Skocz do zawartości

Uniwersalne słuchawki do PC


Recommended Posts

Witam 

Szukam słuchawek do mniej więcej 500zł które będą dobrze grać na pc. Te słuchawki będą wykorzystywane do oglądania filmów, grania w gry oraz słuchania muzyki (czyli do wszystkiego tak naprawdę). Chwilowo używam słuchawek SteelSeries Arctis 5 i ostatnio zauważyłem, że na wysokich dźwiękach lekko trzeszczą. Nie ukrywam od samego zakupu dźwięk mnie nie przekonywał ale stwierdziłem, że jest zbyt dużo jest opinii pozytywnych o tych słuchawkach, żeby były słabe. Niedawno kupiłem słuchawki do telefonu (tanie pchełki earfun) i mimo, że one też nie są wybitne to te arctisy zjadają na śniadanie w filmach i muzyce. Obecne słuchawki mam podpięte pod usb ale w szafie leży nieużywana tania karta dźwiękowa, którą ktoś kiedyś mi polecił chyba tez na tym forum a mianowicie Sound BlasterX G1 od Creative. Dodatkowym atutem w słuchawkach byłaby konstrukcja otwarta lub półotwarta oraz mikrofon ale jak go nie będzie to dokupię jakiś inny najlepiej krawatowy, żeby za dużo miejsca nie zabieraj na biurku.  

Na oku chwilowo mam Beyerdynamic DT770 PRO 32 Ohm, lub DT990 PRO 250ohm ale z tego co wiem to te 990 potrzebują wzmacniacza, którego nie chce dokupować plus trochę przekraczają budżet, który chce przeznaczyć na słuchawki. 

Pomożecie z wyborem? 

 

Poza tematem. Jak myślicie czy użycie przejściówki do SteelSeries Arctis 5 na jack i podpięcie do tej mojej karty dźwiękowej ma sens? Może pomogłoby z tymi trzaskami.  Niestety trochę mi się nie chce bo musiałbym odinstalować najpierw sterowniki z steelseries.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te SteelSeries Arctis 5 są mocno doładowane średnim i wyższym basiorem. Takie trochę marketowce. Beyerki, mimo że tak naprawdę grają V-ką to będą równiejsze. Seria DT ma też dość nieprzyjemny peak (podbicie) na sopranach, które może, ale nie musi Ci przeszkadzać.

Wspominasz o konstrukcji półotwartej/otwartej. Zerknij wtedy jednak bardziej w stronę DT880/990. Uderzałbym w modele z impedancją 32/80 Ohm. Będą łatwiejsze do wysterowania. Wg mnie w tej cenie warto jeszcze sprawdzić Philips Fidelio X2HR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czacha Dymi napisał:

80ohm bez wzmacniacza będą wystarczająco głośne na integrze/sound blasterx G1?

Nie wiem. Głośno, a dobrze jakościowo to też dwie różne sprawy.

21 minut temu, Czacha Dymi napisał:

znacie jakiś sensowny mikrofon najlepiej krawatowy do pc? 

Z "taniochy" mogę polecić Boya BY-M1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...