Skocz do zawartości

Audio do TV do 700 zł (używane)


rots rots

Recommended Posts

Cześć wszystkim, to mój pierwszy jakikolwiek post tutaj. Pisze w sprawie audio do telewizora, mój budzet to 600-700 zł. Potrzebuje jakiegoś fajnego audio do hmmm… głownie oglądania filmów, ale muzykę tez z pewnością się będzie odpalało. Najbardziej zależy mi na głębi bassu. Chciałbym zeby ten charakterystyczny niski ton jak w kinie, który trzęsie salą choć w małym stopniu zawitał u mnie w mieszkaniu ; ) Stereo chyba mi wystarczy, fajnie by było mieć 5.1 aczkolwiek to nie wymóg, szczególnie ze względu na miejsce. Mam salon łączony z kuchnia, całość myśle 25m2, przestrzeń salonowa myśle ze 15m2, wiec miejsca brak i nie chciałbym go dodatkowo zawalać 5 głośnikami. Poki co najbliższy mojemu wyborowi są microlab solo 9c, problem w tym, że znalazlem tylko 2 ofert na olx i nie chcą wysłać kurierem. Tutaj z pewnością jest masa ludzi bardziej kompetentnych ode mnie i liczę na wasze dobre rady : ) Co byście wybrali na moim miejscu? Czy te microlaby to słuszny wybór, czy moze macie tez inne pomysły. Warto dodać ze mieszkanie wynajmuje wiec w grę nie wejdzie mi tez podwieszanie czegokolwiek na ścianie i najlepiej gdyby kolumny były podłogowe. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady : ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim budżecie w przypadku uzyskania lepszego dźwięku z TV poszedłbym raczej w soundbar-a. Np taki ...

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/system-wirtualnego-kina-z-bezprzewodowym-subwooferem-dht-s314-czarny.

Niewiele ponad budżet a ma naprawdę bardzo dobre recenzje i opinie użytkowników ...no i będziesz miał namiastkę basu na którym Ci zależy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aprox napisał:

Przy Twoim budżecie w przypadku uzyskania lepszego dźwięku z TV poszedłbym raczej w soundbar-a. Np taki ...

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/system-wirtualnego-kina-z-bezprzewodowym-subwooferem-dht-s314-czarny.

Niewiele ponad budżet a ma naprawdę bardzo dobre recenzje i opinie użytkowników ...no i będziesz miał namiastkę basu na którym Ci zależy

Odradzano mi soundbary, podobno jakość dźwięku z nich a z kolumn to niebo a ziemia i skoda tracić pieniędzy na soundbar niżej niż 1500 zł 

5 godzin temu, 1Ender napisał:

Za 700 zł to same kolumny mogę Ci sprzedać 😉.

Jak możliwość to bierz te aktywne. Na początek mogą być. Efektu subwoofera nie będzie, ale i tak lepiej niż z TV.

Pozdrawiam 

A jakie modele? 😀

31 minut temu, Piotr Sonido napisał:

700 zł. To jakieś głośniczki komputerowe albo soundbar.

Za 700 zł ciezko kupić coś do muzyki więc obojętnie.

 

A co myślisz o tych microlab 9c? Są tez 7c ale maja mniejsze pasmo, a zależy mi na niskich tonach. Ewentualnie jakies inne modele? I Np czy jest sens ładować się w coś za 600 zł z kina domowego? Widziałem jakies na olx z sony i wyglądało fajnie, ale pewnie dzwiek to już inna kwestia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiej muzyki słuchasz?

Za 700 zł to tylko coś aktywnego. Soundbar NIE. Będzie płasko i buczące basy. Słuchałem jakiś budżetowy, dla mnie katastrofa. Do muzyki nie. W TV też było słabo.

KRUGER & MATZ Stage One, słuchałem aktywne w sklepie. Gra to całkiem w porządku. Spróbuj wypożyczyć coś do domu w Twoim budżecie. Np. https://allegro.pl/oferta/aktywne-kolumny-estradowe-kruger-matz-stage-li-12654488948

Mogą się spodobać. Mają pilot i mikrofon, można karaoke robić. :)))) Mocny bas. Granie typu V, ale jest możliwa korekty tonów.

Lub

Poszukaj na olx używanych innych modeli gdzieś blisko Ciebie. Jest dużo ogłoszeń.

Ewentualnie te https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosniki-phonar-laser-250-swietne-do-techno-i-metalu-CID99-IDOtq4i.html

Myślę, że za 550 zł+ wysyłka są do wzięcia. Do tego jakiś proponowany wzmacniacz. Znam te kolumny i zdecydowanie polecam.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykraczając ok 160zł ponad budżet, głośniki aktywne Kanto YU to będzie najlepsza opcja dla Ciebie, dużo dobrych recenzji na YouTube. Połączenie z TV tylko po RCA lub Bluetooth. 

 

https://www.gear4music.pl/pl/Audio-do-domu/Kanto-YU-Powered-Bookshelf-Speakers-Matte-Black/3G49?origin=product-ads

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ROBIXXX napisał:

Do 700zl to polecam takie głośniki komputerowe https://allegro.pl/oferta/glosniki-logitech-z-623-2-1-thx-980-000403-10229498866 

I to zatrzęsie trochę w twoich m2. 

No raczej nie do 25 m2 🤣. Na biurko tak i 1 m od biurka. Głośniczki 20 cm/12cm nie nagłośnią pomieszczenia. Zastanówcie się co doradzacie. Będzie buczeć zamiast grać:)))

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za wszelka pomoc, problem w tym, ze większość tego co proponujecie to spore zestawy, mi zależy chyba głownie na aktywnych kolumnach, coś co mogę postawić sobie na podłodze kolo telewizora, puścić i będzie zadowalająco dobrze brzmiało. Wiem ze 5.1 jest lepsze, ale niestety nie mam miejsca tyle w mieszkaniu żeby rozłożyć tak głośniki, a głownie centralnego. Telewizor mam postawiony na komodzie, a nie szafce RTV wiec mogę postawić tylko cos na lub obok niej. Budzet tez raczej te 700 zł Max, nie szukam propozycji za 1000 zł, gdybym tyle chciał wydać to tyle bym pisał, rozumiem, ze warto dołożyć, ale myślę, ze na moje „uszy” wystarczy i cos za 700 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

No raczej nie do 25 m2 🤣. Na biurko tak i 1 m od biurka. Głośniczki 20 cm/12cm nie nagłośnią pomieszczenia. Zastanówcie się co doradzacie. Będzie buczeć zamiast grać:)))

Pozdrawiam 

Ciężko coś kupić do 700zl a to będzie grać zadowalająco, może nie będzie to jakieś wow, ale to nie są złe głośniki w tej kasie i nowe,i nie zajmują dużo miejsca którego autor nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie lepiej dozbierać, naprawdę nawet gluchy zauważy różnice z kolumn przy Twoich wymaganiach myślę, że można pomyśleć o magnat Supreme 202 i do tego jakąś używana yamaha pianocraft.  Małe  niedrogie a może Cie zadowolić 

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...