Skocz do zawartości

Zastępstwo dla Yamahy RX-V483


rbul

Recommended Posts

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post bo trafiłem tu z powodu chęci zmiany Yamahy RX-V483 na coś niższego. Generalnie nie mieści mi się w szafce 😅 natomiast od wielu lat jestem z niej zadowolony. Współpracuje z kolumnami, narazie tylko dwiema, Pylon Pearl 25. W przyszłości niedalekiej planuję dokupić do nich 2 satelity i centralny z tej samej serii. Sprawę domknie Subwoofer pewnie REL HT1003 albo coś podobnego.

Coś pooglądałem i wpadł mi w oko Marantz CINEMA 70s. Wymiarowo jest to model dla mnie ale myślałem też o Yamaha RX-S600D jednak fakt, że nie jest to najnowsza konstrukcja trochę mnie powstrzymuje. Zresztą dzwoniłem do kilku sklepów i jest po prostu niedostępna.

Może ktoś coś podpowie, jak żyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot na kable w tyłu to za mało by zapewnić cyrkulację. Zrobisz jak uważasz, ale jeśli wstawisz amplituner do ciasnej przestrzeni, to odpowiedzi na pytania typu "dlaczego mi się restartuje" albo "nie mam obrazu po HDMI" możesz już teraz zacząć szukać. Owszem, może przesadzam. Faktem jest też że nie zawsze sprzęt się nadmiernie grzeje bo dużo zależy od realnej impedancji kolumn oraz tego jak bardzo intensywnie będziesz słuchać. Ale w razie czego nie bądź zaskoczony.

Sprzętów nie wsadza się w ciasne przestrzenie, chyba że zapewni się do nich wentylację. Zerknij poniżej. Szkoda że przez ostatnie problemy z forum wiele fotek powycinało, może wkrótce to naprawią.

 

15 minut temu, rbul napisał:

Mam półkę w szafce medialnej

Żeby projektanci tych "szafek medialnych" mieli jakiekolwiek pojęcie jakie wymagania stawiane są sprzętom audio to już by było dobrze.

images?q=tbn:ANd9GcRhEki30eh2yraKquP5EDz

images?q=tbn:ANd9GcR9PiQvsd5oiKqhzGFI7lF

images?q=tbn:ANd9GcQZ1oOJYoMZGfWyDZLC_7_

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rbul napisał:

To mój pierwszy post bo trafiłem tu z powodu chęci zmiany Yamahy RX-V483 na coś niższego. Generalnie nie mieści mi się w szafce

13 minut temu, rbul napisał:

Jak najbardziej temat do ogarnięcia. Patent z wentylatorkami fajny. Jeśli będzie taka potrzeba tak zrobię. Z moim przypadku zrobiłbym wlot z dołu i wylot z góry. A wracając do mojego pytania?

No to jeśli ogarniesz wentylację to jakie konkretne wymiary Cię ograniczają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być slim to masz teoretycznie takie sprzęty. Dostępność pomijam.

Yamaha MusicCast RX-S602 - 111mm

Onkyo TX-L50 - 70mm

Pioneer VSX-S520 - 70mm

Marantz NR1510, NR1711 - 105m

Marantz Cinema 70s - 109mm i on jest tu najmłodszym oraz najlepiej wyposażonym amplitunerem. Reszta powyżej to starsze technologicznie konstrukcje, co nie znaczy że złe. Kwestia czego oczekujesz. Później są już pełnowymiarowe klocki, ciasno wejdą jedynie podstawowe modele Denon AVR-S660H, AVR-S760H, AVR-X1700H - 151mm

Mała uwaga, głębokość 70s to 384mm ;) Te 327mm to problem większy niż wysokość, a pamiętaj że z tyłu trzeba dodatkowo jakoś wtyczki z kablami upchnąć które często do elastycznych nie należą. Zyskasz trochę na przodzie bo stopki są raczej kilka cm schowane wgłąb, ale wątpię czy 70s bez rozbierania pleców szafki da się ustawić.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jeszcze głębokość. Wymiary podałem takie jakie ma obecna RX-V483. Jedynie co to chciałem pomniejszyć wysokość. W moim przypadku najlepsza chyba byłaby Yamaha MusicCast RX-S602... tylko gdzie to dostać.

A sama szafka jest wisząca :|

 

Edit:

A może taki SONY STR-DH790 o ile w ogóle brać go pod uwagę.

Edytowano przez rbul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piotr Sonido napisał:

90% polaków postawi na szafce :)

Nie zgadzam się. 90% go upchnie gdzie się tylko da. Mało... Gro jest takich co będą szukać szafki na wymiar żeby sprzęt im wlazł na "zero" żeby ładnie wszystko wyglądało i kabelków nie było widać. Ta reszta 10% to są dopiero świadomi użytkownicy którzy sprawność i żywotność sprzętu przedkładają nad konceptem który zaprojektuje projektant wnętrz lub narzuci życiowy partner/partnerka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Michał Gałązka napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-yamaha-rx-s602-CID99-IDRYH02.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3

Znalazłem na OLX ale koleś jest bez ocen więc ciężko ocenić, ale może jesteś z okolicy ? 

Szczerze mówiac to z nim gadam :D
W piątek mam dostać więcej fotek i filmik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

Nie zgadzam się. 90% go upchnie gdzie się tylko da. Mało... Gro jest takich co będą szukać szafki na wymiar żeby sprzęt im wlazł na "zero" żeby ładnie wszystko wyglądało i kabelków nie było widać. Ta reszta 10% to są dopiero świadomi użytkownicy którzy sprawność i żywotność sprzętu przedkładają nad konceptem który zaprojektuje projektant wnętrz lub narzuci życiowy partner/partnerka ;)

Haha. Też racja. Optymista ze mnie. :P

A potem na forach że do "dupy bo awaryjny"

21 godzin temu, rbul napisał:

Oczywiście wszyscy macie rację ale obecnie jedynym rozwiązaniem, które zaspokoi moje potrzeby i zmieści się w miejsce przeznaczenia jest

Yamaha rx-s602 albo

Onkyo TX-L50 albo

Pioneer VSX-S520D.

Marantz jest niestety za głęboki. 

Teraz jeszcze głebokość :P

Co Ty go do akwarium wkładasz?

Co do za szafka RTV nie przygotowana na głębokość ani na wysokość?

Z tych tylko Yamaha

Reszta to zabawki

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...