Skocz do zawartości

Prezent - Jaki zestaw nagłaśniający do gramofonu Philips 312?


Recommended Posts

Hej!

Potrzebuję pomocy przy wyborze odpowiedniego zestawu nagłaśniającego do gramofonu Philips GA312. Miałby być to prezent urodzinowy (niespodzianka) dla właściciela gramofonu, a że sam zupełnie tematu nie znam, więc muszę o pomoc prosić o forum 😀 

Zdążyłem się zorientować, że taki zestaw musiałby się składać z przedwzmacniacza (chyba, że jest wbudowany w gramofon), wzmacniacza i samych głośników. Niestety nie wiem czy ten konkretny gramofon ma wbudowany przedwzmaczniacz, moje poszukiwania odpowiedzi na to pytanie w internecie też na razie nie były owocne. 
Jaki zestaw (do 1500 złotych) moglibyście polecić, który pasowałby do tego gramofonu? Dotychczas znalazłem monitory aktywne Klipsch R-15PM, które wydają się spełniać wszystkie wymogi (o ile się nie mylę) poza ceną.

Czy w ogóle jest możliwość zakupić taki zestaw do 1500 złotych?

Dziękuję z góry za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Ten gramofon nie ma wbudowanego pre gramofonowego, więc będziesz go potrzebować. Jeżeli mamy ograniczony budżet i musimy w zasadzie skompletować cały sprzęt, to najlepiej się chyba sprawdzi taki zestaw: gramofon (już jest) + preamp gramofon ART DJ Pre (około 260 zł) + kolumny aktywne (można kupić już za 600 zł Edifier) + interkonekty RCA-RCA ( kilkadziesiąt złotych). 

Zestaw mało audiofilski, ale będzie działać i grać :)Plusem takiego kompletu jest jego kompaktowość i cena. Minusem jest to, że jak w przyszłości obdarowana osoba będzie chciała coś w nim "upgrade'ować", to będzie musiała pewnie kupić kolumny i wzmacniacz jednocześnie. Coś za coś 😛

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...