Skocz do zawartości

Słuchawki do muzyki


Recommended Posts

Witam, zakładałem dziś podobny temat w temacie słuchawek i wzmacniacza do nich. Postanowiłem jednak ugryźć to inaczej stąd osobny wątek. 

Szukam słuchawek otwartych, które będą mi głównie służyć do odtwarzania muzyki, głównie telefon Samsung A52S, mam również w domu wzmacniacz Cambridge Audio CXA81, pytanie czy taki wzmacniacz będzie się nadawał do odsłuchu ze słuchawek, czy może potrzeba osobnego sprzętu? 

Słucham muzyki różnej, w zależności na co mnie najdzie ochota, ale najczęściej rock/heavy metal/ hip hop ale ze wstawkami instrumentalnymi, ogólnie wszystko. Prosiłbym o polecenie słuchawek w kwocie do  max 600-700 zł, które warto byłoby sprawdzić. Czy w okolicy Krakowa i samym Krakowie jest miejsce gdzie można by takie odsłuchy zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wzmacniacz słuchawkowy w CXA81 nie jest taki zły ale oczywiście porównując go do dedykowanych wzmacniaczy słuchawkowych typu iFi Zen Can czy Topping L50 to klasa niższa. Nie oznacza to jednak, że ciężko będzie z dobraniem słuchawek. 

W zakładanym budżecie polecałbym posłuchać HiFiMan HE400se oraz Sennheiser HD560s. Sennheiser zaprezentują brzmienie bardziej mięsiste ale nieco bardziej skupione na graniu w głowie. Hifiman będą to słuchawki o żywszym brzmieniu oraz zapewnią większą przestrzeń. Obie słuchawki nie są bardzo wymagające także CXA81 nie będzie miał problemu z napędzeniem oraz wysterowaniem. 

Zapraszam po wycenę oraz na odsłuch w naszym salonie koło Pabianic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawelkrk napisał:

@Q21 Dziękuję za odpowiedź, a jak podane modele mają się do  podłączenia z telefonem? 

Nie powinno być problemu z napędzeniem, ale dla lepszej jakości warto sobie wliczyć do budżetu jakiś przenośny DAC/Wzmacniacz typu 'dongle'. Coś w stylu AudioQuest DragonFly, EarMan Sparrow etc...

Sam posiadam HE400SE i mogę szczerze polecić, jak dla mnie zagrały lepiej niż wiele słuchawek w klasie cenowej ~1400zł 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...