Skocz do zawartości

Cambridge AXR100 + Klipsch R-620F - czy to ma sens?


kross01

Recommended Posts

Cześć

 

Przez prawie połowę swojego życia chciałem mieć jakieś lepsze audio i w końcu chyba nadszedł ten dzień... Od jakiegoś czasu czytam i słucham opinii ludzi i chciałbym się poradzić na forum. Co myślicie o takim zestawie jak w tytule? 

Pokój w którym zestaw będzie ma 4.3m x 2.6m - duży nie jest ale cóż... 

Muzyka klubowa i trance głównie, ale będzie słuchane na tym wszystko prócz ciężkiego metalu i chyba muzyki klasycznej. Dodatkowo zestaw będzie podłączony pod TV.

Źródło dźwięku to tv, telefon lub laptop- spotify, YT, amazon music.

Niemalże wszędzie na forum jest hasło aby udać się na odsłuch i tu jest problem. Mieszkam w UK i jakoś sklepy tutaj nie bardzo chcą współpracować. Jedni olewają temat argumentując że zestaw za max budżet będzie najlepszy i że w razie mi się nie spodoba mogę odesłać, inni polecają coś co wg innego sklepu nie jest dobrą opcją a jeszcze inni mówią że za taki budżet nie ma sensu się brać i jakbym z 3x większym przyszedł to coś mogą doradzić. Chciałem udać się i odsłuchać ten zestaw ale w miejscach gdzie próbowałem to takiego nie mają i zastrzegają że mieć nie będą... Dodatkowo ciężko jest się zapisać na jakikolwiek odsłuch bo są niby ciągle zarąbani terminami   a ciężko urwać mi się z pracy w ciągu dnia bo do takiego większego sklepu mam ok 1h w jedną stronę...

 

Ewentualnie możecie coś polecić do ok £1k tj ok 5tyś zł?

 

Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi. 

 

Pozdrawiam Piotr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Denon DRA-800H

 

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Z tytułowymi kolumnami warto posłuchać np. Denon DRA-800H jeśli chcesz mieć wszystko w jednym klocku.

Sugerujesz że ten Cambridge będzie zły ? Ja nie potrzebuje mieć możliwości aby odtwarzać bezpośrednio z zestawu dlatego celowałem w Cambridge. Mogę zapytać czy mają na stanie aby odsłuchać.

 

3 godziny temu, mkk napisał:

Ej, Klipsche 620 do 12m2 ? Z czego pewnie połowa to miejsce odsłuchowe :) No way według mnie . Do tego CA ...... W życiu bym tego nie połączył. Jeden jazgot przeczuwam. 

Sugerujesz że będą zbyt mocne? W pokuju kanapa, stolik i tv na ścianie. Za ok 2lata ten zestaw będzie w większym pomieszczeniu ok 25m²

Co do Cambridge z tego co czytałem to chyba jeden z lepszych budżetowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn się nie bój, fakt Klipsch dość spory ale da się przeżyć.  Jeśli możesz celować w używki bierz serię rp, brzmi dużo lepiej. Sugerowana amplifikacji jest zbyt jasna do Kolumn się nie bój, fakt Klipsch dość spory ale da się przeżyć.  Jeśli możesz celować w używki bierz serię rp, brzmi dużo lepiej. Sugerowana amplifikacji jest zbyt jasna do klipschow'

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to nie myślałem o używkach ale faktycznie może to jest doba opcja. Jakie konkretnie RP masz na myśli? Ja jestem totalny świeżak i dopiero się uczę. Dziś udało mi się dodzwonić do sklepu ponad h ode mnie i po nowym roku być może znajdą temirn aby mnie gdzieś wcisnąć aby coś odsłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorsz napisał:

Nie wiem kto Ci zaproponował tytułowy zestaw, ale jeżeli sklep, to kup przez internet i posłuchaj u siebie. Tu nie Polska, masz czas na zwrot.

Tak sklep i patrząc na propozycje które podał i jak argumentował to uznałem że faktycznie ciekawy zestaw zwalszcza że czytałem o tym trochę i faktycznie wydawało się ok. Chyba będę musiał tak zrobić i zamówić do domu tylko że szukam czegoś co byłoby ok- coś co pasowałoby pod moje preferencje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci zaproponował taki zestaw , ale chyba Cie nie lubi :) Albo nie podałeś metrażu pokoju. Po pierwsze , seria R sprawdza się w KD . W stereo na pierwszy rzut oka jest super , detalicznie , jasno, wszystko słychać . Niestety po 30 min ten dźwięk męczy . 

Dla Cb zdecydowanie kolumny podstawkowe , w połączeniu z niezbyt jasną elektroniką ( czytaj : żadnego niskiego CA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kross01 napisał:

Sugerujesz że ten Cambridge będzie zły ? Ja nie potrzebuje mieć możliwości aby odtwarzać bezpośrednio z zestawu dlatego celowałem w Cambridge. Mogę zapytać czy mają na stanie aby odsłuchać.

Wyżej koledzy powiedzieli co sądzą o połączeniu Klipsch plus Cambridge i ja się do tego przychylam.

Z innej elektroniki do kolumn Klipsch masz np. SVS Prime Wireless SoundBase, który dysponuje mocą podobną do Cambridge.

17 godzin temu, kross01 napisał:

Sugerujesz że będą zbyt mocne? W pokuju kanapa, stolik i tv na ścianie. Za ok 2lata ten zestaw będzie w większym pomieszczeniu ok 25m²

Musisz się liczyć z tym, że przechodząc na inny metraż oraz akustykę dany zestaw będzie brzmieć inaczej.

W mniejszym metrażu powinny wystarczyć kolumny podstawkowe Klipsch, ale przechodząc na większy metraż już niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2022 o 22:35, kross01 napisał:

Jeśli mam być szczery to nie myślałem o używkach ale faktycznie może to jest doba opcja. Jakie konkretnie RP masz na myśli? Ja jestem totalny świeżak i dopiero się uczę. Dziś udało mi się dodzwonić do sklepu ponad h ode mnie i po nowym roku być może znajdą temirn aby mnie gdzieś wcisnąć aby coś odsłuchać

Jak Klipsch to zdecydowanie seria RP.  Najlepiej RP 260F, w model 6000 nie idź bo szkoda kasy. Grają tak samo.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za masę odpowiedzi. Trochę się gubię w tych modelach.

14 godzin temu, Józef Herczek napisał:

Jak Klipsch to zdecydowanie seria RP.  Najlepiej RP 260F, w model 6000 nie idź bo szkoda kasy. Grają tak samo. 

Z tego co znalazłem to RP260F to stary model a jego następca jest RP6000F ? Tylko że jego następca jest już RP6000F - II (od 2022r)? Dobrze mówię? Generalnie szukalem i znałem wersję RP jakby 1gen to tj model 4000F 5000F 6000F i 2gen 5000F-II 6000F-II 8000F-II

Na 2gen mnie nie stać i myślę w który model 1 gen iść? Z tego co sprawdzałem używek to nic ciekawego nie ma. Mogę teoretycznie zwiększyć budżet ale tak jest zawsze. Niby zwiększa się o trochę i jak dołożyć trochę więcej jest coś lepszego i tak można dokładac i dokładać 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę trochę pomóc. Mam AXR100 + RP280F i gra to jak na moje oko, ucho, naprawdę fajnie. Lubię ostre granie, takie aż do przesady, więc u mnie się sprawdza. Świetna dynamika i jak dla mnie mega czystość, o której marzyłem. Testowałem kilka różnych zestawień i żaden mnie nie zachwycił, za to w tym zestawieniu znalazłem ukojenie :) zależy co kto lubi, musisz potestować koniecznie.

Edytowano przez adisano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kross01 napisał:

Z tego co znalazłem to RP260F to stary model a jego następca jest RP6000F ? Tylko że jego następca jest już RP6000F - II (od 2022r)? Dobrze mówię? Generalnie szukalem i znałem wersję RP jakby 1gen to tj model 4000F 5000F 6000F i 2gen 5000F-II 6000F-II 8000F-II

 

Dobrze mówisz. U nas można jeszcze kupić nowe RP 260F, następca brzmi tak samo tylko są minimalne różnice w wyglądzie. II nie znam. W Polsce różnica w cenie jest na tyle duża że nie warto się pchać 6000F.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kross01 napisał:

tego co znalazłem to RP260F to stary model a jego następca jest RP6000F ? Tylko że jego następca jest już RP6000F - II (od 2022r)? Dobrze mówię? Generalnie szukalem i znałem wersję RP jakby 1gen to tj model 4000F 5000F 6000F i 2gen 5000F-II 6000F-II 8000F-II

Klipsch dzieli się obecnie na dwie głowne serie:

1. niska to Reference, zwana wcześniej Ikon a jeszcze wcześniej Syneergy

2. Wyższa Reference Premier zwana wcześniej Reference. Tu modele od nojnowszych to RP 6000 II -> RP 6000 -> RP 260 -> RF 62 II ->RF 62.

Róznice pomiedzy 260 = 6000 i = 6000 II sa symboliczne.

Na pewno nie tyle żeby dokładać naście procent różnicy w cenie.

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Róznice pomiedzy 260 = 6000 i = 6000 II sa symboliczne.

Na pewno nie tyle żeby dokładać naście procent różnicy w cenie.

Tylko problemem jest to, że 260 nie ma w sklepach jak patrzę.  Są 6000 lub 6000 II. Fakt szukałem na tel choć bardzo nie lubię ale wątpię abym przeoczył. Niby mógłbym kupić w Pl ale problemem jest wysyłka po wyjściu z UE...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nadal się zastanawiam jak Ty chcesz te Klipsche upchnąć w 12 m2 :D A do tego , kombinacja CA z Klipschem pasuje  3% słuchaczy ( jest bardzo specyficzna ) . I w życiu bym nawet nie pomyślał o kupowaniu tego w ciemno ( ściąganiu z PL ) . Odsłuch , i to długi , u siebie w pomieszczeniu mocno wskazany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mkk napisał:

A ja się nadal się zastanawiam jak Ty chcesz te Klipsche upchnąć w 12 m2 :D

Myślę że bez większego problemu. Docelowo i tak pomieszczenie w którym będzie zestaw będzie większe w jakiejś przyszłości. Mam świadomość że może brzmieć inaczej ale to wtedy będę się martwił i zmieniał.

4 minuty temu, mkk napisał:

I w życiu bym nawet nie pomyślał o kupowaniu tego w ciemno ( ściąganiu z PL ) .

Nie myślę o ściąganiu takiego zestawu z Pl a jedynie przeleciała mi przez głowę myśl aby ściągnąć sobie 260 i wtedy zamawiać tutaj resztę i zobaczyć co podejdzie najbardziej. W UK nie mogę nigdzie znaleźć 260 a jedynie 6000 i 6000 II. Za 6000 muszę dać ok £960 więc tj ok 5100pln a za 6000 II jeszcze więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kross01 napisał:

Tylko problemem jest to, że 260 nie ma w sklepach jak patrzę.  Są 6000 lub 6000 II. Fakt szukałem na tel choć bardzo nie lubię ale wątpię abym przeoczył. Niby mógłbym kupić w Pl ale problemem jest wysyłka po wyjściu z UE...

No to daj sobie czas szukaj. RP 260 i RP 6000 są znacznie tańsze od 6000II. Nie potrzeba dopłacać.

8 godzin temu, kross01 napisał:

6000 muszę dać ok £960 więc tj ok 5100pln a za 6000 II jeszcze więcej

Co?? Chora cena.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kross01 trochę mnie w Twoim temacie nie było ale widzialem, ze koledzy wszystko napisali. Najrozsadniej kupic model rp260 w Twoim przypadku ale dodałbym zdecydowanie jakąś cieplejsza amplifikacji,  bo ta podana w tytule jest bardzo odważna:) może magnat mr780, może jakiś denon, może Nad , na bank nie Cambridge, a na bank nie bez odsłuchania.  Wracając do kolumn , będą to dość solidne klocki na tak Małe pomieszczenie ale jak e planach masz zmianę na większe to nie ma się co zastanawiać:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2023 o 06:19, Piotr Sonido napisał:

Co?? Chora cena.

Niestety masz rację...

 

260ki wg Ceneo są od 1750

280 za 2500

8000 za 2500

 

Niby 280 i 8000 to samo ale ktoś pisał że nie warto doplacac a tu jest ta sama cena więc co brać?

Które byście wzięli? Tak czy siak kolumny zamówię w Pl bo wyjdzie mnie to dużo taniej nawet jak wezmę wyższy model niż bym bral w UK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...