1Ender

Uczestnik
 • Zawartość

  602
 • Dołączył

 • Ostatnio

O 1Ender

 • Ranga
  Aktywny
 • Urodziny 22.04.1971

Ostatnio na profilu byli

209 wyświetleń profilu
 1. @Angel zanim napisałem - starałem się do tego należycie przygotować, bazowałem na informacjach z internetu. Dziękuję, za sprostowanie. Fizykę miałem dość dawno.. Cytat "Impedancja jest uogólnieniem oporu elektrycznego, charakteryzującego tę zależność w obwodach prądu stałego". Chyba za bardzo na skróty poszedłem.
 2. Na właściwy dźwięk jeszcze musisz poczekać. Czas wygrzewania nowych kabelków to około 2 miesięcy. Po tym czasie dźwięk się bardziej otworzy, przybędzie niskich tonów, które będą lepiej kontrolowane. To z mojego doświadczenia. Gratuluję zakupu i życzę pięknych wrażeń odsłuchowych .
 3. Tak czy siak, do "komputra" bez daca się nie obejdzie. Chyba, że koledze nie zależy na jakości dźwieku. Wtedy można kabelkiem mini jack z kompa do wzmacniacza 2xRca. Jakość taka "se". Miałem tak podłączony TV do wzmacniacza... Później dokupiłem "kembridża" dacmagic 100 i jest duuużo lepiej. @jasny - masz rację...
 4. Napisałem przecież, że na naklejce jest informacja, że są to kolumny do wzmacniacza zewnętrznego. Te do komputera mają zazwyczaj wbudowany wzmak. Edit: Te co masz to monitory pasywne. Czyli potrzebują wzmacniacza. Do komputera czy telewizora można podłączyć bezpośrednio bez wzmacniacza kolumny głośnikowe, monitory aktywne - te nie wymagają osobnego wzmacniacza, bo mają już taki na pokładzie. Proszę mnie poprawić, jeżeli nie mam racji.
 5. Mieszkasz w Niemczech, bo strona niemiecka? PS. Spróbuj napisać posta jak Cię prosił @jasny. Opisz wszystkie problemy Cię nurtujące, a ktoś na pewno pomoże. Temat jak piszemy pierwsze posty. Samsung... hmmm... Wiesz @jasny jakoś nic nie kojarzę z audio... TV, odkurzacze, telefony to widziałem...
 6. Napisane jest że są to kolumny do zewnętrznego wzmacniacza o impedancji 4-8 ohm. System 2 drożny, Impedancja 5 ohm, moc 25w. Raczej nie do komputera. Jak chcesz się w nie bawić to możesz spróbować wstawić terminale głośnikowe, a ten przewód wyrzucić co wystaje z kolumny. Może się uda zdjąć tylną ściankę kolumny tak by ich nie uszkodzić? Mógłbyś wtedy zrobić zdjęcia jak wygląda to w środku. Czasami takie stare kolumny głośnikowe mogą zaskoczyć brzmieniem in plus. PS. Może na 2 kolumnie ta informacja jest bardziej czytelna? Może mógłbym więcej pomóc.
 7. @jasny masz całkowitą słuszność. Dodam od siebie, jak z mojego doświadczenia ma się sprawa dac i TV + you tube. W moim systemie DacMagic 100 robi na tyle dobrą robotę, że da się to słuchać, jakość średnio - zadowalająca. Ale dopiero po wygrzaniu - u mnie był to okres około 2 miesięcy. Dac kupiłem nowy. Jednak najlepiej mi się słucha płyt CD. W TV nie było optyka, było natomiast gniazdo SPDIF. Oczywiście nie namawiam do kupna ww daca. Wszystko należy rozważyć i to Autor tematu powinien zdecydować co jest dla niego najlepsze.
 8. Przy zakupie kolumn, wzmacniacza warto zwrócić uwagę na impedancję kolumn i wzmacniacza. Nie wszystkie wzmacniacze "tolerują" oporność prądu stałego 4 ohm. Warto sprawdzić te wartości przed zakupem. Akurat w przypadku Twojego wzmacniacza i kolumn głośnikowych panuje zgodność tych wartości.
 9. @zbyszki to czemu nie kupiłeś 602s3 tylko te "krowy"?
 10. Sprawa była prostsza niż sądziłem. Trzeba było zmienić w ustawieniach na zewnętrzną kartę dźwiękową. @Kostku dziękuję za pomoc.
 11. Przepraszam Was, ale mogło to być tak odebrane. Że kolumny HK to tylko wzmacniacz HK. Moje intencje były inne.
 12. Nie napisałem tylko. Zazwyczaj elementy z jednej firmy powinny dobrze zagrać razem. Można spróbować podłączyć kilka wzmacniaczy Harmana i sprawdzić. Kwestia odsłuchania, czy autorowi będzie pasować dźwięk. Każde kolumny firmy x zagrają ze wzmacniaczem y. Pytanie jak zagrają?
 13. Logiczne by było szukać wzmacniacz HK.
 14. To co ma być źródłem dźwięku? TV, komputer, stary DVD? Telefon sobie odpuść. Na pewno dac - do kupienia? @jacek75 dobrze prawi, to bardzo doświadczony forumowicz. Poczytaj sobie wątek założony przez Roro, o dacach do 1000 zł. Masz jakieś płyty CD? Może warto rozważyć zakup jakiegoś używanego CD - odtwarzacz.? Komputer też może być źródłem. Możesz dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową do 200 zł i też będzie dobrze. Oczywiście używaną. Wówczas wyjdziesz z karty kabelkiem 2xRca-2xRca do wzmacniacza. A jak się osłuchasz, odłożysz co nieco, to kupisz dac z prawdziwego zdarzenia. Edit. Na pewno w tym budżecie zdecydowanie warto kupić lepsze kolumny.
 15. @Hoo-Lec pokój jak pokój, a kolumny???? Fajne nie?? U mnie pokój większy i sporo mniejsze kolumny... Chociaż i tak zastanawiam się nad podstawkowymi.