Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 w salonie 30m


rvsuhibo

Recommended Posts

Dnia 5.12.2022 o 08:56, Piotr Sonido napisał:

Dokładnie tak.

Butler bardzo dobrze Ci to wyjaśnił. Ja z doświadczenia wiem że i tak nawet nie do końca dobrze zaimplementowane w system Dipole graja lepiej niż klasyczne monitory. Wole taki dzwięk. może prywatnie. Ale gdzie to doradzałem klientom czy znajomym to byli podobnego zdania.

Piotr

 

Już sam nie wiem co robić. Gdzie indziej mi proponują w tej sytuacji głośniki kierunkowe twierdząc, że dipole nie sprawdzą się przy tej różnicy odległości od środka kanapy a także, że dźwięk nie będzie miał się od czego odbić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rvsuhibo napisał:

Już sam nie wiem co robić. Gdzie indziej mi proponują w tej sytuacji głośniki kierunkowe twierdząc, że dipole nie sprawdzą się przy tej różnicy odległości od środka kanapy a także, że dźwięk nie będzie miał się od czego odbić.

 

Kto tak proponuje?

15 godzin temu, Butler napisał:

Dźwięk w domowych warunkach zawsze będzie miał się od czego odbić. Po odbiciu będzie słabszy i rozproszony, ale to akurat jest pewna zaleta w dipolach, przy kalibracji amplituner i tak wyrówna poziomy. Ale ja osobiście i tak wolę kierunkowe. 🤣

Bo masz ich duzo. Dlatego u Ciebie moga robić lepszą robotę.

Jeśli układ jest klasyczny 5.1 to jak Butler powiedział dzwiek zawsze od czegoś się odbije. I zawsze masz efekt że z tyłu gra płaszczyzna a nie że dzwiek jest z konkretnego punktu.

One są niekiedy droższe, większe i gorsze do odsprzedaży ( bo tylko do systemów kinowych) to nie każdy tak woli. Ale grają lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie te RP-402S czy RP-240S pasowałyby mi też pod względem wizualnym. Kierunkowe bardziej odstawałyby od ściany i pewnie jeszcze bym je musiał pochylić. No chyba, że może coś z głośników on wall? Np RP-140D lub RP-240D?  Zdałyby egzamin w moim przypadku?

A może coś innego producenta? Np Polk Audio OWM3?

Edytowano przez rvsuhibo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co podałeś zda tu egzamin. Jak masz takie wybory, to zdecyduj się na to co Ci pasuje bardziej pod kątem wizualnym. A zabrzmi to tym lepiej, im bardziej skupisz się na prawidłowej lokacji w pomieszczeniu. Mimo wszystko to są tylko głośniki efektowe, nie przenoszą one w prawidłowo skonfigurowanym kinie poniżej 80Hz więc spokojnie, wszystkie podane propozycje technicznie się sprawdzą. W kinie pierwsze skrzypce gra kanał centralny i subwoofer, później fronty, a surroundy na końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2022 o 08:09, Piotr Sonido napisał:

Klipsch które wymieniłeś radzą sobie lepiej od tych Polk.

Masz jeszcze Monitor Audio serie FX.

Z płaskich Heco Ambient ale one grają nieco inaczej, łagodniej.

Piotr

A z tych dwóch co będzie lepszym wyborem? Monitor Audio Bronze FX 6G czy Klipsch RP-402S? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2022 o 00:12, rvsuhibo napisał:

A z tych dwóch co będzie lepszym wyborem? Monitor Audio Bronze FX 6G czy Klipsch RP-402S? 

Tu nie ma lepszego, gorszego wyboru.

Obydwie konstrukcję są nbardzo udane. Aczkolwiek nieco inne. FX mają głosnik na prost a 402 są strikte zrobione do trójkąta. Nie ma to specjalnego znaczenia w postawieniu.

Weź te które bardziej odpowiadają Ci wyglądem, albo cenowo.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...