Skocz do zawartości

Musical Fidelity M3i


Luk Pl

Recommended Posts

Witam. Mam możliwość wymiany wzmacniacza Cambridge CXA60 na wspomniany w tytule M3i. Poczytałem o nim sporo i wszystko wskazuje że może to być dobra para do moich Triangle Borea BR07, ale chetnie też posłucham Waszych opinii. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz i tu mam pytanie do osób które miały styczność z tym urządzeniem. Mianowicie M3i ma mechaniczny przycisk power, tym samym brakuje go na pilocie, trochę to nie wygodne, ale myślę że mógłbym z tym żyć. Nie ma z racji tego także trybu stand by i tu mnie zastanawia czy wzmacniacz wyłącza się automatycznie po jakimś czasie przy braku sygnału. niestety na tym już bardzo mi zależy bo często słucham muzyki do snu i nie chciałbym żeby wzmacniacz chodził resztę nocy. Przeczytałem instrukcje i przeczesałem internet bez skutku, ale domyślam się że że takiej funkcji nie ma. Proszę o info jeśli się ktoś orientuje, z góry dzięki.

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Janstary napisał:

Cześć, mam m3si i faktycznie nie można go włączyć/wyłączyć pilotem. Sam też się nie wyłącza- najdłużej w bezruchu był około 3h.

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Nie wiem dlaczego postawili na takie rozwiązanie. Niby chcieli pójść na oszczędność energii eliminując tryb stand by, ale tym samym wyeliminowali tryb auto stand by. Dla mnie ta można powiedzieć drobnostka to deal breaker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luk Pl napisał:

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Nie wiem dlaczego postawili na takie rozwiązanie. Niby chcieli pójść na oszczędność energii eliminując tryb stand by, ale tym samym wyeliminowali tryb auto stand by. Dla mnie ta można powiedzieć drobnostka to deal breaker.

Mnie też zaskoczyło to rozwiązanie, przez dłuższą chwilę szukałem na pilocie przycisku on/of..ale nie było go tam. Rozwiązałem to w inny sposób, podłączyłem wzmacniacz do listwy wifi i za pomoca aplikacji na telefonie mogę wyłączyć wzmacniacz albo ustawić godzinę o której ma się wyłączyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Janstary napisał:

Rozwiązałem to w inny sposób, podłączyłem wzmacniacz do listwy wifi i za pomoca aplikacji na telefonie mogę wyłączyć wzmacniacz albo ustawić godzinę o której ma się wyłączyć. 

Nie martwiłeś się czy to bezpieczne? To tak jak byś odłączał kabel zasilający przy włączonym urządzeniu, a tego odradzają w instrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Luk Pl napisał:

Nie martwiłeś się czy to bezpieczne? To tak jak byś odłączał kabel zasilający przy włączonym urządzeniu, a tego odradzają w instrukcji.

Szczerze to nawet nie pomyślałem o tym bo ja zawsze wyłączam z guzika i dopiero odcinam prąd. Nie lubię zostawiać sprzętu na czuwaniu bo kiedyś mi się coś spaliło. 

24 minuty temu, Luk Pl napisał:

Nie martwiłeś się czy to bezpieczne? To tak jak byś odłączał kabel zasilający przy włączonym urządzeniu, a tego odradzają w instrukcji.

W ogóle to jest jeszcze dziwniej, bo jak wylaczy się wzmacniacz guzikiem to przechodzi w tryb czuwania, z którego nie można go wybudzić pilotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...