Skocz do zawartości

Amplituner sieciowy - krok naprzód po CRX-470d


draax

Recommended Posts

za namową @lysyrafal Tworzę osobny wątek - początkowo post umieściłem w zbiorczym temacie o Amplitunerach sieciowych.

 

Czołem,

rozglądam się za polepszeniem swojego audio i będę wdzięczny za Waszą pomoc. Moja sytuacja wygląda następująco:

  • amplituner Yamaha CRX-470d
  • gramofon Teac TN-300
  • kolumny Focal (JM Lab) Chorus 715
  • przewody: Melodika MDC2400
  • pomieszczenie: salon ~20m2, obrazy na ścianach, kwiaty, dywan i mnóstwo innych dupereli (przeciwieństwo minimalizmu:))
  • preferencje muzyczne: więcej instrumentów aniżeli elektronicznej muzyki, klasyka, rock, jazz, blues dominuje, chociaż zdarza się i hiphop, metal, czy właśnie elektroniczne brzmienia. Lubię wyraźny wokal i czystą górę oraz nienatarczywy bas, chociaż obecny.
  • żródła muzyki: Apple Music via AirPlay, FLAC z NAS i CD (rzadko, bo wszystkie płyty mam zripowane), winyl, FM i radio internetowe.

Aktualny zestaw gra jak dla mnie dobrze. Kolumny zdecydowanie zostają, jednak amplituner ma 2x20W a w ich specyfikacji podany jest zakres 25-100W. Czy mocniejszy wzmacniacz ożywi moje Focale, dając im nieco więcej "oddechu" i "swobody"? Również opisy kolumn wskazują, że są raczej jasne - czy należałoby dobrać amplituner raczej cieplejszy?

 

Przechodząc do clou jednak - moje warunki brzegowe i oczekiwania względem nowego sprzętu:

  • budżet do 5-6k
  • raczej urządzenie all in one (ew. bez CD)
  • wejście phono
  • obsługa AirPlay (w wersji 2 idealnie) i NAS
  • wejścia/wyjście HDMI mile widziane (TV, Xbox, IpTV)
  • niekonieczne: wbudowane spotify, tidal etc (wole sterować muzyka z telefonu/tabletu)

Robiąc rozpoznanie mam kilku wstępnych faworytów: Onkyo TX-8390 (o ile da się go gdzieś dostać), Denon DRA-800h i Yamaha RN-803. Czy są na rynku urządzenia lepiej wpasowujące się w temat? Który z wymienionych ma szansę najlepiej zagrać z moimi Focalami?

Pytanie bonusowe: czy gdybym zdecydował się jednak na zmianę kolumn, to Dali Zensor 7 dałyby skok jakości dźwięku?

 

Będę wdzięczny za opinie i pomoc!

Edytowano przez draax
formatowanie tekstu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taka teraz jest górka na amplitunerach? W sumie kolejna opcja w mojej sytuacji, to zostawić jak jest i cieszyć się muzyką - ale jednak mam przeczucie, że moje Focale jeszcze nie grają całym swoim potencjałem.

Co do kabli, to chciałbym ten element systemu ruszyć jako ostatni, skupiam się na razie na amplitunerze. Lub innym rozwiązaniu, mieszczącym się w założonych parametrach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ww. amplitunerów do Twoich kolumn obstawiam Denon o cieplejszym graniu. Czy kolumny Dali przyniosą progres, raczej będzie to porównywalna półka, choć inne brzmienie. W każdym bądź razie, elektronikę warto wymienić, aby kolumny pokazały na co je stać. Można a nawet trzeba wypożyczyć amplituner do domu i sprawdzić jak wypadnie w Twoich warunkach akustycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...