 10. AKG K702 nie grają w stylu "V" Nie mają zbyt mocnego basu, nie specjalnie nadają się do np cięższych klimatów. Odblokowane bass porty ocieplają brzmienie, niskie tony są rzeczywiście mocniejsze, delikatnie mniej konturowe i mogą niżej zejść. Co do K702 z odblokowanym bass portem miałem zastrzeżenia do co impaktu oraz wypełnienia, brakowało mi nieco pod tym względem. K612pro miałem bardzo sobie chwalę, ale Cb stać na nieco lepsze słuchawki. Najbardziej spodobały mi się AKG Q701, miały coś w sobie czego brakowało mi w K702. Co do Beyerów DT990 600ohm będzie problem czym je napędzić ? Mało Ci zostanie kasy na źródło odpowiednio mocne, często polecany pod Beyery jest właśnie Aune T1 ale to już drogie źródło. AKG M220pro nie są tak wysokiej klasy jak wyżej wymienione słuchawki, oczywiście gusta są bardzo ważne, może By tobie akurat się podobały, moim zdaniem nie zagrają tak klasowo jak np. Q701.
 11. Arko55

  Akustyka salon 20m2

  @widghetMożesz na ścianę za kolumnami dać nawet 4 takie panele i tak nie przytłumisz pokoju, za to da na pewno pozytywne efekty. Co do zmiany posadowienia kolumn jak i kupno regału powinieneś wychwycić różnicę na plus.
 12. Arko55

  Akustyka salon 20m2

  @widghetTak jak przedmówca pisał panele za kolumnami są trochę za wysoko. Co prawda u mnie podstawkowe NHT wymuszają, by panele stawiać wysoko ale podłogowe mają znacznie niżej woofery. W dodatku sprawdź czy przypadkiem nie powinny panele stać bliżej siebie, bo dosyć szeroko je powiesiłeś. Ściana za plecami > powieszone panele nie są w miejscu pierwszych odbić. Fajnie gdy byś je powiesił na środku ściany koło samego okna. Najlepiej według mnie sprawdzają się dyfuzory na ścianie za plecami, ale gdy mamy spory pogłos to i panele z wełny mogą dużo dobrego zrobić. @Marek JankowskiPolecam Ci po testować nawet i węższe ustawienia paneli. Warto sprawdzić na własny słuch nawet w jednym najbardziej znanym utworze jak działa absorbowanie. Co do wysokości polecam umieścić panele tak z 30cm nad podłogą, by połowa panela była na wysokości środka kolumny. Zdjęcie Twojego pokoju dosyć mocno okłamuje, na moje oko wygadał ten pokój na 13-14m2 Pozdrawiam.
 13. Arko55

  Akustyka salon 20m2

  @Marek JankowskiJakie masz rozmiary pokoju ? Jak ustawiłeś te panele jeżeli chodzi o szerokość ? Stosunkowo wąsko u mnie są rozstawione, gdy były tak szeroko jak na zdjęciu wyżej również nie absorbowały tak dobrze.
 14. Podkładki przyklejone masą plastyczną do granitu, pod granitem są 2 paski z filcu, Jak na zamieszczonym zdjęciu powyżej dźwiękowo jest bardzo dobrze. Świetna dynamika, dobra trójwymiarowa scena, źródła pozorne mają odpowiednio dobry zarys, scena raczej najlepsza na szerokość. Barwa neutralna z delikatnym nastawieniem na wysokie tony. Precyzja rewelacyjna, jak do tej pory to najbardziej precyzyjny przekaz jaki słyszałem. Jakieś minusy ? Niestety tak... Nieco wychudzone niskie tony, są krótkie i zbyt delikatne. Wokale mogły by być bardziej bezpośrednie i namacalne. Kolejne ustawienie bardzo podobne do ustawienia nr. 5 z pierwszego posta. Jedynie różni się inaczej wyciętymi podkładkami z filcu, by poprawić stabilność. I oto kolejny przykład jak ustawienie nr. 5 z pierwszego postu jak i w tym wypadku sprawdza się najlepiej. Przyznaję nie ma, aż tak dobrej precyzji w zamian za to uzyskałem mocniejszy bas, który ciut dłużej wybrzmiewa , bardziej namacalne wokale. Scena jest bardzo porównywalna, na pewno nie gorsza. Wysokie tony nieco ciemniejsze, ale gdy trzeba są bardzo dźwięczne. Jak było mi dane usłyszeć, filc lepiej odprowadza rezonanse niż masa plastyczna która świetnie zespaja całość w celu poprawy precyzji, selektywność w obu wypadkach jest bardzo dobra.
 15. Arko55

  Akustyka salon 20m2

  @Bartek z Mega-AcousticO widzisz. Ja akurat o dziwo trafiłem na jakas bardzo porządną wełnę. Dziesiątki testów, ustawień wszystko się sprowadza do tego, że na OLX sprzedawca sprzedał mi na prawdę dobre panele. Dzięki tym panelom wyeliminowałem nieprzyjemne wzbudzania się basu, dudnienia czy inne problemy związane z pogłosem. Do tego nie masz dowodów by być pewny jaką wełnę sprzedaje konkretny sprzedawca z OLX, Pewnie gdybasz że tak może być ale to tylko gdybanie. Jak wspominałem u moim przypadku kupno paneli z wełny pt80 (maj-sierpień tego roku) dało bardzo duże zmiany na plus. Jak materiał to agrowłóknina jest często polecana, by zabezpieczyć wełnę.
×