Skocz do zawartości

Polk Signature ES55 czy STX Quant 300 do Denon DRA-800H??


LuHash

Recommended Posts

Witam, mam dylemat między wskazanymi w tytule kolumnami. STXy słyszałem i grały bardzo ładnie w całym paśmie, jednak jako, że mają to być kolumny uniwersalne (będzie czasem leciał dźwięk z Netflixa/TV) fajnie aby miały dość nisko schodzący bas. Pytanie do ludzi mających porównanie - które lepiej spełnią się w takiej roli. Pomieszczenie ok 30m2, wzmacniacz jak w tytule. Budżetowo wychodzą niemalże identycznie, ale Polka na żywo nie słyszałem chociaż mam dobre wspomnienia po małych monitorach i całkiem udanym soundbarze.

Pozdrawiam!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Polk z Amazonu w takim razie?

Bo generalnie w PL sa jednak droższe od STX

Moim zdaniem Polk zagra wyżej, bardziej skrajami pasma. Tak kinowo. STX będzie bardziej neutralny. Łagodniejszy Oba pasują do DRA 800.

Piotr

Dzięki! Dokładnie, z Amazona. No jednak budżet się liczy, a + 1200zł piechotą nie chodzi.

To jeszcze dodatkowe pytanie - jak wygląda dół pasma w Polku? Poza wyróżnionymi skrajami - jest pełniej/niżej czy podobnie? Bo jednak STX jakoś polskością kusi 🙂 a słucham dużo rocka, przydwzy się i jakiś pop (żona).

Żona skłania aby oszczędnie zakupić Tagę TAV-616 SE, bo sporo tańsza, a zagrała poprawnie kilka kawałków testowych podczas wypadu do Trójmiasta, ale ja nie jestem przekonany po wszelakich recenzjach jak to zagra. Stąd wybór dwóch powyższych.

Edytowano przez LuHash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk w porównaniu do STX będzie bardziej "rozrywkowy".   Tak jak kolega wyżej napisał, Polk zagra skrajami pasma. 
Moim zdaniem warto się zastanowić nad STX + subwoofer. Będzie to połączenie bardziej uniwersalne. Koszt takiego zestawienia i tak będzie niższy niż zakup es55. Ceny w internecie (w kraju) są za jedną sztukę, warto na to zwrócić uwagę ;) 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2022 o 08:20, LuHash napisał:

To jeszcze dodatkowe pytanie - jak wygląda dół pasma w Polku? Poza wyróżnionymi skrajami - jest pełniej/niżej czy podobnie? Bo jednak STX jakoś polskością kusi 🙂 a słucham dużo rocka, przydwzy się i jakiś pop (żona).

Będzie nieco niżej.

Na Klipsch 620 bym uważał. Tu bas jest twardy. Mało naturalny w stereo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Tak jak ktoś pisał na innym forum Polk s55E jest dość specyficzny i dobrze go posłuchać przed zakupem.

Muzyka: Dla mnie kolumny fajnie grają dopiero od połowy głośności - jak jest za cicho to czegoś mi brakuje....  ale od polowy naprawdę jest super. (nie sąsiadów jeszcze nie budzę przy tej głośności)

Filmy: efekty dźwiękowe są jak w kinie tyle że dialogi nieco słabiej słychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...