Skocz do zawartości

Harman Kardon AVR 138 - nadaje się do czegoś?


SŁAWEK CHRAPEK

Recommended Posts

Mam stare kino domowe Samsunga, niestety od wymiany TV nie chce współpracować po ARC, optycznego wejścia niestety nie ma, myślę nad kupieniem jakiegoś taniego amplitunera, znalazłem w okolicy wymienionego w tytule HK AVR 138. Pewnie z moimi obecnymi głośnikami będzie działał, ale czy jeśli w przyszłości chciałbym wymienić na coś ciut lepszego (jakieś JBL E lub Taga 606) to czy da rady? Nie jestem audiofilem, generalnie sprzęt będzie używany do oglądania filmów i ew sporadycznie do słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał bo jednak zasugerowałem się błędnym opisem z internetu i wejście optyczne się znalazło zasłonięte kablami i wszystko gra
ale możesz rozwinąć dlaczego nie podłączę? impedancja ?Problem się rozwiązał bo jednak zasugerowałem się błędnym opisem z internetu i wejście optyczne się znalazło zasłonięte kablami i wszystko gra :) 
ale możesz rozwinąć dlaczego nie podłączę? impedancja ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SŁAWEK CHRAPEK napisał:

Niestabilności się nie spodziewałem, to "amplituner" z zestawu jest taki pancerny i sobie z nimi radzi? Czyli generalnie wymiana całości jakbym sobie chciał coś polepszyć?

Nie pancerny a zaprojektowany pod te konkretne kolumny . Ich impedancja jest niższa niż 4 ohm , tak przypuszczam

Normalnie amplitunery muszą współpracować z cała gamą różnych kolumn dostępnych na rynku . Ich impedancja z reguły miesci się w zakresie 4-8 Ohm ( nominalne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SŁAWEK CHRAPEK napisał:

Niestabilności się nie spodziewałem, to "amplituner" z zestawu jest taki pancerny i sobie z nimi radzi? Czyli generalnie wymiana całości jakbym sobie chciał coś polepszyć?

No jak kolumny , za dużo powiedziane, głosniczki schodzą do 2 albo 1 oma. To się będzie gasił. Ale to do czasu.

Amplitunery są po prostu dedykowane do innych kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...