Skocz do zawartości

Głośniki nakładkowe Atmos na Polk S55e


xfish

Recommended Posts

Tak jak w temacie.

Mam zestaw 5.1 białych głośników Polk Audio z serii Signature Elite z przednimi S55e podpięty pod Marantza SR5015.

Szukam czegoś pasującego, żeby użyć jako nakładkowe do Atmosa (nie mam opcji umieszczenia front heightów na ścianie). Nie wiem które zmieściłyby się na zaokrąglonej powierzchni moich frontów. Czy ktoś z was robił podobny zestaw ewentualnie widział gdzieś S55e z jakimiś nakładkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Atmos nie ma czegoś takiego jak front height (FH) na ścianie. Coś takiego było we wcześniejszych systemach Dolby. Atmos przy podstawowym 5.1.2 w warstwie wysokościowej jest realizowany przez głośniki zamontowane w suficie niemal nad odsłuchem (TML/TMR) lub nakładkowe na przednich kolumnach (FDL, FDR). Na upartego można by było FHL/FHR zastosować przy rozszerzonym Atmos (5.1.4) zamiast przednich Atmosów (TFL/TFR), ale sensowność tego trzeba by było ocenić przez pryzmat geometrii pomieszczenia by odpowiednie kąty utrzymać.

To sobie popisałem :D

Do rzeczy... Słuchając różnicę systemów nakładkowych opartych na odbiciach z sufitu, a fizycznie zamontowanych głośnikach w suficie, złamanego grosza bym nie dał na te pierwsze. Moim zdaniem to marketingowa ściema i naciąganie klientów bo na wizualizacjach to tylko ładnie wygląda.

Ale jak TOTALNIE sufit odpada (zapomnij o ścianie zupełnie), to jak już MUSISZ mieć ten Atmos nakładkowy to naturalnym wyborem zdaje się być Polk Audio Reserve R900HT

S55e ma Szerokość 29.7cm Głębokość 31.8cm. R900HT Szerokość 16.6cm Głębokość 32cm. Zmierz te zaokrąglenie czy 16.6cm będzie na płaskim. Nie znalazłem fotki z takim zestawieniem, poniżej masz z z trochę większymi Polkami.

GdKusm5igJfxPv546zhXLa.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za duże. S55e mają 30cm z wystającymi nóżkami. Sam głośnik to ok. 22cm, a płaskiego ok 14cm.

Głębokość to 30cm czyli 2cm by wystawały z tyłu. 

Chyba zamówię i sprawdzę jakby to wyglądało i jak grało. 

Dzięki za odpowiedź. 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie ustawiania głośników przednich. 

Czy warto rozstawić je szerzej i lekko skierować w stronę miejsca odsłuchu czy wężej obok telewizora i na wprost? 

Mam pierwszą wersję, bo wydaje mi się, że lepiej wtedy słychać strony sceny (co wydaje się naturalne) ale nie wiem jak ma się to do standardów

Edytowano przez xfish
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...