Skocz do zawartości

10K odtwarzacz strumieniowy z dobrym pre + 10K końcówka mocy - czy to ma sens?


tomasz1w

Recommended Posts

Cześć, różne pomysły mi się lęgną w głowie, więc jest i kolejny, jak w tytule. Czy ma to w ogóle sens? Czy są jakieś odtwarzacze strumieniowe z dobrym pre (budżet powiedzmy max 10k), do których można bezpośrednio podłączyć końcówkę (za kolejne 10K)? Używki jak najbardziej mile widziane:) Może jest to jakiś pomysł? Tym bardziej, że źródło i tak wcześniej czy później bym zmieniał, a końcówkę przeważnie można kupić trochę lepszą niż integra za podobne pieniądze. Aktualny system w sygnaturze.

Mam świadomość, że jakkolwiek Bluesound Node 2i jest dobry w swojej klasie, to jest on najsłabszym ogniwem w moim systemie. Wciąż jednak rozważam zmianę kolumn na Amphion Argon 3LS lub Audiovector QR5 lub Neat Motive SX1. Ewentualnie zmianę wzmacniacza na Hegel H190 lub Rega Elicit MK5. Więcej o tym tutaj: 

 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tomasz1w changed the title to 10K odtwarzacz strumieniowy z dobrym pre + 10K końcówka mocy - czy to ma sens?

Tak może to dobrze grać.

Ale nie kazdy producent to robi. Na przykład Cambridge od lat decyduje się na takie rozwiązanie. I w swoich odtwarzaczach sieciowych labo DACach ma dobre PRE.

Widziałem ostatnio we wspomnianej kwocie N i W od Cambrdge EDGE. No było zdecydowanie warto. Szybko zniknęło.

Pamiętam Twój temat. Do Dynaudio ten zestaw też by spasował.

Co innego?

Hmmm

Spróbować integrę moon ACE? Lyngdorfa? To tak dodatkowo do tamtego tematu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do streamera + końcówka: myślałem też o CA CXN V2 Series 2 (kiedyś miałem Stream Magic i bardzo dobrze go wspominam). Z tego co czytałem, CA przeważnie ma dopracowane pre w swoich streamerach, które nie odbiega jakością od pre w typowych wzmacniaczach z podobnej półki, powiedzmy do 10-15 tys. zł. Czy to prawda? Jedyna rzecz, która mnie "martwi" to brak dekodowania MQA, choć zdania o tym, czy ta jakość "Master" faktycznie coś wnosi są podzielone. A jaka jest Wasza opinia? Mam wykupiony najwyższy abonament w Tidalu, ale może już jakość Hi-Fi Tidala wystarczy? 

Dnia 4.10.2022 o 07:21, Piotr Sonido napisał:

Spróbować integrę moon ACE? Lyngdorfa?

Dzięki, ale Moon mi jakoś nie "leży". A Lyngdorf z tym dodatkowym okienkiem na środku wygląda moim zdaniem dziwacznie. Po prostu mi się nie podobają. Ktoś mógłby powiedzieć, a jak ty wyglądasz i miałby rację. Dlatego też wyglądem sprzętu chciałbym wyrównać moją asymetrię którą wnoszę do nowego pomieszczenia, sprytnie i estetycznie zaprojektowanego przez projektanta. A przy tym wykonawcy też nie spitolili roboty;) Ktoś powie, wygląd nie brzmi, ale ja mówię tak: jak wydaję 10k na klocek, to chciałbym, żeby mi też pasował wizualnie. Taka sytuacja;) Dziwne to? Moim zdaniem naturalne, chociaż zaraz odezwą się pewnie puryści wstawiający takie coś do 7m2:

 

Clipboard01.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2022 o 19:48, tomasz1w napisał:

które nie odbiega jakością od pre w typowych wzmacniaczach z podobnej półki, powiedzmy do 10-15 tys. zł. Czy to prawda?

Tak, stawiają na to. To dla nich ważne.

Dnia 7.10.2022 o 19:48, tomasz1w napisał:

Jedyna rzecz, która mnie "martwi" to brak dekodowania MQA, choć zdania o tym, czy ta jakość "Master" faktycznie coś wnosi są podzielone.

Czemu cie to martwi? Po co Ci to? Ja nie słyszałem MQA.

W ślepym odsłuchu inaczej by to wypadało niż w kłótniach na forum :P

Dnia 7.10.2022 o 20:08, tomasz1w napisał:

Także dzięki, ale Moon i Lyngdorf nie wpisują się w moje "chcenie";)

Spoko rozumiem.

No to Cambridge  :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...