Skocz do zawartości

Kolumny do Sony TA-F 707ES


Miki

Recommended Posts

Witam serdecznie,szukam kolumn do wzmacniacza Sony ta-f707es. Budżet około 4tyś złotych. Mogą być nowe lub używane. Posiadam pokój mniej więcej 35m2. Muzyka to głównie metal/rock,ale również Jazz i muzyka popularna. Nie słucham zbyt głośno. Lubię nisko schodzący bas. Źródło to gramofon,szpulak oraz cd. Mam obecnie Pioneer cs 989 i bas ginie w pomieszczeniu i dlatego wspomagam je subwooferem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są Pioneery cs 989. To mniej więcej wielkościowo jak altus 110 z głośnikiem niskotonowym 25 cm i podłączony subwoofer aktywny,a w zasadzie dwa. Podłączone do wyjścia Pre out. Pokój na środku ma sporą kanapę z kształcie litey U z kilkoma komodami i dwoma szafkami pod tv oraz sam tv jeżeli ma to znaczenie. Generalnie to bardzo dobrze brzmi z tymi wooferami. Bas jest niski i dobrze dopelniajacy niskie pasmo. Głównie chodzi mi żeby bas był wyczuwalny w niskich glosnisciach. Myślałem o magnatach Transpuls 1500. Nie wiem właśnie czy dobrze kombinuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dostrzegam, że jesteś zwolennikiem dużych konstrukcji w szczególności z dużym głośnikiem niskotonowym na basie. Jestem w stanie to zrozumieć. 

Lecz...

Może chciałbyś przyjść do salonu i posłuchać kilku ciekawych konstrukcji z mniejszym wooferem. Z jakiego miasta piszesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie jestem zwolennikiem dużych głośników niskotonowych. Tak po prostu kombinowałem sobie. Kiedyś u znajomego słuchałem starych Sansui i bas był super. Mogą być oczywiście mniejsze woofery, ważne żeby ten bas był odczuwalny w sluchaniu w cichszych glosnisciach. Moja lokalizacja to Łódź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

@Miki Od siebie polecam posłuchać kolumn Klipsch R-820F skoro wspomagasz się subwooferem. Model ten dedykowany jest bardziej pod KD i bas jest trochę luźniejszy, tzn. mniej zwarty.

Właśnie wspomagam się subwooferami a  wolałbym samymi kolumnami 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...