Skocz do zawartości

Glosniki Paradigm Monitor 3 v.3 - trzeszczacy bass/midrange glosnik


Chris Sajdak

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na tym forum i pisze do was z Monachium.

Mam w domu maly zestaw HiFi: Denon Ceol N11 i pare glosnikow Paradigm Monitor 3 v.3. W jednym z glosnikow padl mi bass/midrange glosnik- trzeszczy przy glebokich basach.

Ponizej sa specyfikacje tego glosnika - czy moglby ktos mi doradzic jaki dobrac relatywnie dobrej jakosci 8" woofer do mojej kolumny? JEstem w kontakcie z Paradigm w Kanadzie ale nie jestem pewien czy beda w stanie mi wyslac ten glosnik. 

Serdecznie z gory dziekuje za waszy rady.

Wojtek

Paradigm Monitor 3

High Frequency Driver: 25mm (1") PTD™ pure-titanium dome and former, ferro-fluid damped cooled.
Bass / Midrange Driver: 210mm (8') with diecast chassis, ICP™ injection - moulded co-polymer poly - propylene cone, Apical™ former
Low FrequencyExtension (DIN): 36Hz (DIN)
Frequency Response: On Axis (0°) ±2dB from 54Hz - 20kHz / Off Axis (30°) ±2dB from 54Hz - 18kHz
Sensitivity -- Room / Anechoic: 90dB / 87dB

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/paradigm-monitor-3.2144/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2022 o 16:32, 1Ender napisał:

Co było przyczyną?

Banalna - plytka z przylaczem */- na glosniku byla fabrycznie przymocowana nitem ktory sie urwal od wibracji. W momencie brzmienia bardzo niskich basow plytka ocierala o glosnik i trzeszczala. Rozwiercilem nit i umocowalem plytke sruba z kontrujaca nakretka - brzmi fenomenalnie.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...