Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  4 569
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Q21

 1. Cześć, W przypadku pomieszczenia około 20m2 zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na kolumny podłogowe, które przy niższych poziomach głośności zagrają pełniejszym dźwiękiem. KEF LS50 to bardzo dobre monitory ale przeznaczone do mniejszych pomieszczeń , często klienci dokupuja do nich subwoofer. Jeśli zależy Ci na naturalnym brzmieniu z zachowaniem odpowiedniej dynamiki to polecam zwrócić uwagę na zestaw Audiolab 6000a w połączeniu z Pylon Audio Diamond 25. Brzmienie dynamiczne ze świetna prezentacja sceny dźwiękowej. Bas jest mięsisty i słychać potęgę już od niższych poziomów głośności. Alternatywą może być Cambridge Audio CXA60/61 w połączeniu z Opera Grand Mezza. Jest to połączenie dynamiki i muzykalności. Mamy w tym przypadku rewelacyjna średnice, która jest delikatnie bliższa niż w przypadku poprzedniego zestawu. Prezentacja sceny dźwiękowej jest szersza i mamy zdecydowanie lepszą precyzję. Bas jest zróżnicowany i niezwykle energiczny. W przypadku tego zestawu wychodzimy poza zakładany budżet ale po rabacie wyjdzie sensowna suma, która warto rozważyć. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny
 2. Cześć, Zważywszy na kolumny proponuje zwrócić szczególna uwagę na Vincent SV500, Audiolab 6000a lub Musical Fidelity M3si. Vincent zagra najcieplej i będzie się skupiał na zakresie średnicy. Audiolab to większe wyrównanie tonalne i lepsza prezentacja sceny dźwiękowej. Pomimo malej mocy wyjściowej potrafi zagrać potężnym dźwiękiem i warto go posłuchać. Musical Fidelity to najlepsza dynamika i rewelacyjna separacja instrumentów na scenie dźwiękowej. Atoll IN200 byłby tutaj także świetnym rozwiązaniem ale cenowo wykraczamy poza zakładany budżet. Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny i ustalenia warunków wypożyczenia.
 3. Cześć, Zaczynajac od początku czyli metrażu. Mamy 18m2 czyli można byłoby się pokusić o mniejsze kolumny podłogowe, które w przypadku słuchania muzyki zagrają pełniejszym dźwiękiem i w takim przypadku Polak T531 czy zestaw oparty na Pylon Audio Pear 20/sat/center byłby bardzo dobrym wyborem do amplitunera Onkyo 686, który charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Jeśli tylko miałbyś miejsce na kolumny podłogowe to warto koniecznie postawić na ten wariant. Tak jak wspomniałem w tej kategorii cenowej Onkyo 686 będzie najlepszym wyborem i nie ma sensu kombinować. Monitor Audio z serii Monitor to także dobry kierunek i jak muzyka stereo będzie jedynie tłem to powinieneś być zadowolony z efektu, brzmienie jest szczegółowe, a kolumny charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacją, która przyda się w przypadku kina domowego. Zagrają mniejszym dźwiękiem w stereo niż wspomniane Polk czy Pylon. Z minimalistycznych zestawów Tannoy HTS-101 XP lub Elac Scarlet mogą się sprawdzić ale zdecydowanie lepiej jest postawić na wyżej wymienione konstrukcje i nie iść na kompromis. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny poszczególnych zestawów.
 4. Jeśli chciałbyś wyciągnąć więcej z kolumn frontowych to zwróć uwagę na Audiolaba 6000a, który zbiera bardzo dużo nagród za wysoką jakość brzmienia. Brzmienie masz cieplejsze z lepszą kontrola dołu względem Pioneera A40. Prezentacja sceny dźwiękowej także powinna się poprawić.
 5. Yamaha rn803d to wydajny amplituner ze świetna aplikacja MusicCast wiec tutaj nie ma co kombinować. Jeśli chodzi o kolumny to Heco Aurora 700 to bardzo dobry kierunek. Muzykalne brzmienie z dobrze zaznaczonym dołem. Jeśli chciałbym uzyskać bardziej mięsisty dół i szerszą prezentacje sceny dźwiękowej to zwróć koniecznie uwagę na polski Pylon Audio Sapphire 31. Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny dla forumowicza.
 6. Kolumny podłogowe zagrają pełniejszym dźwiękiem już przy niskich poziomach głośności. Dali Oberon 3 to fenomenalne monitory i ciepłym i bardzo przyjemnym brzmieniu ale przy wyższych poziomach głośności potrafią się pogubić. Na pewno warto je zestawić z czymś nieco dynamiczniejszy jak wspomniany Marantz PM7005.
 7. Q21

  Hifi do 5000

  Wyślij do nas wiadomość postaramy się o lepsza cenę na Aurory 1000. Tym bas refleksem bym się nie przejmował, ponieważ przedni wylot nie oznacza, ze kolumna będzie bardziej ustawną i będzie można z nią powędrować pod ścianę . Aurora 700 będą trochę za małe do takiego pomieszczenia i przy niższych poziomach głośności brzmienie będzie niekompletne. Zdecydowanie lepiej jest postawić na 1000, które załatwią sprawę raz a dobrze. Z przednim bas refleksem masz chociażby polskie Pylon Audio Ruby 30 ale tutaj budżet zostałby bardzo mocno nadszarpnięty.
 8. Cześć, W takim budżecie jest kilka ciekawych propozycji. Audiolab 6000a to bardzo dobry wybór jeśli szukasz cieplejszego brzmienia z dobra podstawą basową i szeroką prezentacja sceny dźwiękowej. Masz na wyposażeniu bardzo dobrej jakości przetwornik cyfrowo analogowy, do którego możesz podłączyć Primare NP5 Prisma. Musical Fidelity m3si w połączeniu z SOTM także może przypaść Ci do gustu. W tym przypadku masz jedynie ograniczenie w przepustowości gęstych plików. Nie myślałeś może o rozdzieleniu tych urządzeń? W takim przypadku masz większy wybór. Możesz postawić na dobry przetwornik typu Toping D70 czy NuPrime DAC9h + wzmacniacz stereo? Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny
 9. Pylon Audio Jasper to flagowa podłogówka w ofercie firmy. Producent zdecydował się zastosować wysokiej klasy przetworniki Scan Speak. Środek i dół pasma odtwarza para 18cm midbasów z serii Revelator, nadając brzmieniu odpowiedniej skali, dużej kultury i plastyczności. Wysokotonowiec posiada jedną z najlżejszych kopułek w swojej kategorii - jego ważący zaledwie 0,18g układ drgający odtwarza bez trudu najdrobniejsze niuanse struktur muzycznych wraz z koniecznym "pazurem". W zestawie głośnikowym Jasper 25 konstruktorzy odeszli od prostopadłościennych form - wygięte płaszczyzny redukują powstawanie wewnątrz obudowy fal stojących. Profilowana ścianka frontowa obudowy ma za zadanie nie tylko podniesienie wrażeń estetycznych i lekkości wizualnej konstrukcji ale przede wszystkim wyrównanie centrów akustycznych w najbardziej newralgicznej sekcji średniowysokotonowej. Działanie takie pomaga w uzyskaniu spójności tak ważnej dla realizmu znanego ze słuchania muzyki na żywo oraz ułatwia lokalizacje instrumentów na scenie. Tyle teorii. Kolumny są już dostępne w salonie Q21. Jesteśmy już po pierwszych odsłuchach. W najbliższych dniach przygotujemy i opublikujemy opisy i fotogalerie kilka konkretnych konfiguracji zestawów audio, zbudowanych na bazie Jasper. Link do kolumn w sklepie Q21.pl >>> Macie pytania, sugestie, opinie. Piszcie poniżej.
 10. Cześć, Na pewno szukaj czegoś o cieplejszej barwie. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być NAD C320 lub NAD 3240PE jesli jesteś w stanie zaakceptować ten design
 11. Q21

  Wybór kolumn

  Zdecydowanie bliżej będzie zakres 4Ohm i tak najlepiej ustaw. Sprawdź na ucho, które ustawienie bardziej będzie Ci pasować. Ze wzmacniaczem nic się nie stanie.
 12. Cześć, W tym przypadku wiele zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. Wszystkie 3 pary brzmią odmiennie. Klipsch RP8000f to bardzo dynamiczne brzmienie z duża szczegółowością i mocnym górnym pasmem. Będą jednak za duże do Twojego pomieszczenia, ponieważ potrzebują około 30m2 aby rozwinęły skrzydła. Dynaudio Emit 30 to brzmienie muzykalne i przestrzenne. Bardzo dobre połączenie dla Onkyo. Dali Oberon 7 to także bardzo dobra propozycja, która powinna przypaść Ci do gustu. Brzmienie również po cieplejszej stronie z nieco mocniej zaakceptowanym dołem, który jest delikatnie wydłużony w czasie. Masz w tym przypadku nieco szerszą prezentacje sceny dźwiękowej względem Emit ale nie uzyskasz tutaj jakiej głębi. Alternatywa mogą być jeszcze System Audio Saxo 50. Smukłe i bardzo dobrze wyglądające kolumny o dokładnym i poukładanym brzmieniu. Masz w tym przypadku w miarę wyrównane pasmo dzieki czemu brzmienie nie jest męczące nawet podczas dłuższych posiedzeń. Bas jest punktowy i energiczny. Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny dla forumowicza.
 13. Cześć, Pomieszczenie masz duże i tutaj warto postawić na wydajniejszy zestaw. Zdecydowanie lepszymi kolumnami będą polskie Pylon Audio Pearl 25 ale warto także rozważyć model 27. Dobrym wzmacniaczem dla tych kolumn będzie Marantz pm6006, który charakteryzuje się bardzo dobrą kontrolą i nie zawęża sceny dźwiękowej. Alternatywą może być NAD C338, który posiada wbudowanego Chromecast i nieco jaśniejszy charakter brzmienia tylko, ze w tym przypadku cena idzie znacząco do góry. Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny dla forumowicza.
 14. Cześć, Fakt, TIDAL na apce MusicCast do ideału nie należy ale masz możliwość korzystania z aplikacji alternatywnej, a mianowicie mConnect. Jest to aplikacja dostępna na platformę android jak i iOS. Logujesz się na konto TIDAL i odtwarzasz muzykę z aplikacji mConnect. Sam korzystam z tej aplikacji i jest genialna. Pozdrawiam
 15. Dzień dobry, Bardzo częstym wyborem w naszym salonie są Sennheiser PXC550 V2, które posiadają rewelacyjny system NC i jakość dźwięku na bardzo wysokim poziomie. Cena około 1500zl do negocjacji. Jeśli miałoby to być coś z niższej kategorii cenowej to polecam zwrócić uwagę na Audio Technica SR50bt, które są wygodne i nie męczą podczas dłuższych odsłuchów. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny
 16. Zawsze da się coś taniej ale taki magnat 302a to kompletne minimum. Optymalnym wyborem byłby Tannoy TS2.8 lub Klipsch R8sw.
 17. Cześć, Kef Q350 to bardzo dobre monitory o uniwersalnym brzmieniu dzięki czemu sprawdza się zarówno w przypadku oglądania filmów jak i słuchania muzyki . Wspomniany przez Ciebie Denon faktycznie mógłby wystarczyć ale jeśli miałby to być zakup na lata to może warto byłoby dołożyć do Yamahy rxv485 lub 685 jeśli będziesz dużo słuchał muzyki. Dobrym rozwiązaniem mogą być detaliczniejsze Monitor Audio Bronze 2 lub cieplej brzmiące Q Acoustic 3020i. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny dla forumowicza.
 18. Pomimo tego, że Bluetooth będzie dużym ograniczeniem to wymieniając wzmacniacze Yamahy na NADa uzyskasz o wiele lepsze brzmienie. Podobna sytuacja na źródle. Nawet przez Bluetooth powinieneś słyszeć różnice miedzy Spotify a TIDAL.
 19. Cześć, Spróbuj YPAO, kalibracja powinna pomóc ale największym problemem są kolumny, które mogą grać płasko. Zobaczy czy kalibracja sobie poradzi z problemem. Jeśli nie to niewykluczone, że będziesz musiał nieco zmodyfikować system.
 20. Witam, Powinienem mieć na stanie Cambridge Audio G2 w bardzo dobrej cenie. Jest to bardzo dobry głośniczek, który sprawdzi się w plenerze. Będzie to o wiele lepsze brzmienie niż z małych głośniczków Sony czy JBL, których główna zaleta jest malutki rozmiar i czas pracy na jednym ładowaniu ale jakość brzmienia pozostawia wiele do życzenia. Napisz do nas w tej sprawie, sprawdzę co da się zrobić
 21. Nieco ponad zakładany budżet wyjdzie ale niekiedy warto trochę dołożyć. Alternatywa dla Pylonów Diamond Monitor może być wzmacniacz Cambridge Audio CXA61 . Monitor Audio Silver 100 czy Tannoy XT6F warto posłuchać przed zakupem i ocenić czy nie będzie to zbyt przejrzyste brzmienie. Cynę Audio F501 czyli odpowiednik gabarytowo XT6F brzmią cieplej i posiadają bardziej mięsisty bas co w przypadku muzyki, którą słuchasz będzie miało znaczenie . Emit M20 bardzo często łączymy z Cambridge Audio CXA61, Vincent SV500 jeśli chciałbyś cieplejsze brzmienie lub Roksan K3 ale tutaj na pewno wyjdziemy po za zakładany budżet.
 22. Q21

  Kolumny + subwoofer

  Cynę Audio F500 to genialne monitory o cieplejszym charakterze brzmienia. Przyjemnie się na nich słucha spokojniejszej muzyki jazzowej czy akustycznej. U mnie pogubiły się na Five Finger Death Punch ale tutaj dzieje się na prawdę dużo. Jeśli miałbyś ochotę to mamy na stanie F500, Kęty q350 czy Monitor Audio Bronze 2. Możemy je wysłać i sam posłuchasz i ocenisz ich brzmienie.
 23. Q21

  Hifi do 5000

  Cześć, Klipsch rp8000f czy rp280f to bardzo szczegółowe brzmienie o mocnym i dobrze kontrolowanym basie i nieco agresywna góra pasma. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie onkyo 8250/8270 lub denon dra800h. Jeśli chciałbyś Yamahe rn803d, która posiada świetna aplikacje i duży potencjał napędowy to rozważ koniecznie Heco Aurora 1000, które zagrają cieplejszym dźwiękiem i będą świetnym uzupełnieniem dla dynamicznego i szczegółowego brzmienia Yamahy. Super rozwiązaniem w takim metrażu mogłyby być Magnat Transpuls 1500 tylko pytanie czy jesteś w stanie zaakceptować gabaryt i design kolumn? Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub omówienia warunków wypożyczenia.
 24. Dobry wieczór, Strata względem wifi oczywiście będzie słyszalna ale jak nie masz możliwości podłączyć się do sieci to proponuje bardziej skupić się na lepszym wzmacniaczu stereo w połączeniu z odbiornikiem Bluetooth. Takim rozwiązaniem może być NAD C326BEE + Ifi Audio ZEN Blue + Indiana Line Nota 550x jesli lubisz ciepłe brzmienie lub Pylon Audio Pearl 20/25 jeśli stawiasz na przestrzenność i nieco jaśniejszy charakter brzmienia. Jeśli będziesz się łączył przez Bluetooth z telefonem to właśnie telefon będzie przetwarzał sygnał i to będzie Twoje źródło.
 25. Q21

  Kolumny + subwoofer

  Przepraszam najmocniej za mój błąd. Faktycznie nie wiem dlaczego nie spojrzałem na zakładany budżet. W tej kategorii cenowej możesz zwrócić uwagę na Pylon Audio Pearl Monitor, które w pomieszczeniach około 20-25m2 sprawdzą się bardzo dobre. Masz w tym przypadku przestrzenne brzmienie , a bas uzupełnisz subwooferem , który posiadasz. Alternetywą mogą być Monitor Audio Bronze 2, które zapewnia bardziej precyzyjne brzmienie i zdecydowanie lepszą kontrolę co w przypadku Tool’a jest dosyć istotne.
×
×
 • Utwórz nowe...