Skocz do zawartości

Słuchawki otwarte przewodowe do komputera (czasem mobilnie notebook/smartphone) 500-700 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jesteście nieocenieni jeśli chodzi o pomoc. I znów zgłaszam się do was. Zapoznałem się z wieloma tematami pytaniami problemami tego typu. Opisami recenzjami. Byłem na odsłuchu (niestety tylko jednego modelu Audio-Technica ATH-AD500X (dość lekko leżą na głowie - obawiam się że spadną - brak regulacji) bez żadnego wzmacniacza dac'a grają płytko natomiast nawet po podłączeniu DragonFly Black do tel już o wiele lepiej. Jednak w większości będą używane przy komputerze PC trochę mniej przy notebooku praca/muzyka i najmniej smartphone.  Muzyka która słucham jest różna: pop/blues/rock/czasem klasyczna.

PS: Wiem także że będę potrzebował wzmacniacza do nich - mam na oku kilka ale to już kolejny temat..

Modele którymi się zainteresowałem jednak nie wiem w która stronę iść to :

Audio-Technica ATH-AD500X
Philips Fidelio X2HR (dostępne na Amazon)
AKG K702 (tutaj nie wiem czy to dobry wybór)

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowano przez Doniu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Doniu99 changed the title to Słuchawki otwarte przewodowe do komputera (czasem mobilnie notebook/smartphone) 500-700 zł

@MobyDick a czy masz taką wiedzę że te słuchawki Philips Fidelio X2HR zagrają równie dobrze (jeśli chodzi o scenę) jak Audio-Technica ATH-AD500X w przypadku użycia jakiegoś DAC'a na usb nawet za ok 250zł? Pytam się tak trochę a'la "żółtodziób" ponieważ tyle miałem możliwość sprawdzić z tymi ATH-AD500X. Wcześniej miałem przez 12 lat sluchawki Creative Fatality Gaming lekkie półotwarte słuchawki pozniej weszły bezprzewodowe  Sony WH-1000XM3 które są mega ciasne przyprawiają o ból głowy przy dłuższym słuchaniu z powodu nacisku i chwilami nieco dużo basu dudniącego... (kupując myślałem że są mega - jednak po dłuższej relacji z nimi nie nadają się dla mnie).


Z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej wiedzy praktycznej. Audio-Technica ATH-AD500X znam tylko z opisów prasowych ( z sieci ) . Na podstawie tego co o nich przeczytałem powinny być w tej dziedzinie porównywalne z Philips Fidelio X2HR. AD500X powinny być bardziej średnicowe i z delikatniejszą górą pasma. X2HR o ile mają nieco więcej basu, to nie powinien być przytłaczający.   Sony WH-1000XM3 to słuchawki outdoorowe z ANC. Z tego powodu muszą dobrze izolować również pasywnie od otoczenia. W takich warunkach trzeba zwykle więcej basu niż w domu. W warunkach domowych trzeba by ująć basu i dobrze wyłączyć ANC. Jednak zawsze pozostaną to słuchawki dość klaustrofobiczne w stosunku do konstrukcji otwartych. AKG K702 będą na tle tych słuchawek brzmieć najjaśniej i z największa ilością detali. Philips Fidelio X2HR wśród tych słuchawek będą najlepiej wyrównane tonalnie i odczuwalnie najsolidniejsze jeśli chodzi o wykonanie. Będą jednak ustępowały K702 jeśli chodzi o przestrzenność brzmienia. Te jednak mogą okazać się dość męczące ze swoją detalicznością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @MobyDick te informacje mi bardzo pomogły. Twoja propozycja jest ciekawa która wysłałeś jednak obawiam się co do firmy :D która wygląda mało wiarygodnie (kraj wysyłki Chiny). A w necie nie znalazłem tak dobrej ceny na ten model. 

Podsumowując - testowo zamówię z amazona
Philips Fidelio X2HR i sprawdzę jak wygląda z wygodą użytkowania nawet po 2 h czy 3 h. Po 15 min  Audio-Technica ATH-AD500X tych praktycznie nie czułem na głowi (wręcz miałem wrażenie że są luźne na mojej głowie). I jedyne czego sie obawiam w Philips Fidelio X2HR to też to że mogą być dość ciężkie bo widziałem że waga ich to ok 370 g gdzie konkurencja (jak te wymienione wyżej) to ok 250 g - 270 g..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie słuchawki Philips hmm na pierwszy rzut oka na pewno co mogę powiedzieć że leżą pewniej na głowie ciaśniej niż AT (mam nadzieje ze z czasem az tak ściskać nie będą) :D - co do testów muzycznych mogłem je tylk podłączyć do komputera PC (karta integra) nie jest zbyt głośno (normalnie) utwory w flac i tidal (master)... i tak sobie myślę że warto byłoby dokupić jakiś DAC do tego... pytanie jaki. Czytałem gdzieś o modelu Sabai DA3 ale też o DragonFly black nawet mam okazje kupić za dobre pieniądze dragonFly red i pytanie co dokupić do tych słuchawek aby nie wydawać milionów ale aby podnieść nieco ich moc i może jeszcze jakość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za bardzo ściskają głowę, to można nieco rozgiąć ich pałąk. Moim zdaniem warto do tych słuchawek kupić coś co ma zdecydowanie więcej mocy niż DF Black. Ich przetworniki są w stanie przyjąć sporo mocy. Sabaj DA3 ma tylko 56mW na wyjściu SE przy 32 ohm, a te słuchawki dość trudno przerobić na złącze zbalansowane. Co innego FX-AUDIO DAC-FX-D01. Jeśli ma być taniej, to lepiej zainwestować w sam wzmacniacz słuchawkowy bez DAC-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - czyli lepiej zainwestować w sam wzmacniacz słuchawkowy bez DAC-a... 
Wspomniałeś o modelu FX-Audio DAC-FX-D01 a co myślisz o tym modelu FX-Audio DAC-X6?

Upatrzylem uzywane w dosc dobrej cenie takie sprzęty :)

- FiiO K3 Kompaktowy DAC ze wzmacniaczem

- FiiO E10K Olympus 2

Edytowano przez Doniu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że FX-Audio DAC-X6 powinien być odpowiedni jeśli chodzi o moc. FiiO K3 będzie chyba zbyt jasny. FiiO E10K Olympus 2 to przenośny DAC/Amp słuchawkowy i lepiej do nich mieć coś o większej mocy lub mieć możliwość podłączenia zewnętrznego wzmacniacza do niego z użyciem go jako DAC. Myślę że można jednak lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz to pójdę w stronę FX-Audio DAC-X6 jednak też napotkałem na taki sprzęt DAC-K3 KGUSS różnica wyłącznie w tym iż ma 24Bit 192Khz a nie 96kHz jak DAC-X6 - pytanie czy zagra tak samo jak DAC-X6 jeśli chodzi brzmieniowo - sprawdzałem schemat niby podobny..

PS: DAC-K3 KGUSS - ma jeden minus - po dłuższej chwili gdy nie używamy komputera/nie odtwarzamy dźwięku przechodzi w stan uśpienia i gdy włączymy coś dopiero wtedy się wybudza ale dźwięk pojawia się po 0.5 sec (często ludzie piszą że towarzyszy temu delikatny także 'trzask').. taki przekaźnik pewnie :/ 

Edytowano przez Doniu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...