1Ender

Uczestnik
 • Zawartość

  694
 • Dołączył

 • Ostatnio

O 1Ender

 • Ranga
  Aktywny
 • Urodziny 22.04.1971

Ostatnio na profilu byli

304 wyświetleń profilu
 1. Cześć, nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi. Zapoznaj się z tematem jak piszemy pierwsze posty na tym forum i uzupełnij swój post. https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/
 2. Przyjmuje się stosunek zakupowy 40-60% całości budżetu na kolumny głośnikowe, 10-15% kable, reszta na wzmacniacz, cd, dac w zależności jaki zestaw stereo chcemy złożyć. Ale nie jest to sztywne. W dużej mierze to zależy od Ciebie. Są audiofile, którzy kupują kable niemal za połowę wartości zestawu, ale to już przy kwotach znacznie wyższych. W tysiącach, dziesiątkach czy setkach tysięcy. To podaję bardziej jako ciekawostkę.
 3. Raczej przed zakupem elektroniki... zabierzcie wzmacniacz i niech wam podłączą do niego różne kolumny. Dobrze by było jakby znajomy zabrał ze sobą 2-3 płyty cd które zna.
 4. Dorzucę swoje... Zauważyłem, że jak trzymałem wzmacniacz włączony przez 4-5 dób, to grał wyraźnie lepiej. Nawet potwierdziła to moja połowa. Dźwięk był bardziej nasycony, dużo lepsza stereofonia, przestrzeń.
 5. Ale żeś je wcisnął w takim ustawieniu jak proponujesz będzie to dźwiękowa katastrofa... Pisałem jak ustawić. Zapoznaj się z poniższym artykułem - jak prawidłowo ustawić kolumny http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php i jeszcze ten: http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/ Zestawy surround pomiń. Pozdrawiam
 6. Z mądrych porad z Allegro wynika, że najważniejsza przy wyborze zestawu KD jest moc głośników, a w przypadku systemu stereo powinno się wieszać kolumny na ścianach pod kątem w dół. Autor nie napisał, jakie kolumny tylko wrzucił wszystko do jednego wora. Z tego wynika, że zawsze powinniśmy kolumny wieszać w podany przez niego sposób i tylko taka metoda jest słuszna. Ciekawe jakby zawiesił moje kolumny podłogowe?
 7. @Dareczek tak sobie myślę, że może być problem u Ciebie ze złym ustawieniem kolumn. Gdy kolumny stoją za blisko ścian to niskie tony dudnią i słychać u sąsiadów. Przy kolumnach podłogowych najlepiej odstawić je od ścian w odległościach: tylnej około metra, ściany boczne minimum 50-60 cm. Wklej rysunek pokoju to spróbujemy Ci pomóc. Najlepiej w osobnym temacie. Dział akustyka. Miałem podobny problem. dudnienie ustąpiło po wysunięciu kolumn głośnikowych bardziej w głąb pokoju. Pozdrawiam PS. Teraz nawet przy głośnym słuchaniu poza mieszkaniem jest cicho.
 8. @RoRo Zgoda, ale co można kupić do 200 zł ? I trzeba pamiętać, żeby było gniazdo usb.. Szczerze powiedziawszy to nie znalazłem nic co by miało gniazdo usb w tym proponowanym przez Ciebie budżecie. Większość wystawionych daców na allegro i olx ma tylko wejście koaksjalne i optyczne. Takie często proponowane Fiio D03 nie spełni wymogów. Jeżeli wiesz jak podłącząć tego ww fiio pod komputer - to proszę mnie oświeć. Ja nie wiem.
 9. @S4Home jest 1000 zł - nie doczytałeś, dlatego napisałem celowo wzmacniacz CA A1 około 250zł, do tego kolumny 400-500, zostaje na kable 150 - 250 zł na Dac niestety już nie wystarczy. Muzyka będzie z komputera.. Oczywiście wszystko używane.
 10. Moc 70W, Impedancja 4-8 ohm, czyli bardzo uniwersalne kolumny, trochę duże jak do 11 m kw. Ja mam 70-tki w pokoju prawie 2,5 raza większym. Ustawione masz fatalnie w rogu i przy samej ścianie. Kolumny spróbuj odsunąć od tylnej ściany o metr i minimum po 50 cm od bocznych. Odległość między kolumnami około 2m i do miejsca odsłuchu, mierząc od głośnika do sofy też 2m. Zasada trójkąta równobocznego.
 11. Cześć! Pierwsze to akustyka i na nią powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Pisał Ci o tym @Angel. Na tym etapie nie ważne jest co kupisz i w jakim budżecie bo i tak będzie słabo przy takim ustawieniu kolumn głośnikowych. Czytałeś artykuły, które kolega @Angel zamieścił? Pewnie nie. Jak zgłębisz temat jak prawidłowo powinny być "ulokowane" kolumny głośnikowe, to wróć do tematu sprzętu audio. Druga spraw w Twoim budżecie najsensowniejszym rozwiązaniem będzie zakup tylko i wyłącznie sprzętu używanego. W Myślenicach masz duży komis używanego audio (duży wybór Kolumn głośnikowych, wzmacniaczy stereo, kabli różnej "maści" itp.). Umów się na odsłuchy, później posłuchaj sprzętu w domowych warunkach. Myślę, że nie będzie problemu z wymianą lub zwrotem jak dźwięk Ci nie przypasuje. Link do komisu http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5157016&order=dd&id=11 Pozdrawiam
 12. W Twoim budżecie mógłbyś się rozejrzeć za Cambridge Audio A1 są już zadbane modele od 250 zł, do 20 m kw powinno być dobrze.
 13. Kolego odsłuchaj kilka wzmacniaczy stereo dla porównania z tym kinem co masz, na tych kolumnach co masz. Później zdecyduj jaką drogą chcesz iść. Pisać naprawdę można wiele. I nic Ci to nie da. Nie kieruj się recenzjami z internetu, parametrami technicznymi, one nie zastąpią Ci słuchu. Nie określą też Twojego gustu. Zdobędziesz nowe doświadczenia. I pomoże Ci to określić czego tak naprawdę szukasz. Pozdrawiam
 14. O cantonach więcej mógłby Ci powiedzieć kolega @Majtek2013.
 15. tak z ciekawości za ile kupiłeś? Zrób zdjęcie kolumn w szczególności informacje która jest z tyłu po niemiecku.