Skocz do zawartości

Porównanie Taga 607 vs Q Acoustics 3050i + Denon 750


Łukasz P.

Recommended Posts

Zestaw obecny:

Denon750/ Taga 607/sub hkts 210. 
Filmy 60%,Konsola 30%,muzyka10%
wszystko leci z serwisów typu netflix,HBO … itd. Głośno już nie słucham i efekt potrzeby trzęsienia mieszkaniem mam za sobą. Teraz zależy mi na słyszalnych szczegółach przy tradycyjnej głośności. Miękki bas w obecnym sub mi pasuje natomiast mam wrażenie jakby całość zestawu jest ciężka , muląca grająca dużo dołem. Wiem jakiej klasy to jest sprzęt ale pytanko się nasuwa czy do takiego Denona wspomniany Q Acoustics 3050i zmieni postać rzeczy: wyciągnie szczegóły, doda lekkości jaśniejszym brzmieniem? No i druga sprawa czy wykonanie zestawu jest porównywalne do tagi czy tam już w dotyku czuć różnice że ma się do czynienia z klasą wyżej. Może problemem nie jest sprzęt a akustyka? Takie luźne pytanie bo wiadomo znalazł się chętny na Tagę, nie myślałem nawet o sprzedaży a dzisiaj zaczęło się skrobanie głowy 🤔 a może by tak.. ? ;)

70029257-9C6E-4C14-A8E4-D00A4212943C.jpeg

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Łukasz P. changed the title to Porównanie Taga 607 vs Q Acoustics 3050i + Denon 750

To znacznie lepsze kolumny. Wymiana wniesie bardzo dużo. Otworzy Twój system

Możesz jeszcze sprawdzić mniejsze Bronze 200 bo i tak masz suba.

A akustyka to kolejna sprawa. Ale mulący dzwięk to raczej kwestia zestawienia ciemnego Denona z ciemniejsza Tagą. Albo ustawienia. Kalibrację robiłeś?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kalibrację wykonałem kilkukrotnie, różne ustawienie stosowałem,  pomieszczenie nie stoi puste( zasłony, gadżety, stolik, rogówka). Wybierając Tagi+Denona  które użytkuje 1.5 roku nie mialem wcześniej styczności z kolumnami podłogowymi to raz a dwa oprócz ograniczonego budżetu był to kiepski okres bo amplitunerów było jak na lekarstwo. Z tego co widzę do dnia dzisiejszego nie wiele się poprawiło. W tym przedziale cenowym miałem jeszcze do wyboru Quadral Argentum i możliwe że to byłoby lepszym wyjściem. Wtedy miałem również na uwadze sporadyczne słuchanie muzyki a dzisiaj to Max 10%. Zastanawia mnie jeszcze opcja zmiany samego centralnego na coś znacznie lepszego, co o tym sądzisz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź

Jeszcze  pytanie czy można zastosować wymianę centralnego np. na MA Bronze G6 C150(musi być biały) zostawiając obecne Tagi ? Czy to alpejska kombinacja i nie wskazana. Dialogi to jakby osobny temat ale też czuje niedosyt przy obecnej centralce. 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2022 o 09:24, Łukasz P. napisał:

Dzięki za podpowiedź

Jeszcze  pytanie czy można zastosować wymianę centralnego np. na MA Bronze G6 C150(musi być biały) zostawiając obecne Tagi ? Czy to alpejska kombinacja i nie wskazana. Dialogi to jakby osobny temat ale też czuje niedosyt przy obecnej centralce. 

Ja wiele razy łączyłem inny centralny z pozostałymi kolumnami.

Bo centralny z serii był gorszy niż inny na przykład jak u Ciebie.

Sklepy Ci powiedza nie, a użytkownicy tak.

Centralny jest też delikatnie oderwany od pozostałych kolumn. Nie tak jak sub, ale gra więcej,

Warto

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. monitor Audio To czytelne granie na średnicy. Bardzo dobre.

QA 3050 też jest udany. Bedzie grał nieco cieplejszym dzwiekiem, mniej naturalnym, chodź to pojęcie względne.

Albo Polk ES30 / ES35, to takie bardziej eskpresyjne granie. Vkowe.

KEF Q 250 drożej, cieplej, bardzo miły w odbiorze.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, dzięki za info.

Skupie się nad wyborem centralnego między Q ACOUSTICS QA 3090C i Monitor Audio Bronze 6g C150. Zobaczę jak to się zgra z moją Tagą 607 i Denonem, liczę że będzie to dla mnie słyszalne i wniesie poprawę. Przyszłościowo wtedy pójdę w stronę wymiany frontów z takiej samej serii jak centralny. A najlepiej jakby efekt był na tyle zauważalny że pozostanę w takiej kombinacji na stałe. 
 

Koledzy z branży, posiada może ktoś z was wspomniane modele w kolorze białym ?

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lipa z zakupem, miał być za pośrednictwem allegro taka forma mnie interesowała i taką wybrałem. Cena przystępna oraz zapewnienia że kolumna fabrycznie nowa, po czym telefon od sprzedającego z informacją o błędzie cenowym i próba namówienia kupna poza serwisem allegro. Grzecznie podziękowałem i odmówiłem oraz anulowałem zakup podając przyczynę. A tu ku mojemu zdziwieniu kurier (za pobraniem) w drzwiach. Odmówiłem odebrania przesyłki, znalazłem w negatywnych komentarzach sprzedającego kilka podobnych sytuacji z klientami w takim samym wydaniu. Ci co odebrali paczkę, mieli później problem bo fizycznie w allegro widnieli jako „zakup anulowany” a produkt dotarł z widocznymi śladami użytku oraz sprzedającym z którym trzeba było się użerać aby móc to zwrócić. Niech to będzie taka przestroga.

Finalnie wysłałem zapytanie o wycenę do chłopaków z branży na forum u których już robiłem kilka zakupów oraz kilku dodatkowych sprawdzonych sklepów.

Dnia 3.01.2023 o 07:20, Piotr Sonido napisał:

Bardzo duża.

Bronze jest zdecydowanie bardziej otwarty w średnicy. Czytelniejszy. Wyraźny.

Piotrek

Piotrek poproszę jeszcze o takie same porównanie jak powyższe z tym że:

Centralny  Taga 607 vs MA bronze c150

Jeżeli miałeś okazje posłuchać centralnego tagi.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A wiec tak co, w mojej opinii usłyszałem po wymianie centralnego:

Dużo więcej detali (np. drobny szelest marynarki). Głos postaci bardziej wyrazisty z dużo lepiej słyszalną oryginalną barwą głosu aktora. Po kalibracji zestawu Tagi i tak musiałem dość mocno zmienić poziom centralnego Tagi żeby mi odpowiadał. Po zmianie centralnego i wykonaniu kalibracji zmianę poziomu zrobiłem tylko kosmetyczną. Uzyskałem to co chciałem czyli przy seansie nocnym słuchając cicho, docierają do mnie dźwięki których poprzednia centralka nie wydobywała. Znacznie lepiej pod mój gust słyszeć wysokie tony, wcześniej strasznie były one zamulone dołem i praktycznie nie słyszalne dla ucha. Jedynie przy głośnym słuchaniu to więcej dźwięków do ucha docierało. 
 

Jeżeli ktoś korzysta z budżetowego zestawu i nie jest zadowolony z centralnego to uważam że jego wymiana wniesie poprawę. Nie będzie to rewolucja i efekt „wow” ale napewno odczuje różnice na plus.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że podobny poziom bo słyszałem jedne i drugie. Aczkolwiek 606 przy innym ampli. Dla mnie wystarczające w przedziale wyłożonego budżetu, nie miałem nic klasy wyżej bo na  Tage zmieniłem z satelitek Harmana wiec efekt na plus i tak był dla mnie spory. Jeżeli w przyszłości wymienię fronty na monitor bronze to będę mógł się wypowiedzieć coś więcej. Taga dla przeciętnego nie wymagającego słuchacza serwisów netflix , HBO + konsola itd.. uważam że jest wystarczająca. Jedynie teraz bym się zastanowił bardziej przed wyborem i poszedł w głośniki jaśniejsze Quadral Quintas lub Argentum. Przedział cenowy był w 2021 podobny, mówię oczywiście o nowym zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Łukasz P. napisał:

Piotrek, jeszcze jedno pytanie. Monitor Bronze fronty, jak w praktyce jest z tylnym bass refleksem. Fronty po skręceniu będą od ściany odstawać powiedzmy 20-25cm będzie to wystarczające ?

ps. Jesteś Piotrem z s4home ? :)

Tak to ja :)

Teraz już bez S4Home.

Co do odległości to zupełnie wystarczy. nie przejmuj się tym położeniem bass reflexu. Bedzie deloikatnie wzmocniony bas. Być może nawet na plus. To już kwestia indywidualne pomieszczenia.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od wymiany centralnego a teraz chodzą fronty po głowie. W sumie to mam już wycenę z S4Home.

Ale pytanie dotyczy surround, jakbyś mógł porównać te od Tagi względem MA bronze. Różnica będzie mocno słyszalna czy jest to kosmetyka i temat można odłożyć na później a zarazem pozytywnie korzystać z surround Tagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łukasz P. napisał:

Zaczęło się od wymiany centralnego a teraz chodzą fronty po głowie. W sumie to mam już wycenę z S4Home.

Ale pytanie dotyczy surround, jakbyś mógł porównać te od Tagi względem MA bronze. Różnica będzie mocno słyszalna czy jest to kosmetyka i temat można odłożyć na później a zarazem pozytywnie korzystać z surround Tagi.

Nie no będzie bardzo duża różnica. Czy to względem modelu 50 czy FX.

Ja obstawiam na FX. Nie dają punktowego a rozproszony dzwięk. Jestem wyznacznikiem tego typu rozwiązań.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...