Skocz do zawartości

przenikanie dźwięków


Klaudia

Recommended Posts

Cześć! 
Stoję przed ogromnym dla mnie wyzwaniem - chcę przystosować mieszkanie do prowadzenia gabinetów psychoterapeutycznych. Zależy mi na tym, aby rozmowy z jednego pokoju nie przenikały do drugiego. Wiem, że uzyskanie niemal całkowitego braku przenikalności dźwięków jest poza moim zasięgiem, ale mimo wszystko poszukuję rozwiązania, aby pacjenci zyskali poczucie komfortu i prywatności. 
Pojęcia tj. wygłuszenie, wytłumienie wciąż mi się mieszają, a w kwestii częstotliwości to już powoli zaczyna być czarna magia. :) Jako zupełna laiczka chciałabym usłyszeć informację zwrotną co do swoich pomysłów, żeby to miało sens. 

Sąsiadujące ze sobą 2 pomieszczenia mają około 10m2, wysokość 3m 20cm, blok z płyty. Zależy mi też na estetyce i aby to nie był remont generalny. Mój budżet na całość: około 4 tys. Jeśli nie jest to realne w tej kwocie - dajcie znać! 

Moje dotychczasowe pomysły to: 
1. panele tapicerowane + korek akustyczny - płyta mdf, pianka akustyczna (5 cm), materiał obiciowy tapicerski lub akustyczny, mocowane na klej. Myślałam o wymiarach 50cm x 2m, a powyżej uzupełnić korkiem 
2. lamele/panele akustyczne ze sklepów budowlanych - np takie: https://tiny.pl/9ngmv  ,   https://tiny.pl/9ngm3
3. Drzwi niestety raczej nie uda mi się wymienić, myślałam o zawieszeniu kurtyny akustycznej

Dajcie proszę znać co o tym sądzicie i jakie macie pomysły! Bardzo liczę na Wasze opinie! :)

Z pozdrowieniami, 
Klaudia 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...