Skocz do zawartości

Kef Q350 z Denon AVR-X1500H


Iron

Recommended Posts

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A co chcesz poprawić?

Bo M1 to były fajne monitory.

U Ciebie 70% kino? to nie wiem czy jednak na coś jaśniejszego pod tego Denona bybm nie szukał.

Ale opisz swoje oczekiwania może?

Piotrek

W trybie direct  brakuje mi wysokich i basu , za to wokale są na pierwszym planie.  Wolałbym właśnie mieć nieco bardziej wyraźne te zakresy . W kinie ausyssey stosuje korekcję i jest nieco lepiej ( bas jest ok, wysokie tez nieco lepsze) ale dźwięk wydaje mi się mały. Nie zrozumcie źle  gra to dość przyzwoicie ale już chyba pora na zmiany.  Zawsze moze być lepiej

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maciek72 napisał:

Nie trzeba tuningować.

Normalny serwis , kondensatory po tylu latach wysychają .

Odkręcić terminal , zrób zdjęcia i koledzy w zakładce DIY podpowiedzą , co wymienić .

Śmieszny koszt , a nowe życie gwarantowane 

To swoją drogą zrobię , ale jednak mnie kusi wymiana na nowy sprzęt 😀

Może ktoś coś jeszcze podpowie do około 2000 zł

Jeden warunek  , muszą być dostępne w bialej wersji

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 14:35, Iron napisał:

W trybie direct  brakuje mi wysokich i basu , za to wokale są na pierwszym planie.  Wolałbym właśnie mieć nieco bardziej wyraźne te zakresy . W kinie ausyssey stosuje korekcję i jest nieco lepiej ( bas jest ok, wysokie tez nieco lepsze) ale dźwięk wydaje mi się mały. Nie zrozumcie źle  gra to dość przyzwoicie ale już chyba pora na zmiany.  Zawsze moze być lepiej

Tak myslałem. No to nie KEFY

Bo one będa gray podobnie. Łagodnie na górze pasma.

Bas to musisz zadbać o suba.

Ja do tej pory mam nie ruszane M1 :)

Jestem z nich zadowolony. Ale to co opisujesz to jest kwestia połączenia tych kolumn z Denonem. KEF będzie to samo.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tak myslałem. No to nie KEFY

Bo one będa gray podobnie. Łagodnie na górze pasma.

Bas to musisz zadbać o suba.

Ja do tej pory mam nie ruszane M1 :)

Jestem z nich zadowolony. Ale to co opisujesz to jest kwestia połączenia tych kolumn z Denonem. KEF będzie to samo.

Piotrek

Już zamówiłem , powinny przyjść na dniach. Mam dwa tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji i zobaczymy co będzie ( a nuż mnie oczarują). Jak nie podejdą to będę szukał dalej, oczywiście licząc na waszą pomoc 😀.

A Tannoye zostają 😀, może nie do końca u mnie, ale u córki 😀

Tylko będę jej musiał dobrać jakiś wzmacniacz, najlepiej używkę

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2022 o 09:30, Piotr Sonido napisał:

Daj znać.

Posłuchaj dobrze. nie spiesz się.

Piotrek

 

Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Przyjemna średnica, bardzo fajny bas i tak  jak pisał Piotr Sonido, łagodna góra , ale wszystko jest fajnie wyważone. Zdecydowanie dźwięk jest "większy" niż w Tannoy M1 (którym niczego nie ujmuję), choć faktycznie , ogólnie pojęty charakter dźwięku jest podobny do minimonitorów Tannoya, ale bardziej równy. Wygląda na to, ze zostaną ze mną (oczywiście dalsze odsłuchy jeszcze nastąpią 😀)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Iron napisał:

Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Przyjemna średnica, bardzo fajny bas i tak  jak pisał Piotr Sonido, łagodna góra , ale wszystko jest fajnie wyważone. Zdecydowanie dźwięk jest "większy" niż w Tannoy M1 (którym niczego nie ujmuję), choć faktycznie , ogólnie pojęty charakter dźwięku jest podobny do minimonitorów Tannoya, ale bardziej równy. Wygląda na to, ze zostaną ze mną (oczywiście dalsze odsłuchy jeszcze nastąpią 😀)

Też je tak odbieram.

Czyli posunięcie dobre z Twojej strony to najważniejsze :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...