Skocz do zawartości

Mój system stereo, a bezstratna jakość dźwięku


Henryk2790

Recommended Posts

Witam wszystkich.

W trakcie wiosennych porządków postanowiłem wyciągnąć starą wieżę wraz z głośnikami mojego taty, uruchomić i sprawdzić czy jeszcze gra i jak gra. Okazuje się, że jest sprawna i gra jak na mój gust bardzo dobrze. Składa się z wielu modułów jednak ja postanowiłem skupić się na trzech: wzmacniaczu, equalizerze oraz kolumnach. Chciałem się dowiedzieć czego jeszcze potrzebuje, co muszę wymienić i czy nawet jestem w stanie uzyskać bezstratną jakość dźwięku przy tym zestawie. Swojego laptopa podłączyłem zwykłym kablem AUX zakupionym w media expert.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

IMG_2123.HEIC IMG_2124.HEIC IMG_2125.HEIC IMG_2126.HEIC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest źródłem? Tzn widzę, że laptop, ale grasz z plików czy z jakiegoś popularnego serwisu streamingowego np Tidal? Na pewno słabym punktem, wąskim gardłem systemu jest połączenie zwykłym kablem z wyjścia jack laptopa do RCA wzmacniacza. Karta muzyczna w laptopie to poza wyjątkami słabe jakościowo urządzenie, wręcz degradujące brzmienie i dużo tracisz na takim połączeniu. 

1 godzinę temu, Henryk2790 napisał:

Chciałem się dowiedzieć czego jeszcze potrzebuje, co muszę wymienić

Dużą poprawę dałoby dołożenie do systemu DACa z wejściem PC-USB. Podłączasz wtedy laptop z wyjścia USB do DACa i dalej już RCA-RCA do wzmacniacza, różnica będzie wyraźna na plus, oczywiście dużo zależy też od samego DACa. Nie kupuj tych najtańszych za 100zł z Aliexpress czy Allegro. Za 3 stówy upolujesz już jakiegoś sensownego używanego DACa

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...