Skocz do zawartości

Denon AVR-X5200W brak obslugi HDR i DV czy mozna bez tego żyć??


depose

Recommended Posts

Cześć wszystkim.  Potrzebuje pomocy. Jestem delikatnie zielony w temacie kina domowego, wiele sie naczytalem i nadal mam braki informacyjne.  Do tej pory bawilem sie tylko w stereo. Szukam dobrego sprzetu z obsluga Dolby Atmos, ktory zagra rowniez poprawnie w stereo i ten amplituner spelnia te warunki. Martwi mnie tylko brak wsparcie dla HDR, Dolby Vison i kanal zwrotny ARC. Z tego co sie doczytalem to dokladnie ten model wspiera sygnal 4K(obraz). Posiada bardzo istotne wsparcie dzwieku Dolby Atmos z ktorego bede chcial skorzystac(cala instalacja w salonie plus sufit jest pod to przygotowana). Posiadam nowy TV LG Oled ktora ma wszelkie mozliwe bajery, obsluguje w zasadzie wszystko. I teraz moje pytanie. Co z tym obrazem HDR lub Dolby Vision?? Korzystam glownie z Netflixa, Hbo Max plus filmy/seriale w 4k z HDR lub DV, ktore odtwarzam przez usb w TV(pomijam calkiem komputer) ewentualnie rzutuje bezstratnie z komputera(wg mnie brak strat jakosci w porownaniu z polaczeniem komputera z tv za pomoca kabla HDMI). Jezeli dobrze rozumuje to obraz 4K z HDR  lub DV rozkoduje i wyswietli TV(amplituner tu jest pomijany) i wysle sam dzwiek np atmos na amplituner i powinno to dzialac poprawnie?? TV obsluguje eARC a amplituner tylko ARC. Amplituner obsluguje HDCP 2.2 tak jak TV. Czy to razem bedzie wszystko dzialalo ?? Czy moze lepiej poszukac nowszego sprzetu z obluga eARC ? ale tu cena/jakosc bedzie nizsza.  Dzieki z gory za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne różnice między ARC i eARC leżą w przepustowości i szybkości. Ulepszona wersja e-Audio Return Channel ma znacznie większą przepustowość niż jej poprzednik. Większa przepustowość oznacza, że cyfrowy sygnał audio nie musi być kompresowany i jest znacznie bardziej szczegółowy, bogaty i żywy. Ze względu na ograniczenia zwykłego ARC, tylko eARC może obecnie przetwarzać pełne DOLBY ATMOS. Odtworzysz przez zwykłe ARC skompresowane DD+ w którym też jest zawarty ATMOS (a nadają tak chyba wszystkie serwisy VOD), ale to nie równa się jakości DolbyTrueHD z płyt BR. Obejdziesz to jeśli podłączysz źródło HDMI bezpośrednio pod amplituner a nie pod TV.

Dnia 13.11.2022 o 12:16, depose napisał:

Posiadam nowy TV LG Oled ktora ma wszelkie mozliwe bajery, obsluguje w zasadzie wszystko.

No nie... LG nie wspiera DTS-X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...