Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  6 069
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Q21

 1. Cześć, W przypadku tych słuchawek warto zwrócić uwagę na nieco cieplejsze brzmienie DACa. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby Fiio K5pro ale w tym przypadku wyszedłbyś poza zakładany budżet. Alternatywą może być iFi Audio Zen DAC, który zapewni bardziej wyrównane brzmienie z szerszą prezentacją sceny dźwiękowej. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
 2. Cześć, Jeśli chciałbyś podłączyć gramofon to oczywiście jest taka możliwość i jeśli gramofon nie ma wbudowanego preampu to będziesz potrzebował zewnętrzny taki jak np. Vincent PH200.
 3. Cześć, Jeśli do nagłośnienia jest nieduże pomieszczenie to Topping MX3 + Yamaha CD S300 + Polk Audio S20e byłby dobrym rozwiązaniem. Uzyskasz dynamiczne brzmienie z dobrej jakości dołem. Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejsze brzmienie to zamiast Polk Audio zaproponowałbym Heco Aurora 300. Topping MX3 posiada wejście optyczne więc podłączysz bez problemu TV oraz połączysz się z telefonem przez bluetooth. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny
 4. Jeśli chciałbyś uzyskać ciepłe brzmienie to zdecydowanie odpuściłbym zestaw H90 + B&W 703, ponieważ na pewno takiego brzmienia nie osiągniesz. Warto w takim przypadku zwrócić uwagę na Audiolab 6000a Play + Audio Physic Classic 8 lub cieplejsze z obszerniejszym dołem Pylon Audio Diamond 28. Dobrym zestawem byłby także Cambridge Audio 851a + Fyne Audio F502. Zestaw zapewni przestrzenne brzmienie z mocniejszą podstawą basową i dociążoną średnicą. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
 5. Musical Fidelity M3si zagra cieplej ale mniej dynamicznie. Dodatkowo nie posiada opcji sieciowych, chyba że na nich Ci nie zależy to jest jeszcze Audiolab 6000a (bez play). MF w połączeniu z Diamond 28 byłoby za ciepło dlatego nie bez powodu został zaproponowany zestaw Audiolab. W przypadku M3si polecam zwrócić uwagę na Kef q950, które poprawią dynamikę i szczegółowość. Bas jest mocny i dobrze kontrolowany.
 6. Q21

  Sub 90%muzyka 10kd

  Cześć, Pomieszczenie jest ogromne i wspomniany Klipsch R12SW będzie zdecydowanie za słaby . Tutaj optymalnym rozwiązaniem byłby Klipsch r115sw. Można byłoby jeszcze pomyśleć ewentualnie o 2 subwooferach ale nie wiem jak zareagowałaby druga połowa. Pytanie jaki masz budżet i jakie miałyby być rozmiary?
 7. Cześć, W sypialni świetnie sprawdziłaby się Yamaha MCR 470d w połączeniu z Heco Aurora 300 lub dynamiczniejszymi Q Acoustic 3020i. Oba zestawy to muzykalne połączenie bez sybilantów. Yamaha zapewni odpowiednią dynamikę i pełną obsługę sieci czy radia FM. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
 8. Napisz przede wszystkim jakiego brzmienia oczekujesz. Hegel jest to dosyć suche brzmienie i zdecydowanie polecam go połączyć z cieplejszymi kolumnami takimi jak Pylon Diamond czy Audio Physic Classic, chyba że lubisz takie brzmienie. W tym przedziale cenowym znajdziesz wiele rozwiązań ale bez opisu brzmienia będą to strzały niecelne.
 9. Cześć, Jeśli szukasz dynamiczne brzmienia z muzykalnym środkiem to Audiolab 6000a Play + Fyne Audio F500 powinny przypaść Ci do gustu. Audiolab to klasyczny wzmacniacz stereo z opcjami sieciowymi także w tym przypadku niczego więcej nie potrzebujesz, masz dostęp do Tidala czy Spotify. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe brzmienie to Focal Chora 816 byłaby dobrym kierunkiem. Z Cyrus One świetnie zgrywają się Kef Q350 Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny
 10. Cześć, Pomieszczenie do nagłośnienia masz bardzo duże w związku z czym kolumny podstawkowe nie zagrają tak jak byś tego oczekiwał. Tutaj powinny stanąć masywne kolumny podłogowe. Jeśli chciałbyś uzyskać detaliczne brzmienie z dobrze zaznaczonym dołem i szeroką prezentacją sceny dźwiękowej to Audiolab 6000A Play + 6000CDT + Pylon Audio Diamond 28 byłyby idealnym rozwiązaniem. Jest to muzykalne brzmienie z soczystą średnicą. Jesli chciałbyś pójść w kierunku większej rozdzielczości to Focal Aria 936 + Atoll IN200 Signature + CD50 byłby dobrym wyborem ale cenowo pewnie przekroczymy zakładany budżet, który miał być „rozsądny”. Pytanie ile to dokładnie jest, ponieważ dla każdego będzie oznaczało coś innego? Zapraszam do kontaktu.
 11. Cześć, pierwsza zasada monitorów studyjnych jest taka, że czego byś nie wybrał to musisz się ich nauczyć. Akustyka pomieszczenia odsłuchowego/reżyserskiego ma tak samo duże znaczenie jak monitor, więc jak miksujesz to później sprawdzasz na kilku różnych głośnikach: na słuchawkach, w aucie, na głośniczkach z laptopa itd. Dzięki temu uczysz się jak grają Twoje monitory i jednocześnie świadomie podchodzisz do kolejnych miksów. Unikałbym monitorów w których jedna kolumna jest aktywna a druga pasywna, niestety będą lekko różniły się brzmieniem między sobą i źle to wpływa na miks. Niestety obie propozycje, które przytoczyłeś działają właśnie na takiej zasadzie. Zwróć uwagę na monitory od KRK np seri rp5, jeśli M-audio to raczej BX5, JBL 305P, Presonus Eris E5 XT. W tym przedziale cenowym bym szukał wśród nich pierwszych monitorów. Powodzenia!
 12. Amplitunery Yamahy będą ok. a poza Heco popatrz jeszcze na kolumny Wilson Raptor 7 to ciekawa i bardzo popularna w tej cenie propozycja.
 13. Pytanie które Tannoy? Jesli XT6 czy XT8F to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Denon 6700, który dociąży brzmienie i nada barwniejsze średnicy. Marantz będzie bardziej wyrównany ale dynamiki na pewno nie można mu odmówić.
 14. Cześć, Jeśli miałoby już paść na grajbelkę to w tej kategorii cenowej Polk Audio Magnifi Max SR byłby dobrym rozwiązaniem. Koniecznie zastanów się czy nie lepiej zainwestować pieniądze w dobre monitory aktywne takie jak Klipsch The Fives, które zagrają lepszą stereofonią i potężniejszą podstawą basową lub zestaw Topping MX3 + Pylon Audio Diamond Monitor. Oba rozwiązania pod względem jakości brzmienia będą nieporównywalnie lepsze od soundbara.
 15. Cześć, W mojej ocenie warto chwilę poczekać i odłożyć na zestaw Yamaha RN602 + Heco Aurora 700.Jest to brzmienie uniwersalne o delikatnie ocieplonej barwie z solidną podstawą basową i szeroką sceną dźwiękową. Możesz na sam początek kupić Aurora 700 + Topping MX3, a w przyszłości pomyśleć o mocniejszym wzmacniaczu takim jak RN602. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
 16. Cześć, Optymalnym rozwiązaniem byłaby Yamaha Rn602 + Kef Q350. Zyskasz dynamiczne i przestrzenne brzmienie z dobrze kontrolowanym dołem. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na małego Toppinga MX3 + Pylon Audio Diamond Monitor. Zestaw ten zapewni zdecydowanie potężniejszy bas, soczystą średnicę i łagodną ale detaliczną górę pasma. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny
 17. Bardzo oszczędne są te propozycje przy takim budżecie można kupić lepsze kolumny z amplitunerem i tak z wyższej serii od Yamahy RXV6A i sporo lepszy Yamaha RX-A1080 to zupełnie inna klasa i w kinie i stereo. Do wymienionego Denona nie mam zastrzeżeń stosunek jakości i ceny jest ok. Jeśli chodzi o kolumny to w dobrych cenach możesz kupić obecnie wyższą klasę Monitor Audio z serii Silver, która gra lepiej od Bronze i również jej wykonanie stoi na wyższym poziomie. Zapraszam do kontaktu i po indywidualne wyceny.
 18. Cześć, Tak na prawdę do wymiany w pierwszej kolejności kwalifikowałyby się kolumny ale zapewne w niedługim czasie wypadałoby także wymienić wzmacniacz, który może sobie nie poradzić z bardziej wymagającymi kolumnami. Jeśli chodzi o ciekawe rozwiązania w kinie domowym to masz do wyboru: 1 Heco Aurora 700 + 300 + Center + sub30a. Uzyskasz brzmienie muzykalne z dobrą podstawą basową i szeroką scenę dźwiękową 2. Q-Acoustic 3050i + 3090ci + 3010i + sub. Jest to także muzykalne brzmienie ale z nieco wyraźniejszą górą pasma i lepszą lokalizacją Jeśli chodzi o kable HDMI to brałbym pod uwagę Wireworld Island lub Chroma. Wyżej w tym przypadku nie ma sensu iść. Straty w jakości obrazu przy odcinku 3m nie będzie. Onkyo jeśli ma już wylądować w szafce to lepiej zapewnić mu odpowiednią wentylację. Od góry powinno być około 10 cm luzu i najlepiej rozwiercić tył szafki aby sprzęt się nie grzał i była lepsza cyrkulacja powietrza. Subwoofer zawsze da się połączyć bezprzewodowo ale nie polecam takiego rozwiązania jest to opcja dla osób, które w ogóle nie mają opcji pociągnięcia kabla. Wystarczy dokupić odbiornik i transmiter np Monitor Audio robi coś takiego. Nakładki Atoms nie mają większego sensu i szkoda pieniędzy, lepiej dorzucić tę sumę do lepszych kolumn czy subwoofera.
 19. Subwoofer pasywny nie ma kompletnie sensu, bo albo będzie mocno tłukł albo nie będzie go wcale słychać. Zdecydowanie w kinie domowym warto postawić na subwoofer aktywny. Pytanie co oznacza jak najtaniej? Jaki masz budżet i jak duże jest pomieszczenie?
 20. Pomieszczenie masz całkiem sporze w związku z czym Polk Audio T531 będą zdecydowanie za małe. Tutaj najlepszym rozwiązaniem byłby Quadral 6500 lub Heco Victa Prime.
 21. Cześć, Heco Aurora 700 to bardzo dobre kolumny ale skierowane dla zupełnie inne grupy odbiorców. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej góry i poprawić bas to widziałbym 2 opcje: 1. Wymiana wzmacniacza na np. Cyrus One lub Yamaha AS 701 2. WYmiana kolumn na Monitor Audio Bronze 500 lub ostrzejsze Focal Chora 826 Zapraszam do kontaktu
 22. Cześć, Z nowych kolumn najlepszym rozwiązaniem byłyby Heco Victa Prime, które zapewnią dynamiczne brzmienie z mocniejszą podstawą basową. Jesli chciałbyś uzyskać bardziej przestrzenne brzmienie z szybszym basem To Pylon Audio Pearl 25 bardzo dobrze zgrywają się z Yamahą. Jeśli udałoby Ci się zaleźć w dobrej cenie Heco Aurora 700 to byłoby to idealne połączenie. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
 23. Q21

  Pomoc w wyborze kolumn.

  Jeśli chciałbyś uzyskać pełne brzmienie z dobrą podstawą basową do Heco Victa Prime 702 byłyby najlepszym rozwiązaniem. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
 24. Niestety nie miałem styczności z takim problemem i cieżko jest powiedzieć co jest nie tak. Najprościej byłoby zadzwonić do serwisu.
 25. Cześć, Również jestem za tym aby kolumny zostały. Dobrym rozwiązaniem mógłby być Denon 1600h jeśli lubisz cieplejsze brzmienie lub Yamahę RX V4a jeśli stawiałbyś na dynamikę oraz czystą górę.
×
×
 • Utwórz nowe...