Skocz do zawartości

Chromecast 3 lub inny, typowo jako streamer audio


Michał Gałązka

Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie, czy ktoś z Was posiada chromcasta 3 lub inny chromcast ( nie audio ) i używa go jako streamera muzyki ? 

Chodzi mi o konkretną kwestie, gdy przychodzi sobota i jak porządny człowiek biorę się za sprzątanie, to do tej pory nagłaśniałem całe mieszkanie zestawem z salonu, lub chodziłem z głośnikiem bt po mieszkaniu. Od jakiegoś czasu mam głośniki Goole Home w pozostałych pomieszczeniach i połączyłem je sobie w grupę głośników, tak by móc puszczać muzykę na kilku głośnikach jednocześnie tak, że gdzie nie wejdę muzyka już na mnie czeka :) Jednak jedyny problem jest taki, że albo mam pozostałe głośniki, albo zestaw w salonie, pytanie czy można w taki sposób użyć chromecast 3 lub inny , by dołożyć go do grupy głośników google home i mieć na wszystkich urządzeniach tą samą muzykę :)

To że z chromcecast audio to się da to się domyślam, ale na ten moment uważam za ostateczność płacić za niego 400 zł (używka) zdecydowanie bardziej wolę sobie podpiąć tego chromecasta "wideo" bo kosztowo wyjdzie to zdecydowanie mniej ( gdzieś w 200 zł zamknę się w nówce ). Nie oczekuje tu finezji dźwiękowej, bo ma to być używane raz w tygodniu i tylko do słuchania w trakcie sprzątania :)

Z góry dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nikt nie odpisał ale jakby ktoś w przyszłości szukał na podobne pytanie odpowiedzi, to informuje, że można dodać chromcasta ( nie audio) do grupy głośników. Wg mnie dobra alternatywa kupić chromcast 3 za 160 zł nówkę zamiast używki chromcast (audio) za 400 zł używka. W amplitunerze sprawa jest jeszcze prostsza, bo po prostu wpinamy w HDMI in, w sprzęcie bez HDMI trzeba kupić konwerter :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomasz S. napisał:

Nie wiem czy to coś rozwiązuje ale można też użyć TV boxów. Ja mam od dawna już Nokia streaming 8000 bo oprócz super pilota i chromecasta można też wyjść z audio do DACa po USB, a nie tylko po optyku.

Do takich jak chromecast 3 potrzebujesz też audio extractor a to dodatkowe kilka pln.

A jak z jakością dźwięku w takiej Nokii? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S. tak , zdaję sobie sprawę z tego, ale zależało mi na grupie głośników w aplikacji google home, bo moja Yamaha współpracuje z google Home, ale nie da się jej przypisać do grupy głośników , stąd padł pomysł by sprawdzić chromcasty. Inna sprawa, że sprawdziłem na ultra i już wczoraj zamówiłem sobie Chromcast 3 do domu więc zostanę przy Tym rozwiązaniu, ale fajnie, że ktoś coś od siebie dodał, może w przyszłości komuś ten wątek pomoże :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturro007 napisał:

A jak z jakością dźwięku w takiej Nokii? 

Bardzo spoko i wygodne rozwiązanie. Problemem był sampling Androida tzn wszystko po optyku wychodziło w 48K a po USB w 96K. Chromecast może działać bez ekranu i sobie z natywnych aplikacji takich jak Spotify, Tidal, czy Amazon można korzystać. Jeszcze lepiej jeżeli się na Nokii zainstaluje Tidalai i wysyła dzwięk po USB  bo rozpoznaje on DAC i wysyła już dzwięk w bitperfect w trybie asynchronicznym według tempa nadawanego przez DAC. Warto sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomasz S. napisał:

Bardzo spoko i wygodne rozwiązanie. Problemem był sampling Androida tzn wszystko po optyku wychodziło w 48K a po USB w 96K. Chromecast może działać bez ekranu i sobie z natywnych aplikacji takich jak Spotify, Tidal, czy Amazon można korzystać. Jeszcze lepiej jeżeli się na Nokii zainstaluje Tidalai i wysyła dzwięk po USB  bo rozpoznaje on DAC i wysyła już dzwięk w bitperfect w trybie asynchronicznym według tempa nadawanego przez DAC. Warto sprawdzić.

A czy da radę zainstalować Deezer na tej Nokii??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2022 o 13:27, Tomasz S. napisał:

Ta nokia to po propstu box z Android TV. Da się zainstalować jeżeli chcesz mieć na ekranie albo wysyłasz za pomocą smartfonu jako pilota.

A ostatnie pytanie czy muszę ją podłączać do telewizora czy wszystko ogarnę z telefonu? mam na myśli zwłaszcza instalację aplikacji na niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...