Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  8 019
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Q21

 1. W kwocie około 2000zł miałbyś SVS PB1000, który świetnie sprawdza się w pomieszczeniach do 25m2. Możesz także spojrzeć na propozycję Piotra z LBX, Polk Audio HTS12 to bardzo dobry wybór jeśli chciałbyś postawić na nisko schodzący bas. Nie zapewni jednak takiej kontroli jak SVS.
 2. Cieszę się, że Pylony w końcu dojechały. Niestety trzeba zawsze liczyć się z kilkutygodniowym czasem oczekiwania na wyprodukowanie. Jeśli chodzi o przewód to przekrój nie będzie miał większego znaczenia i nawet 1mm2 spokojnie by się sprawdził. Jeśli chciałbyś pójść w opcję najtańszą to masz Qed Performance Classic 42. Jeśli nieco dynamiczniej oraz przestrzennie to Chord Leyline X ale idziemy znacznie wyżej z ceną.
 3. W kwocie około 3000zł miałbyś Klipsch the Fives, które świetnie sprawdzają się zarówno do słuchania muzyki jak i oglądania filmów. W mojej ocenie basu nie brakuje nawet w pomieszczeniach 25m2. Dobrą opcją jest HDMI ARC, dzięki któremu możesz korzystać z jednego pilota TV. Zapraszam na odsłuch oraz po wycenę
 4. Masz na prawdę duże pomieszczenie do nagłośnienia. W chwili obecnej skupiłbym się na wymianie kolumn, a w przyszłości wzmacniacza. Zwróć uwagę na Heco Aurora 1000, Fyne Audio F502 czy Kef Q950. Bądź jedynie świadomy, że Denon nie napędzi i nie wysteruje w 100% tych kolumn. Jak sprawdza się fotel? Sam zastanawiam się nad jego kupnem
 5. Zdania są podzielone, 2 różne charaktery brzmieniowe skierowane dla 2 różnych odbiorców. Najlepiej zawsze posłuchać i ocenić samemu.
 6. Cześć, Bardzo dobrze z Elacami zagra dynamiczny Cyrus One, do którego możesz dokupić streamer taki jak np. Audio Pro Link 1. Możesz także poczekać na Magnata MR780 i w przyszłości pomyśleć o transporcie sieciowym takim jak np iFi Audio Zen Stream. Exposure 1010 także jest ciekawą propozycją jeśli chciałbyś postawić na muzykalne brzmienie z mocniejszą podstawą basową. Zapraszam po wyceny.
 7. Niestety ciężko cokolwiek zaproponować, ponieważ wiemy tyle co nic. Z opisu wynika, że miałeś okazję posłuchać wiele wzmacniaczy i w każdym coś Ci nie pasowało. Jakiego brzmienia w takim razie oczekujesz i czy jesteś świadomy, że bez względu na zakładany budżet będziesz musiał iść na kompromis?
 8. Ja również odradzam Dali Zensor 5, jest to mała kolumna podłogowa, która ma braki w niższej średnicy i dole. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłyby Zensor 7 lub cieplejsze obecnie produkowane Dali Oberon 7.
 9. Cześć, Z tych 3 opcji najlepiej sprawdziłyby się Q Acoustic 3050i, które zapewnią dynamiczne brzmienie z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. Są to w miarę uniwersalne kolumny, które spokojnie wysteruje i napędzi Harman 670. Jeśli lubisz niskoschodzący bas to polecałbym zwrócić uwagę na Pylon Audio Sapphire 25. Zapraszam na odsłuch i po wyceny.
 10. Różnica między LS50 a Q350 jest duża. LS50 zapewnią Ci zdecydowanie swobodniejsze brzmienie z szerszą prezentacją sceny dźwiękowej oraz lepszą separację instrumentów. Warto byłoby posłuchać także francuskie Jean Marie Reynaud Lucia, które świetnie kreują scenę dźwiękową oraz charakteryzują się naturalną lekko ocieploną średnicą oraz precyzyjnym dołem. Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.
 11. Cześć, W systemie stereo brałbym pod uwagę REL HT1003, T5x lub SVS SB1000 lub SB1000Pro. Są to typowo subwoofery pod system stereo. Najmocniejszy dół uzyskasz na HT1003, większą kontrolę na SVS SB1000. Rel T5x jest świetnym uzupełnieniem całości i świetnie sprawdza się jako tło. Zapraszam po wyceny.
 12. Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz, Rotel zapewni Ci większą muzykalność oraz pełniejszy bas. Cambridge Audio to dynamiczne brzmienie z szybkim i precyzyjnym dołem. Góra w Cambridge jest ostrzejsza niż w Rotelu.
 13. Jeśli bierzesz pod uwagę typowo stereo to idź w klasyczny wzmacniacz, a nie amplituner. W zakładanym budżecie masz Magnat MR780, Audiolab 6000a czy Cyrus One, które dobrze zagrają z Twoimi kolumnami. Audiolab będzie muzykalny z mocniejszym dołem, Magnat zapewni także muzykalne brzmienie z jaśniejszą górą, Cyrus doda zdecydowanie więcej wigoru i lepiej poradzi sobie z kontrolą basu. Wszystko zależy czego oczekujesz.
 14. Cześć, Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. D50s zapewni Ci detaliczne brzmienie z szybkim basem. Jest to zdecydowanie brzmienie po jaśniejszej stronie. Większą muzykalność uzyskasz podłączając Musical Fidelity V-90DAC.
 15. Yamaha RN803d nie jest szczytem możliwości dla Kefów R3. Bardzo dobrym wzmacniaczem byłby Arcam SA30, który zapewni muzykalne brzmienie z mocniejszą podstawą basową. Dodatkowo masz pełną obsługę sieci, która w końcu działa sprawnie i nie ma żadnych problemów. Jeśli chciałbyś poprawić stereofonię oraz szczegółowość bez kosztu barwy to polecałbym zwrócić uwagę na brytyjskiego Quada Artera Solus Play. Jeśli nie ogranicza Cię miejsce to posłuchaj także hybrydowego Vincenta SV 237mk oraz spokojniejszego Haiku Audio Bright MK5. Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.
 16. Q21

  Zestaw do PC

  Ruark audio mr1 mk2 to bardzo dobre kolumnienki o muzykalnym brzmieniu. Jeśli będzie bliskie pole odsłuchu to sprawdzą się bardzo dobrze. W mojej ocenie lepiej byłoby mimo wszystko poszukać coś pokroju MX3, SMSL czy innych małych wzmacniaczy i połączyć go z Indiana Line Nota 240x czy Pylon Opal Monitor.
 17. Jeśli masz multimetr w domu to sprawdź czy głośnik żyje. Jeśli przegiąłeś z głośnością to łatwo jest spalić tweeter. Elco-Exim nie będzie robiło problemów z dostarczeniem głośnika, pozostaje tylko kwestia dostępności.
 18. Cześć, Bardzo dobrze z Q750 zgrywa się Cyrus One. Uzyskasz dynamiczne brzmienie z bardzo dobrą kontrolą basu. Cieplejszy charakter zaoferuje Ci Audiolab 6000a. Wspomniany przez Ciebie 8300a będzie za spokojny, jest to bardzo dobry wzmacniacz do spokojniejszych gatunków.
 19. Cześć, Jeśli chciałbyś postawić na dynamikę oraz przestrzeń to polecałbym posłuchać brytyjskiego Quad Vena II Play, który posiada pełną obsługę sieci. Większą muzykalność zapewni Ci Atoll IN50 Signature ale w tym przypadku musiałbyś dokupić DACa lub streamer. W mojej ocenie lepiej kupować etapami i na chwilę obecną kupić DACa typu Topping E50, D50s, a w przyszłości dokupić transport sieciowy taki jak iFi Audio Zen Stream czy Primare NP5 Prisma MK2.
 20. Cześć, W takim metrażu zdecydowanie lepiej sprawdzą się kolumny podłogowe ale nie mogą być trudne do napędzenia jeśli wybór padłby na Melody X. Zważywszy na Twoje preferencje brzmieniowe polecałbym posłuchać Indiana Line Nota 550x lub Dali Oberon 5. Jeśli nie uda Ci się znaleźć Melody X to może nawet lepiej. Z małych wzmacniaczy masz świetnego Quada Vena II Play czy Cyrus One HD w połączeniu z Audio Pro Link 1. Do tych wzmacniaczy możesz iść w kierunku muzykalnych Heco Aurora 700 czy mocniejszych na dole Pylon Audio Sapphire 25. Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.
 21. Q21

  zestaw stereo

  Do Twoich preferencji zdecydowanie polecam Focal Aria 906, szczególnie w obecnej cenie Black Friday. W tym kwotach moim zdaniem nie znajdziemy lepszych kolumn. Wzmacniacz - wybierałbym pomiędzy wspomnianym przez Ciebie Audiolab 6000A a Musical Fidelity M2si. Zapraszam serdecznie do skorzystania z oferty, oczywiście jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy. Gdybyś nie zdecydował się na zakup w czasie trwania oferty Black Friday, zapraszam do kontaktu po indywidualną wycenę.
 22. Do Twojego salonu zdecydowanie polecam większy model Monitor Audio Bronze 500, będzie ok. Bronze 200 to kolumny raczej do 20-25m2. Bardzo dobrym uzupełnieniem Monitor Audio będzie wspomniany przez Ciebie Audiolab. Na pewno nie będzie za słaby do Bronze 500. Spójrz na model 6000A, ewentualnie trochę drożej, ale z pełną funkcjonalnością sieciową 6000A Play. Zapraszam serdecznie do nas na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.
 23. Pearl 25 spokojnie poradzą sobie w tym metrażu. Warto w tym przypadku połączyć je z cieplejszym wzmacniaczem takim jak Denon DRA800h czy Audiolab 6000a Play, który poprawi prezentację sceny dźwiękowej oraz dynamikę basu.
 24. Cena dosyć wysoka jak na ten model. W niewiele wyższej kwocie możesz kupić Monitor Audio Bronze 500. W przypadku Monitor Audio bardzo dobrze sprawdza się NAD C356bee, Audiolab 6000a czy Atoll IN50 Signature.
 25. Rozstrzał muzyczny duży więc szukamy w miarę uniwersalnego połączenia. W mojej ocenie najlepszym połączeniem byłby Denon + Q Acoustic 3050i. Masz ciepło brzmiącego denona oraz dynamiczne i szczegółowe brzmienie QA 3050i. Zestaw sprawdzi się zarówno w r&b jak i mocniejszych kawałkach. Heco Aurora 700 to bardzo dobre kolumny ale zdecydowanie lepiej sprawdzają się z dynamiczniejszym wzmacniaczem takim jak Yamaha AS701 czy Marantz PM6007. Zapraszam po wyceny.
×
×
 • Utwórz nowe...