Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Telefunken TA 350


miszka2020

Recommended Posts

Witam. Od kilku lat jestem w  posiadaniu wzmacniacza TELEFUNKEN TA 350, który stoi na półce i pełni rolę ozdobną, nie będąc podłączonym pod żadne kolumny. W związku z tym, chciałbym coś zakuipic, ale nie mam zielonego pojęcia co kupić do takiego wzmacniacza. Zestaw ma głównie służyć do słuchania muzyki rockowej, trochę też nowoczesnej. Czy ktoś mógłby coś polecić? Wzmacniacz stoi w pokoju 15m2.

Specyfikacja techniczna

 

moc ciągła:

4 omy: 2x50 W

Wydajność dynamiczna:

4 omy 2x70W

Całkowite zniekształcenie harmoniczne: <0,25%

Pasmo przenoszenia: 15 Hz - 43 000 Hz

Współczynnik tłumienia: 26 przy 40 Hz - 12 500 Hz

Wejście (czułość/impedancja)

Tuner/taśma: 200mV / 470kOhm / 30dB

Przedwzmacniacz gramofonowy/mikro: 2mV / 47kOhm / 30dB

Monitor: 230mV / 80kOhm / 36dB

Wyjście (poziom/impedancja):

Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 30 000 Hz ± 1,5 dB

Separacja kanałów stereo: >50 dB (przy 1 kHz), >40 dB (przy 10 kHz)

Stosunek sygnał u do szumu: 60dB

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Charicki napisał:

Ten wzmacniacz poradzi sobie z większością kolumn więc jeśli pełni rolę ozdobną to może szukaj jakichś kolumn vintage. Musisz wybrać czy mają to być kolumny podstawkowe czy podłogowe i oczywiście w jakim budżecie?

Chciałbym aby były to kolumny podłogowe 🙂 co do budżetu  to myślę że 1000-1500 PLN mógłbym przeznaczyć. Czy w tej cenie coś się znajdzie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze znajdziesz tylko musisz szukać blisko miejsca zamieszkania bo podłogówek nie za bardzo sprzedający chcą wysyłać. Wiesz ciężkie to i duże. Szukaj na olx blisko w tej cenie najlepiej sprawdzone marki i wrzucaj co Ci się podoba a ja i bardziej osluchani koledzy coś podpowiedz. Nie wiem jak gra ten wzmacniacz I to jest pewne utrudnienie w doborze kolumn. Ale może coś znajdę w sieci. Jaki rodzaj muzyki preferujesz i ewentualnie jakie brzmienie lubisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artur Charicki napisał:

Pewnie ze znajdziesz tylko musisz szukać blisko miejsca zamieszkania bo podłogówek nie za bardzo sprzedający chcą wysyłać. Wiesz ciężkie to i duże. Szukaj na olx blisko w tej cenie najlepiej sprawdzone marki i wrzucaj co Ci się podoba a ja i bardziej osluchani koledzy coś podpowiedz. Nie wiem jak gra ten wzmacniacz I to jest pewne utrudnienie w doborze kolumn. Ale może coś znajdę w sieci. Jaki rodzaj muzyki preferujesz i ewentualnie jakie brzmienie lubisz?

Mój gust muzyczny jest naprawdę szeroki, od rocka, heavy metalu do dobrego rapu czy muzyki elektronicznej 😅 Czyli kolumny byłyby do wszystkiego 🤦‍♂️ Ciekaw jestem jak grają kolumny tej sej firmy z serii TL, nigdy nie miałem do czynienia niestety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...