Skocz do zawartości

1Ender

Uczestnik
 • Zawartość

  1263
 • Dołączył

 • Ostatnio

O 1Ender

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 • Urodziny 22.04.1971

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Legnica

Ostatnio na profilu byli

2319 wyświetleń profilu
 1. @Kraft Pokój jest po remoncie wraz nowymi meblami, ale... obejrzałem dokładnie kolumny i nie stoją one zbyt stabilnie. Może dorobię kolce, bo standardowo mają podklejone podkładki korkowe. Podczas grania każde kolumny drgają... Może tu tkwi problem? Kolumny stoją na dywanie, a pod nimi mam płytki ceramiczne. Sprawdzę jeszcze dźwięk jaki będzie bez płytek. Kolce powinny utwardzić niskie tony. Niestety akustyka.. Dziękuję, bo natchnąłeś mnie... Kolumny stanęły bliżej mebli na twardym podłożu zamiast dywanu. Odległość skróciła się o około połowę. I aktualnie jest 50 cm od tylnej ścianki, a od przedniej 78 cm. Dźwięk nabrał więcej masy i niskie tony są bardziej wyraziste. Szczególnie w dolnym zakresie. Jeszcze raz dzięki. Kolejny etap to kolce. Pozdrawiam kolegę.
 2. @Kraft, autentycznie nie mam jak ustawić absorberów... Kolumny są na środku pokoju, a cała ściana na którą padają tylne pierwsze odbicia jest zabudowana meblami o nieregularnych kształtach.. Odległość od kolumny do pierwszej przeszkody jest około 1m mierząc od tylnej ścianki kolumny.. Absorbery przeszkadzały by w codziennym użytkowaniu przestrzeni mieszkalnej..
 3. @Kraft, żadne ustroje akustyczne nie wchodzą w grę ze względu na żonę. Warunki akustyczne może nie są idealne, ale jak dla mnie zadowalające.
 4. Witam, potrzebuję o propozycje używanych przewodów głośnikowych o mocno podkreślonych niższych tonach z zakresu niskiego "basu". Caspian gra z bardzo dużą ilością szczegółów, to mi odpowiada. Chcę dźwięk przyciemnić. Budżet 200-250 zł, długość przewodów 2x 2,6 mb ewentualnie 2x2,5 mb. Czy z budżetowych przewodów może się coś znaleźć? Mogą być też tzw. "niekoszerne" przewody głośnikowe, ale z miedzi. Np. estradowe. Chciałbym coś do testów na wypożyczenie... Testy i ewentualny zakup grudzień 2018, więc jest trochę czasu. W grudniu będę zmieniał aktualne źródło CD Nad C541 (nietrafiony prezent)
 5. 1Ender

  Problem z końcówką mocy PSA-2550

  Temat raczej do DIY. Zapytaj kolegę @Audio Autonomy, może pomoże...
 6. @nostromo A jaki rodzaj dźwięku lubisz? Opisz jak najdokładniej. No i jaki budżet przewidujesz na wzmacniacz? Odtwarzacz sobie zostaw.
 7. 1Ender

  Głośniki podstawkowe do 2.1 za 1400zł

  Mam dla Ciebie inną propozycję, klasyczny wzmacniacz stereo, a do tego chromecast, który załatwi Ci sprawę multiroomu. Dźwięk nieporównywalnie lepszy od KD i zaoszczędzone pieniądze. Pozdrawiam
 8. Kup coś innego, a ten sprzedaj.
 9. 1Ender

  Głośniki jamo studio 180

  Pamiętaj, aby wymienić obydwa głośniki. Głośniki wymienia się parami.
 10. @audiowit kolega miał hk970 nie wiem czy jeszcze ma...
 11. 1Ender

  Heco plus koda Sub

  😁I o to chodzi 😁 To teraz ciesz się doznaniami że słuchania muzyki. Za tydzień dwa będzie jeszcze lepiej. Sprzęt musi się ułożyć. Na tym etapie szkoda kasy na droższe. Odsłuchaj się z nową prezentacją dźwięku. Tak na kolcach dźwięk jest bardziej zwarty, niskie tony bardziej sprężyste i szybkie. Dobrze jest położyć dywaniki, by nie niszczyć podłogi😁😆. Tym bardziej, że nie widzisz różnicy. Reasumując sprzęt potrzebuje od 100 do 200 godzin, by grać jak chciał producent. W zależności ile godzin dziennie słuchasz może to się przeciągnąć w czasie. W ekstremalnych warunkach może to zająć około 2 miesięcy, zakładając, że słuchasz 2 godziny na dzień. Takie audio voo doo 😆
 12. 1Ender

  mały zestaw do pokoju

  W budżecie do 2,5 k widziałbym u Ciebie tylko i wyłącznie sprzęt używany. Zyskasz przynajmniej jedną klasę, a nawet dwie wyżej. Budżet podzieliłbym następująco: 1) klasyczny wzmacniacz stereo 600-1000 zł, 2) kolumny podstawkowe + standy lub małe podłogówki do 1200 zł 3)źródło 100-300 zł, 4) coś do sieci typu Chromecast 100-150 zł, 5) przewody podstawowe do 100 zł. Wszystko używane. Ponieważ nie masz jeszcze sprecyzowanych wymagań co do dźwięku to najlepiej jak byś udał się na odsłuchy.
 13. 1Ender

  Heco plus koda Sub

  1.Jak długo gra wzmacniacz z Twoimi kolumnami? 2. Jakie masz przewody głośnikowe? -podaj markę i symbole. A) nowe czy używane? Przy używanych obetnij końcówki i podłącz najlepiej "gołe kable" jak się da. Jak nie to chociaż od strony kolumn daj bez niczego. B) Jak są nowe, to jak długo grają? Pamiętaj by dobrze dokręcić przewody głośnikowe, brak dobrego styku powoduje znaczy ubytek niskich tonów. Sprawdziłem u siebie. 3. Kolumny. A) czy stoją na kolcach? Spróbuj kolumny ustawić na 2 jednakowych dywanikach (ten sam materiał) i posłuchaj. Napisz jakie są zmiany. Wariant 2 na dywanikach ustaw twarde podstawy najlepiej granit, marmur, bazalt. Jak nie masz to spróbuj postawić płytki ceramiczne tzw. kafelki im grubsze tym lepsze. Może masz gdzieś pozostałe po remoncie? Zaobserwuj zmiany i napisz. Kolce i twarde podstawy wzmocnią niskie tony, będą szybsze, twardsze. Dywaniki odizolują trochę od podłoża. Docelowo kup dywan, a teraz trochę poeksperymentuj.
×