Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn altus 110


PabloRyglos

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, borykam się z problemem zmiany wzmacniacza na mocniejszy, aktualnie posiadam Yamaha AX-400 2x55Wat 8Ohm, która współpracowała z kolumnami alton 70 (będę sprzedawał wraz z Yamahą), jednak teraz po zakupie altus 110 chciałbym jakiś mocniejszy wzmacniacz, który wykorzysta potencjał tych kolumn, czyli coś w okolicach 90-120 wat w RMS, żeby bez przesteru podawać te 80W na kolumnę. Zmieniłem altony na altusy ze względu na to, że po odsłuchu, mają odrobinę niższy bas, inne brzmienie przez jednych znienawidzone, przez drugich pokochane (jestem w tej 2 grupie :)) i lepiej się prezentują. Dlaczego właśnie altus? Po sprawdzeniu jakichś 15 zestawów stereo (nie wliczając altonów 80/110 i altusów 140/200/300 jak i Zeusów), po prostu ten mi najbardziej leżał ze względu na brzmienie jak i wygląd. Kolumny nagłaśniają salon wielkości 42m2, korzystam z nich codziennie i raz w tygodniu robię na nich domówkę. Słucham propozycji forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...