Skocz do zawartości

Pomoc w doborze zestawu pod


wojass

Recommended Posts

Szanowni, potrzebuję waszej racjonalnej pomocy w moim przypadku. Przeprowadziłem się do większego (domu). W poprzednim mieszkaniu w niewielkim salonie miałem zestaw stereo yamaha pianocraft mcr-n670d. Byłem z niego super zadowolony. Nie mam dobrego ucha, a ten zestaw spełniał w 100% moje wymagania, zarówno przy oglądaniu filmów czy graniu jak i słuchaniu muzyki. Po przeprowadzce zastałem instalację w ścianach pod kino domowe i w związku z tym podjąłem decyzję o sprzedaży Yamahy. Do sedna, proszę o pomoc w wyborze zestawu kina domowego do nowej lokalizacji. Warunki jakie musi spełniać zestaw to:

- budżet 3-4 tyś. zł.

- głośniki niewielkie do zawieszenia na ścianie dosyć wysoko (ok. 250 cm od podłogi)

- funkcje sieciowe - i tu chyba jedynie Yamaha wchodzi w grę, ponieważ z MusicCast współpracowało mi się super

Poniżej rzut pomieszczenia. Wymiary salonu to ok. 4x7 m. Czerwonymi krzyżykami zaznaczyłem miejsca na głośniki (przewody)

Rzut.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dłuższym namyśle i przewertowaniu forum, budżet 3-4k to stanowczo za mało. Myślę o takim rozwiązaniu:

Ampli: Yamaha RX-V4A

Głośniki:

1. Dali Fazon Micro 5.1

2. Focal SIB EVO

3. Inne ?

Proszę o pomoc w doborze. Kolumn będę szukać używanych albo na raty, warunek jest jeden: muszą być niewielkich rozmiarów do montażu na ścianie. Pytanie co najlepiej w stosunku jakość/cena zagra z Yamahą? Moim faworytem jest Dali mimo wysokiej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub w zasadzie dowolny. Bo on nie musi być do kompletu.

Zależy od ceny.

Ale już taki RS 12 od Magnata. Heco sub 30A czy Cambridge Audio Minx będa lepsze. Ten ostatni pasuje bardzije wizualnie bo jest mały też.

Fazony, KEFy i Tannoy graj bardziej średnica. Delikatniejszym atakiem góry pasma.

Cantom Movie oraz Apex zagrają dźwiękiem takim kinowym. Jaśniejszym, bardziej rozdzielczym. Wyraźnym

Mass jest czymś pomiedzy.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...