Skocz do zawartości

Nowy Marantz SR6015 - mocno się grzeje


kuba111

Recommended Posts

Dnia 4.09.2022 o 11:32, kuba111 napisał:

jeszcze nie robiłem, chyba przy kalibracji będę mógł zaznaczyć żeby je pominąć

Jak wyszła kalibracja? Zastanawiam się nad tym modelem i też będę szukał najlepszego rozwiązania.

Ja mam głośniki Dali Oberon o impedancji 6 ohm, rozumiem, że gdzieś w ustawieniach będzie można zmienić konfiguracje na 6ohm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Mądry napisał:

Jak wyszła kalibracja? Zastanawiam się nad tym modelem i też będę szukał najlepszego rozwiązania.

Ja mam głośniki Dali Oberon o impedancji 6 ohm, rozumiem, że gdzieś w ustawieniach będzie można zmienić konfiguracje na 6ohm?

jeszcze nie robiłem, najbardziej mnie boli najniższy bas w stereo a w zasadzie jego brak. Nie ważne jakie fikołki zrobię na equalizerze to go nie ma. Srednica fajna, nie wycofana, dużo szczegółów, detali. W filmach jest lepiej. Czuć moc i potęgę względem nowego denona za 3k No i ten mini wyświetlacz denerwuje. Ja bym chętnie tego marantza wymienił na denona avc 3700 ale nie chcę dopłacać.

Tak, możesz zmienić na 6ohm, ale jedyne co się stanie to ograniczy to moc amplitunera i będzie się mniej grzał

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuba111 napisał:

jeszcze nie robiłem, najbardziej mnie boli najniższy bas w stereo a w zasadzie jego brak. Nie ważne jakie fikołki zrobię na equalizerze to go nie ma. Srednica fajna, nie wycofana, dużo szczegółów, detali. W filmach jest lepiej. Czuć moc i potęgę względem nowego denona za 3k No i ten mini wyświetlacz denerwuje. Ja bym chętnie tego marantza wymienił na denona avc 3700 ale nie chcę dopłacać.

Tak, możesz zmienić na 6ohm, ale jedyne co się stanie to ograniczy to moc amplitunera i będzie się mniej grzał

to w sumie nie będzie dla mnie minus, podłączę sobie za pomocą pre out dodatkowy wzmacniacz do stereo jako końcówka mocy, pomyśl o Cyrus one do słuchania muzyki w stereo. 

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kuba111 napisał:

jeszcze nie robiłem, najbardziej mnie boli najniższy bas w stereo a w zasadzie jego brak. Nie ważne jakie fikołki zrobię na equalizerze to go nie ma. Srednica fajna, nie wycofana, dużo szczegółów, detali. W filmach jest lepiej. Czuć moc i potęgę względem nowego denona za 3k No i ten mini wyświetlacz denerwuje. Ja bym chętnie tego marantza wymienił na denona avc 3700 ale nie chcę dopłacać.

Tego basu w Marantzu mieć nie będziesz

Może dodatkowy wzmacniacz?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tego basu w Marantzu mieć nie będziesz

Może dodatkowy wzmacniacz?

Jak dodam subwoofer to marantz nie będzie go hamował tak jak hamuje podłogówki?

No właśnie myślałem nad wzmacniaczem zamiast dopłacać 700 zł do denona 3700.

Wzmacniacz musi mieć jakieś specjalne wejścia, funkcje czy teoretycznie każdy da się podłączyć, nawet takie za 1000 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuba111 napisał:

Jak dodam subwoofer to marantz nie będzie go hamował tak jak hamuje podłogówki?

No właśnie myślałem nad wzmacniaczem zamiast dopłacać 700 zł do denona 3700.

Wzmacniacz musi mieć jakieś specjalne wejścia, funkcje czy teoretycznie każdy da się podłączyć, nawet takie za 1000 zł?

Cześć,

Z zaciekawieniem czytam wątek, mam też 6015, i zastanawiam się nad dodatkowym wzmacniaczem na fronty. Na pewno to, co zrobie to zmienię wartość impedancji kolumn 😉 Skoro mam 4 Omy to zmienię na tyle. Nie wiem, jak mi to mogło uciec. Zobaczę, czy dzwięk się zmieni. Mam suba REL HT 1003, i marantz go nie hamuje, natomisat mam wrażenie ogólne, że dzwiek mógłby mieć "więcej jaj"  😉 Stąd myślę o jakimś wzmacniaczu (może integra?) który podłączę do preout. Znalazłem stronę z listą takich wzmacniaczy (z wejściem main in) i szukam po używkach. Też myślałem o cyrus one, może one hd. Ale nie sprawdzałem jak to by brzmiało, i generalnie takich wzmacniaczy w podobnych cenach jest trochę. Macie jakieś dobre typy do tego Marantza, żeby mu dodać życia? W jednym z wątków, które kiedyś czytałem ktoś robił test i uznał, że przedwzmacniacz hamuje dźwięk stąd po podłączeniu ampli na fronty nie było różnicy. sam nie wiem. Wybór używek uznanych marek z odpowiednim wejściem jest sporo. Inna sprawa, że nie bardzo zrozumiałem, jak powinien być ustawiony marantz, żeby tylko 2 fronty grały przez preout, a reszta z ampli,  ktoś wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arek_B napisał:

Cześć,

Z zaciekawieniem czytam wątek, mam też 6015, i zastanawiam się nad dodatkowym wzmacniaczem na fronty. Na pewno to, co zrobie to zmienię wartość impedancji kolumn 😉 Skoro mam 4 Omy to zmienię na tyle. Nie wiem, jak mi to mogło uciec. Zobaczę, czy dzwięk się zmieni. Mam suba REL HT 1003, i marantz go nie hamuje, natomisat mam wrażenie ogólne, że dzwiek mógłby mieć "więcej jaj"  😉 Stąd myślę o jakimś wzmacniaczu (może integra?) który podłączę do preout. Znalazłem stronę z listą takich wzmacniaczy (z wejściem main in) i szukam po używkach. Też myślałem o cyrus one, może one hd. Ale nie sprawdzałem jak to by brzmiało, i generalnie takich wzmacniaczy w podobnych cenach jest trochę. Macie jakieś dobre typy do tego Marantza, żeby mu dodać życia? W jednym z wątków, które kiedyś czytałem ktoś robił test i uznał, że przedwzmacniacz hamuje dźwięk stąd po podłączeniu ampli na fronty nie było różnicy. sam nie wiem. Wybór używek uznanych marek z odpowiednim wejściem jest sporo. Inna sprawa, że nie bardzo zrozumiałem, jak powinien być ustawiony marantz, żeby tylko 2 fronty grały przez preout, a reszta z ampli,  ktoś wie?

Ja natomiast jestem zachwycony dżwiękiem 6015, nigdy tak dobrze kolumny nie grały jak z tym amplitunerem. Wielokrotnie słyszałem, że Marantz +dali to dobrze połącznie i u mnie w 100% się to sprawdziło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kuba111 napisał:

Jak dodam subwoofer to marantz nie będzie go hamował tak jak hamuje podłogówki?

Nie, bo sub ma swój wzmacniacz. A amplituner puści mu tylko sygnał.

18 godzin temu, kuba111 napisał:

Wzmacniacz musi mieć jakieś specjalne wejścia, funkcje czy teoretycznie każdy da się podłączyć, nawet takie za 1000 zł?

Jeśli bedzie miał wejscie main in to będzie Ci go wygodniej podłączyć. Ale da się podłączyć każdy wzmacniacz.

6 godzin temu, Artur Mądry napisał:

Ja natomiast jestem zachwycony dżwiękiem 6015, nigdy tak dobrze kolumny nie grały jak z tym amplitunerem. Wielokrotnie słyszałem, że Marantz +dali to dobrze połącznie i u mnie w 100% się to sprawdziło. 

To się zdarza. Ale jesteś w zdecydowanej mniejszości. Dobrze że Tobie się podoba :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To się zdarza. Ale jesteś w zdecydowanej mniejszości. Dobrze że Tobie się podoba :)

Piotr

Chcesz powiedzieć, że większości ludzi marantz się nie podoba? chodzi o stereo czy całokształt? mam tydzień na zwrot i biję się z myślami, alternatyw w tej cenie brak. w pl denon 3700 już z 6500 na 7000 zł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Artur Mądry napisał:

Ja natomiast jestem zachwycony dżwiękiem 6015, nigdy tak dobrze kolumny nie grały jak z tym amplitunerem. Wielokrotnie słyszałem, że Marantz +dali to dobrze połącznie i u mnie w 100% się to sprawdziło. 

Mam Fyne Audio 501 podpięte do niego. Wydaje mi się, że dopiero przy większych poziomach głośności zaczyna się robić dynamicznie. Ale też różne płyty bardzo różnie brzmią. Puściłem np. Casandrę Wilson, bas był doskonały i żywy. Puszczam z Tidala w wersji hifi. Nie mniej mniej płyt gra żywo, a kolumny mam 8 omów więc nic zmieniac nie muszę. Taki jest bardzo grzeczny ten układ, a ja chciałbym, żeby się czasem wkurzył 😉 W każdym razie czytam teraz recenzje wzmacniaczy z main in, i zobaczę który jest określany jako dynamiczny, i spróbuję go posłuchać. Używki nie są jakoś koszmarnie drogie.

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli bedzie miał wejscie main in to będzie Ci go wygodniej podłączyć. Ale da się podłączyć każdy wzmacniacz.

 

W jaki sposób podpiąć wzmacniacz bez main in? Jak puszczę sygnał z normalnego wyjścia to czy nie będzie zagrożenia, że będzie podwójnie wzmocniony? I wg Ciebie jakiej klasy wzmacniacz jest już zauważalnie lepszy od tego w marantzu? Podobno emotiva jest bardzo energiczna, ale nie słyszałem jej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kuba111 napisał:

Chcesz powiedzieć, że większości ludzi marantz się nie podoba? chodzi o stereo czy całokształt? mam tydzień na zwrot i biję się z myślami, alternatyw w tej cenie brak. w pl denon 3700 już z 6500 na 7000 zł :D

A ty się absolutnie nie sugeruj tym co inni myślą. Coś TY!

Jak Ci się podoba to zostaw

Chyba że bijesz sięz myślami bo też Ci coś w nim nie gra? :)

12 godzin temu, Arek_B napisał:

W jaki sposób podpiąć wzmacniacz bez main in? Jak puszczę sygnał z normalnego wyjścia to czy nie będzie zagrożenia, że będzie podwójnie wzmocniony? I wg Ciebie jakiej klasy wzmacniacz jest już zauważalnie lepszy od tego w marantzu? Podobno emotiva jest bardzo energiczna, ale nie słyszałem jej.

nie będzie podwójnie wzmocniony bo amplituner dalej nie wzmacnia sygnału :)

Różnica jest taka że podłączając do main in wzmacniacz gra zawsze na maksa. A to amplitunerem sterujesz głośnością.

A podłączając do zwyklego wejscia line in wtedy sterujesz głośnością i tu i tu. Na wzmaku i amplitunerze. Upierdliwe? Początkowo. Szybko sięto ogarnia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2022 o 10:04, Artur Mądry napisał:

Jak wyszła kalibracja? Zastanawiam się nad tym modelem i też będę szukał najlepszego rozwiązania.

Dnia 9.09.2022 o 07:17, Piotr Sonido napisał:

Chyba że bijesz się z myślami bo też Ci coś w nim nie gra? :)

Właśnie biję... :)

kalibracja wyszła ok, można nieużywane głośniki pominąć. Użyłem aplikacji na telefonie i mogłem też pominąć 2 punkty pomiaru znajdujące się za kanapą. podpiąłem dla porównania denona 650, po kilku tygodniach z marantzem to ten denon brzmi jakby głośniki były przykryte kocem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kuba111 napisał:

Właśnie biję... :)

kalibracja wyszła ok, można nieużywane głośniki pominąć. Użyłem aplikacji na telefonie i mogłem też pominąć 2 punkty pomiaru znajdujące się za kanapą. podpiąłem dla porównania denona 650, po kilku tygodniach z marantzem to ten denon brzmi jakby głośniki były przykryte kocem :)

No właśnie, ja tak samo miałem po zmianie z Denon x1700h, zupełnie inna moc i jakość dźwięku,  na dniach będę jeszcze podpinał pod niego wzmacniacz maratz pm8006, zobaczymy jak te dwa klocki będą ze sobą współpracować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2022 o 09:11, kuba111 napisał:

Właśnie biję... :)

A widzisz, jednak.

Dnia 10.09.2022 o 12:55, kuba111 napisał:

po kilku tygodniach z marantzem to ten denon brzmi jakby głośniki były przykryte kocem

Denony są nastawione na granie niższych rejestrów. Ale  z drugiej strony to niższy model jest. Sprawdzaj odpowiedniki.

Warto posłuchac Onkyo / Yamahy

20 godzin temu, kuba111 napisał:

napisz jak to zagrało, szczególnie niski bas :)

Zależy od kolumn. PM8006 nie przesuwa ścian basem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...