Skocz do zawartości

Ustawienie glosnikow Yamaha Musiccast 20 jako tylne


wojtas_

Recommended Posts

WItam serdecznie,

Bede wdzieczny za wszelka pomoc z moim problemem. Ponizej opis mojego sprzetu:

- Amplituner Yamaha RX-A880

- Glosniki przednie boczne ELAC Debut Reference B6

- Glosnik centralny Polk Audio S35E

- Subwoofer  Elac Debut Sub3010

- Jako tylne - probuje uzyc Yamaha Musiccast 20, zeby miec caly zestaw 5.1

No i problem pojawia sie wlasnie z glosnikami tylnymi. Jak wiadomo dzialaja one w trybie Wifi - i bez problemu przy pomocy apki jestes w stanie je zainstalowac i polaczyc z Amplitunerem. Juz po ustawieniu ich w apce wchodze poprzez tv w menu samego aplitunera, zeby okreslic dokladniej konfiguracje glosnikow w calym zestawie. Niestety moge je dodac tylko jako surround, w efekcie czego sluza jako glosniki boczne. Opcja surround back (tylne) nie jest podswietlona i nie moge ich tam dodac. 

Czy ktos wie, co robie nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wojtas_ napisał:

Niestety moge je dodac tylko jako surround, w efekcie czego sluza jako glosniki boczne.

Tak zrób, a fizycznie ustaw je po prostu gdzie masz możliwość i zobacz efekt - bo tak zrozumiałem, że o to ustawienie Ci konkretnie chodzi. Tak, jak wyżej @Butler napisał - surround back to już zestaw 7.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, 7.1 i tak raczej nie wejdzie rachube, poniewaz ciezko bedzie mi to rozstawic.

1) W kazdym razie pobawilem sie ustawieniami w amplitunerze i oczywiscie mialem wszystko ustawione niepoprawnie. Dla tych, ktorzy mieliby ten sam problem - niepotrzebnie ustawilem 5.1 Bi-Amp (nie mam przedwzmacniaczy, wiec w tej sekcji powinno byc : Basic).  Wowczas da sie okreslic, w jakiej pozycji sa Surround Speakers i moge sprecyzowac, ze sa w pozycji Rear.

2) W efekcie powyzszego, kiedy z poziomu amplitunera testuje ustawienie - poprzez opcje Test Tone - wszystko dziala perfekcyjnie. Wykrywa kazdy glosnik i osobno, kiedy trzeba kazdy glosnik sie odzywa. 

3) Niestety - kiedy przychodzi do normalnego dzialania - wszystko sie komplikuje. Wybieram np. jakies 5.1 testing video z Youtube i video testuje po kolei kazdy glosnik poprawnie, ale kiedy przychodzi do moich glosnikow tylnych (Surround), odzywa sie zawsze tylny i przedni naraz (czyli np. przedni lewy i tylny lewy, zamiast tylko tylnego lewego).

4) Zaczalem sie zastanawiac, czy to nie problem w samym Musiccast, czy konfiguracji amplitunera, ale raczej samego TV. Posiadam TCL 65c825 spiety poprzez HDMI do amplitunera, a z kolei do amplitunera podpieta jest telewizja kablowa. Aplikacje internetowe (Youtube, Netflix) ida z telewizora i tv komunikuje sie z amplitunerem poprzez ARC na HDMI. Nie jestem pewien, czy tu nie jest problem i realnie TV nie obsluguje jakiegos standardu. Ponizej znalazlem taka specyfikacje mojego TV, ale nie do konca rozumiem co to oznacza, i czy musze cos zmienic w ustawieniach albo sposobie podlaczenia TV do AV. 

 

ARC  Yes (HDMI 4)

eARC support  No

Dolby Atmos via TrueHD via eARC  No

DTS:X via DTS-HD MA via eARC  No

5.1 Dolby Digital via ARC  Yes

5.1 DTS via ARC  Yes

5.1 Dolby Digital via Optical  Yes

5.1 DTS via Optical  Yes

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler dobrze Ci to wyjaśnił.

To tylko kwestia nazwy. W momencie kiedy używasz 5.1 to te kanały nazywane są jako surround. Może je ustawić z tyłu.

16 godzin temu, wojtas_ napisał:

1) W kazdym razie pobawilem sie ustawieniami w amplitunerze i oczywiscie mialem wszystko ustawione niepoprawnie. Dla tych, ktorzy mieliby ten sam problem - niepotrzebnie ustawilem 5.1 Bi-Amp (nie mam przedwzmacniaczy, wiec w tej sekcji powinno byc : Basic).  Wowczas da sie okreslic, w jakiej pozycji sa Surround Speakers i moge sprecyzowac, ze sa w pozycji Rear.

A to jest coś innego, bo tu masz pozycję kolumn.  Ale one nadal się nazywają surround :)

16 godzin temu, wojtas_ napisał:

3) Niestety - kiedy przychodzi do normalnego dzialania - wszystko sie komplikuje. Wybieram np. jakies 5.1 testing video z Youtube i video testuje po kolei kazdy glosnik poprawnie, ale kiedy przychodzi do moich glosnikow tylnych (Surround), odzywa sie zawsze tylny i przedni naraz (czyli np. przedni lewy i tylny lewy, zamiast tylko tylnego lewego).

Na YT nie ma ścieżki dźwiękowej 5.1 !

Jeśli działa Ci coś więcej niż fronty to dlatego że masz włączony sztuczny dzwiek 5.1 na amplitunerze.

Wciśnij Straight i będzie tylko stereo.

16 godzin temu, wojtas_ napisał:

4) Zaczalem sie zastanawiac, czy to nie problem w samym Musiccast, czy konfiguracji amplitunera, ale raczej samego TV. Posiadam TCL 65c825 spiety poprzez HDMI do amplitunera, a z kolei do amplitunera podpieta jest telewizja kablowa. Aplikacje internetowe (Youtube, Netflix) ida z telewizora i tv komunikuje sie z amplitunerem poprzez ARC na HDMI. Nie jestem pewien, czy tu nie jest problem i realnie TV nie obsluguje jakiegos standardu. Ponizej znalazlem taka specyfikacje mojego TV, ale nie do konca rozumiem co to oznacza, i czy musze cos zmienic w ustawieniach albo sposobie podlaczenia TV do AV. 

Musisz mieć źródło dzwieku 5.1

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...