Skocz do zawartości

pomoc w doborze kolumn głośników do amplitunera Denon 1911 13m2


Krzysztof Gryczan

Recommended Posts

Witam ..

Szukam , czytam zadaję pytania , chciałbym kupić głośniki 5.0 lub 5.1 do amplitunera Denon 1911 , pomieszczenie gdzie będzie stał sprzęt rtv to nie duże 13m2 wysokość 2.64cm  lecz ono jest połączone otwartą przestrzenią z kuchnia i salonem gdzie całość ma około 30m2 . Mój  budżet to 2500zl  . Chciałem zawsze mieć kolumny stojące ale nie wiem czy przy tak małej powierzchni będzie to współgrało. Głośniki będą głownie służyły do oglądania filmów blue ray , netflix , amazon jakieś 50% reszta to muzyka i gry . Muzyki słucham rap, hip hop , rock , klubowa, koncerty w dts  . Zastanawiałem się nad głośnikami Harman Kardon Hkts 60  w ostateczności  ale czytałem że  ładnie współgra jamo 608 , 626 , 628 .Nie skupiam się na tych co wypisałem firmach jak najbardziej inne też wchodzą w gre. Niestety nie mam gdzie odsłuchać ani kolumn ani głośników, jest salon u mnie w mieście ale oni tylko doradzali mi Klipsch  innych firm mówili że nie ma sensu . Proszę o pomoc w doborze głośników  Dziękuję . 

IMG20221016100625.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobieraniu kolumn kubatura pomieszczenia jest jednym z kluczowych parametrów jakie się bierze pod uwagę.

18 minut temu, maciek72 napisał:

Klatkę schodową i korytarz także brać pod uwagę ? I łazienkę jak są otwarte drzwi ?

Nie rozumiem do czego zmierzasz. Dla 2.0 przy którym kolega planuje także słuchać muzykę, kolumny frontowe najlepiej dopasować dla całej otwartej przestrzeni. 30m2 to już solidny metraż na normalne podłogówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maciek72 napisał:

Może wstawić Klipsch RF 7 I , II lub III , które i tak odetnie na 80hz , bo resztę robi sub :)

Mam sub sat od dobrych kilku lat , wcześniej też miałem ,,gabaryty" i wiem o czym mówię .

 

 

ogladałem Klipch rf 82 , rp260 , rf62 , tylko nie moge tego posłuchać bo nie mam gdzie .. Ja nie lubie głośno słuchać muzyki alę lubię ładna barwę ... Jedyne co czytam że Klipsch fajnie współpracuje z Denonem . 

Dnia 17.10.2022 o 08:03, Piotr Sonido napisał:

Budzet nie jest duży,

Jak na set 5.1 to trzeba będzie dobrze poszukac.

Tannoy serii Mercury? M4, F4 na fronty i reszta do kompletu?

Albo Heco Victa, te dostaniesz cyhba w komplecie w tej cenie.

Fajnie moga zagrac też quadrale. Nie są duże i pasują dźwiękowo.

Piotr

 

Tannoy nie wiem jakie modele by zasiliy moje pomieszczenie tak jak koledze odpowiedzialem nie lubie sluchac glosno ale zeby kolumny mialy fajna barwe .  Mam rozumiec ze Jamo ktore wymienilem sie nie nadaje  .  Heco ogolnie ogladalem troche ale nie wiem jaki model fajnie zagra  . Quadral nie bralem wogule pod uwage  . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysztof Gryczan napisał:

ogladałem Klipch rf 82 , rp260 , rf62 , tylko nie moge tego posłuchać bo nie mam gdzie .. Ja nie lubie głośno słuchać muzyki alę lubię ładna barwę ... Jedyne co czytam że Klipsch fajnie współpracuje z Denonem . 

Za 2500 nie znajdziesz setu. Tylko fronty

10 godzin temu, Krzysztof Gryczan napisał:

annoy nie wiem jakie modele by zasiliy moje pomieszczenie tak jak koledze odpowiedzialem nie lubie sluchac glosno ale zeby kolumny mialy fajna barwe .  Mam rozumiec ze Jamo ktore wymienilem sie nie nadaje  .  Heco ogolnie ogladalem troche ale nie wiem jaki model fajnie zagra  . Quadral nie bralem wogule pod uwage  . 

F4, M4, napisalem.

Jaki masz finalnie budżet na set 5.1?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Za 2500 nie znajdziesz setu. Tylko fronty

F4, M4, napisalem.

Jaki masz finalnie budżet na set 5.1?

Piotr

tak patrzyłem Klipsch i w tej cenie widziałem tylko fronty , ale też czytałem że ładnie współpracuje z demonem i ładnie grają . budżet myślę że mogę podnieść do 4tys. 

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Za 2500 nie znajdziesz setu. Tylko fronty

F4, M4, napisalem.

Jaki masz finalnie budżet na set 5.1?

Piotr

Tannoy M4 troszke jest F4 bardzo mało , jak graja te kolumny ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysztof Gryczan napisał:

tak patrzyłem Klipsch i w tej cenie widziałem tylko fronty , ale też czytałem że ładnie współpracuje z demonem i ładnie grają . budżet myślę że mogę podnieść do 4tys. 

To powinieneś zaleść set F1/B2/C1 w tej cenie. Może nawet z F2kami na przód.

Denon nie Demon

10 godzin temu, Krzysztof Gryczan napisał:

Tannoy M4 troszke jest F4 bardzo mało , jak graja te kolumny ? 

Nieco łagodniej. Lżej na gorze pasma i na dole. Bardzo przyjemny środek.

Tutaj cet to M4 + M1 + Mcenter i Msub

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To powinieneś zaleść set F1/B2/C1 w tej cenie. Może nawet z F2kami na przód.

Denon nie Demon

Nieco łagodniej. Lżej na gorze pasma i na dole. Bardzo przyjemny środek.

Tutaj cet to M4 + M1 + Mcenter i Msub

Piotr

1. Klipsch synergy  F3- C2 -B2 taki komplet znalazlem 2900zl  lub 1500zl

2. Tannoy Mercury fronty M4 , Surround M1 , centralny MC , subwoofer Tannoy nSub 10 + amplituner Denon Avr -2809 ( nie wiem ktory lepszy czy denon 1911 )  3700zl

3. Dali  Concept 6  2x fronty Conept 6 , surround Concept 1 ,  centalnt Concept , subwoofer Concept SUB + kable + amplituner yamaha RX-V479(czy warty wymiany z denona ?)   3800zl

4.  Heco zrobic komplet  surround Heco victa 201 , fronty Heco victa 701 , prime 702 , centralny cos dobrac 

chyba ze jeszcze poszukac jak kolega wyzej napisal mission   ? 

 

 

 

Dnia 19.10.2022 o 21:07, maciek72 napisał:

Fajna podstawa basowa .

Możesz pomyśleć także o Mission 701 , 702 , 703 i centralny ( ciężko do zdobycia ) 70c2

patrzylem te missiony ciezki temat ze znalezieniem . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysztof Gryczan napisał:

1. Klipsch synergy  F3- C2 -B2 taki komplet znalazlem 2900zl  lub 1500zl

Brać. nic lepszego nie znajdziesz.

8 godzin temu, Krzysztof Gryczan napisał:

2. Tannoy Mercury fronty M4 , Surround M1 , centralny MC , subwoofer Tannoy nSub 10 + amplituner Denon Avr -2809 ( nie wiem ktory lepszy czy denon 1911 )  3700zl

Ciezko wycenić bo amplituner stary. Na rozruch będzie ok. Ale przydał by się nowszy

8 godzin temu, Krzysztof Gryczan napisał:

3. Dali  Concept 6  2x fronty Conept 6 , surround Concept 1 ,  centalnt Concept , subwoofer Concept SUB + kable + amplituner yamaha RX-V479(czy warty wymiany z denona ?)   3800zl

To wolał bym ten wyższy zestaw

Punkt 2

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciek72 napisał:

Nie wiem jak z tego telefonu :)!

wpisz Tannoy R :)

znalazlem , widzialem ale decyzja padnie raczej na Klipsch F3  na przod reszta jak w opisie wyzej , choc te Tannoy tez kuszace ale troche drogo a amlituner niezbyt potrzebny dla mnie . Teraz ostatnie pytanie jaki subwoofer do Klipsch mozna dobrac . Czy sa takie nie duze zeby ladnie graly , czy raczej nie idzie to w parze i musi byc te co najmniej 30cm glosnik ? budzet nie wiem 1000 zl dostane cos normalnego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek72 napisał:

Troszkę szkoda ładować się w duże paczki , jak i tak,, skręcisz,, je na 80 Hz 

Ale , chyba ma wyglądać :)

Gdzie kolega mieszka ?

 

jestem z Białegostoku , czy mozesz wyjasnic jakie duze paczki ? ja jeszcze nie jestem az tak w temacie . Szczerze z wygladu to tylko kolor czarny a bardziej mi sie liczy dzwiek .    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...