Skocz do zawartości

Pierwsze "prawdziwe" audio


erazel

Recommended Posts

miałem dziś odsłuch bronze 100, dynavoice dm-6 i polk s20e, na szybko kilka konkluzji:

- bronze 100 zdecydowane nie, z axr100 dźwięk suchy, mało muzykalny wręcz nudny. Raczej nie mój typ brzmienia.

- dynavoice dm-6, miałem gigantyczne oczekiwania. Fajniej niż bronze, muzykalność akceptowalna, ale szukam chyba większego "mięska". Miałem wrażenie, że przy "Battery" od Mety zaczynały się gubić, ale to raczej wina CA axr100, na Musical Fidelity problemu nie było. 

- polk s20e miłe zaskoczenie, polecone z czapy jako "dodatek" a zagrały chyba najlepiej. Fajne cieplejsze granie, sprawiały wrażenie najbardziej pasujących do moich preferencji. To jeszcze nie to ale już blisko. 

CA axr100 gra zdecydowanie jaśniej niż mogłem przypuszczać, żeby spełnić swoje oczekiwania muszę dobrać do niego skrzynki z naprawdę dobrą przestrzenią i brudnym, ciężkim graniem. 

i tu powstał dylemat czy do mojego salonu nie będą lepsze  małe podłogówki (tak, tak jestem w punkcie wyjścia). Może poszedłbym w większe polki s20e czyli s50 lub s55 ? Zaczyna robić się ciekawiej bo powoli wkraczamy w zakres cenowy, który pozwala rozglądać się np. za aurorami 700, ale one same w sobie jakoś do mnie nie przemawiają.. Co ewentualnie z małych podłogówek do 3k? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki za porady, zrobiłem dość duży krok i mam już sprzęt w domu.

 

Obecnie  axr100 połączonyz aurorami 300, dźwięk w przybliżeniu taki jak oczekiwałem, może trochę zbyt ciepły? Wezmę jeszcze polki es20 do porównania. Może będzie ciut bardziej detalicznie i będę usatysfakcjonowany. 

Problem mam natomiast z Cambridge, otóż nie mam regulacji głośności na pilocie tv (podłączony optykiem), niby żadne utrudnienie ale zawsze to kolejny pilot do obsługi. Zastanawiam się jak to inaczej podpiąć. Może pod wyjście słuchawkowe? nie będzie utraty jakości?

i Czy wam w spoczynku wzmacniacz też tak głośno chodzi? Podobnie jak stare jednostki centralne z kiepskiej jakości wentylatorami. Trzeba go praktycznie wyłączać za każdym razem po odsłuchu bo dźwięk jest tyle upierdliwy że roznosi się na połowę mieszkania. Byłem przekonany, że wzmacniacze działają w trybie stanby, i że nie trzeba ich uruchamiać z każdym włączeniem tv czy tidala. 

Edytowano przez erazel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...