Skocz do zawartości

1Ender

Uczestnik
 • Zawartość

  1105
 • Dołączył

 • Ostatnio

O 1Ender

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 • Urodziny 22.04.1971

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Legnica

Ostatnio na profilu byli

1243 wyświetleń profilu
 1. Nagłośnienie pokoju 12m2

  Do 12 metrów najlepiej monitory i podstawki - o ile masz miejsce. Podwieszanie to ostateczność i nie jest to najlepszy pomysł. Zapoznaj się z tematem akustyki - tu masz link. Dobrze by było jakbyś wkleił rysunek pokoju. Zapoznaj się też tematem - jak pisać posty - jest to pewien kanon, od którego nie warto odstępować. Uniknie to niepotrzebnych dodatkowych pytań, o ile chcesz rzetelnej pomocy. Link Napisz co będzie źródłem, jaki masz wzmacniacz i resztę sprzętu który posiadasz. Czego słyszałeś. Wymień gatunki muzyczne, które słuchasz i opisz dźwięk jaki lubisz. Czy tą yamahe to już masz, czy chcesz kupić?
 2. TV + konsola do grania.

  Zgoda, ale jeżeli nie da się słuchać gorzej zrealizowanych płyt, to lepiej poszukać takiego, którego brzmienie będziemy w stanie zaakceptować.
 3. Budżetowy sprzęt do pokoju

  Napisz co będzie źródłem? Jak byś mógł dołożyć 400-500zł byłoby lepiej -800-1000zł to absolutne minimum.
 4. TV + konsola do grania.

  Jak już dobierzesz system i będzie pasować to ostatni szlif zrobisz kablami.
 5. Zestaw Rotel 06 + Dali Blue 8008 mały niedosyt

  Koledzy polecali Arcam rdac oraz coś z projektu Nostromo.
 6. TV + konsola do grania.

  A nie było nada w Oświęcimiu?
 7. TV + konsola do grania.

  Weź to na swoje ucho, bo że jasno wcale nie musi być źle. Akurat Tobie może się podobać. Ale przy dłuższych odsłuchach dźwięk może męczyć. Weź ze sobą płytkę 10 utworów które dobrze znasz. Pół dobrze nagranych a pół źle. Jeżeli tych złych nie da się słuchać to wzmacniacz/kolumny odpuszczasz i przechodzisz do kolejnego/ch. Posłuchaj kilku wzmacniaczy na tych samych kolumnach, różnie grających nawet tych skrajnie Np zimno, neutral, ciepło grające. Później zmień kolumny. Rób sobie notatki. Szkoda, że nie mają Phonarów, ja znalazłem takie, które mi odpowiadają nie męczą i można słuchać godzinami. Są mocno ciemniejsze i odrobinę cieplejsze od wcześniejszych Phonarów, które miałem. Są to kolumny dość podatne na modyfikacje i dość tanie - zależy od serii.
 8. DAC do mojego zestawu

  Kolumny masz ustawione fatalnie, nie dość, że w narożnikach to jeszcze na podłodze. Zacząłbym od akustyki, czy jest możliwość poprzestawiania trochę mebli? Miałbyś miejsce na przestawienie witrynki? Do kolumn dokup standy, tak bys miał głośnik wysokotonowy na wysokości uszu. Musiałbyś zmierzyć jaki potrzebujesz.
 9. TV + konsola do grania.

  Do Ca dacmagic szukaj cieplejszego wzmacniacza, gęściej grającego, bardziej soczystego. Obawiam się, że z yamahą będzie za jasno.
 10. Zestaw Rotel 06 + Dali Blue 8008 mały niedosyt

  Przesuń kolumny bliżej siebie i ustaw w trójącie 2,5m x 2,5 m x 2,5 m. Poza tym kolumny stoją za blisko narożników pokoju.
 11. Zestaw Rotel 06 + Dali Blue 8008 mały niedosyt

  Zaraz pisałeś, że masz 30m2. A teraz urosło do 80m2? Bo o ile do 30m mocy wzmacniacza jest powiedzmy wystarczająco, to przy 80m już za mało. Daj rysunek.
 12. Zestaw Rotel 06 + Dali Blue 8008 mały niedosyt

  Daj rysunek pomieszczenia. Napisz co się podoba w dźwięku, a co chciałbys zmienić. Kolumny odstawiłbym na minimum metr od ściany tylnej. Zmierz odległości miedzy kolumnami, do miejsca odsłuchu. Wszystko wpisz w rysunek. Mocy przy 4 Ohmah powinno wystarczyć, bo rotel generuje około 90W.
 13. Wieża w rozmiarze MIDI

  Może to jakaś fabryczna wada tych sprzętów i co zamierzasz? Sprzedajesz, zostawiasz, naprawiasz, szukasz czegoś innego?
 14. Wada na głośniku

  Napisz do gościa by dał zdjęcie drugiej kolumny. Możesz dać linka do aukcji?
 15. Pilnie potrzebuje wzmacniacz i jakieś kolumny

  To trochę wygląda na temat dla "zgrywu". Albo autor bardzo chaotyczny. Słuchaj no! Masz tu pytania poniżej i na nie odpowiedz !! 1. Jaki masz budżet na całość (ile kasy chcesz przeznaczyć na wszystko) - wzmacniacz, kolumny, źródło, przewody? 2. Jaki duży jest pokój, gdzie będzie stał sprzęt ?? Zrób rysunek pokoju i wklej. 3. Co będzie źródłem - tzn. z czego będziesz puszczał muzę (komputer, Tuner -czyli radio, Odtwarzacz płyt CD, gramofon, a może jeszcze coś innego)?? 4. Czy ma być to sprzęt typowo imprezowy, ma być głośno, a jakość dźwięku nie jest istotna? Czyli ma konkretnie łupać? Czy chcesz się raczej delektować muzyką? 5. Napisz jakich zestawów stereo słuchałeś i opisz co się podobało w dźwięku, a co nie.
×