Skocz do zawartości

Pomoc w określeniu konfiguracji


Marcin Molak

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To nie była kwestia zawieszenia. Wiem że szukasz już dziury. Ale w Arcam trzeba kliknąc na pilocie obsługę AV i jest znowu ok. Stare Onkyo też tak miały :)

 

Wybaczcie - zawieszenie czy nie zawieszenie to już kwestia wtórna. Tak jak powiedziałem to się stało przy próbie wyłączenia jak już podjęliśmy decyzje (więc sklep nie musiał tego tłumaczyć i z tego co mówili to jest to właśnie zwyczajne zachowanie - więc nie zakładajcie z góry że nie znają rozwiązania).

Ale swoją drogą jest to żenujące w sprzęcie za 11 tys +. Arcam nie istnieje na rynku od roku więc to nie jest błąd wieku dziecięcego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marcin Molak napisał:

Ale swoją drogą jest to żenujące w sprzęcie za 11 tys +. Arcam nie istnieje na rynku od roku więc to nie jest błąd wieku dziecięcego.

Ale to tak ma być. To nie jest błąd.

Pilot słuzy do sterowania innymi urządzeniami. Jest programowalny. Jak wspomniałem starsze amplitunery Onkyo też tak miały.

Ma to sens jak się dłużej człowiek zastanowi.

Inna sprawa czy to by mogło być wyłączane na przykład.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ma to sens jak się dłużej człowiek zastanowi.

Inna sprawa czy to by mogło być wyłączane na przykład.

Piotrek

 

Piotrek

Ja nie neguje sensu. Może jedynie producent zrobił dziwne rozwiązanie dla wyłączenia jednostki. W przyciskach programowalnych często jest niezależny przycisk od wyłączenia urządzenia właściwego i wyłączenia drugiego urządzenia.

Co więcej poziom głośności dawało się regulować więc nie wiem czy to było rzeczywiście ustawione na innym sprzęcie. Czy może po prostu przycisk wyłączenia się wyrobił.

Pilot pilotem - ale decyzja już podjęta i jak już wielokrotnie wspominałem pilot na niczym nie zaważył.

Czekam teraz aż sprzęt dotrze i będę mógł cieszyć się nim w zaciszu domowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik włączania i wyłączania przestawił się do obsługi tego innego urzadzenia. Tak samo było w innych firmach. A że tam Volume nie ma. To te guziki nie zmieniaja obsługi urządzenia.

Tak samo jak guziki wyboru źródła.

Ale dokładnie no to już nie wazne jest. Czekamy na Marantza i zabawa w ustawieniu w domu.

Będziesz dokupował Diraca czy Audyssey zostawiasz?

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem dokupię Diraca ale to pewnie jak zamienię na coś lepszego QR1 w stereo i będę miał już pełne 5.0 (co do Suba to jeszcze zobaczę czy będzie mi basu brakowało bo dudnienia nie lubię ;)).

Patrzyłem na ceny Diraca pod Arcama i jakoś mega tani to on nie jest :) Miktofon to chyba ze stanów ściągnę - z cłem wyjdzie taniej niż zakup w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2023 o 16:27, lolekdrugi napisał:

@Marcin Molak zanim weźmiesz pod uwagę sprzęty Arcam i Anthem mocno się zastanów bo w testach technicznych wypadają fatalnie. Biorąc pod uwagę ich cenę, jest to według mnie nieakceptowalne.

Ale farmazony piszesz.  Posłuchaj i oceń. 

Edytowano przez Mariusz Niedźwiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Butler napisał:

Z syntetycznego punktu widzenia takie są fakty. Szczególnie dotyczy to Arcama. A z punktu widzenia użytkownika wygląda to jednak inaczej. Bo brzmi kozacko.

Przeszedłem etap wielu ampli różnych marek. Ostatnio była Yamaha. Zawsze czegoś mi brakowało w reprodukcji audio, jednak zawsze był progres. Doszło stereo, osobny wzmacniacz. Chciałem mieć i kino i stereo. Dalej nie dosyt. Aż w końcu całkiem przez przypadek, dzięki koledze miałem okazję posłuchać MRX540. NIe gonię już króliczka. Anthem MRX540 zagościł w moim domu w ubiegłym roku, jeszcze w dobrej cenie, bo dałem za niego równo 8tyś. Wydatek spory, jednak przeważnie codziennie po pracy jak odpalam Antka to pojawia się banan na mojej twarzy, uwierz mi! Czytających proszę o nie krytykowanie. Zachęcam bardzo do odsłuchu, naprawdę warto. Oczywiście ma jakieś małe niedoskonałości, akurat wentylatora u mnie nie słychać. Natomiast genialny jest w swojej prostocie użycia i jakości dźwięku zarówno KD jak STEREO. Chętnie odpowiem na pytania dot. MRX540

Edytowano przez Mariusz Niedźwiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej pisane anthem czy arcam zamykają wielu osobom temat osobnego wzmaka stereo i ampli kd , bo realnie to są wzmaki wielokanałowe ;)

Wczoraj parę kawałków Nirvany z wiadomego kiepsko zrealizowanego albumu , i dziwnie ale dało się tego słuchać. Załączenie/wyłączanie dirac-a pokazuje jak duży wpływ ma akustyka , niby bez kalibracji można słuchać , ale po jest o wiele przyjemniej. Teraz zastanowienie czy i kiedy (pewnie koło listopada) jakieś źródło z możliwością korekty akustycznej do lampy...

Ostatnio na jutubie była recenzja jakiegoś nowego RME 2/4 , ponoć petarda (chociaż droga)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kubakk napisał:

Tak jak powyżej pisane anthem czy arcam zamykają wielu osobom temat osobnego wzmaka stereo i ampli kd , bo realnie to są wzmaki wielokanałowe ;)

Wzmak stereo mam i nie czuję by Arcam się do niego zbliżył (bez Diraca). Anthem - fajny ale 40 mm wentylatorek to nieporozumienie i wiele osób to podkreśla (w modelach wyższych niż 540). Poza tym cena 19 tys powoduje że do Marantza (czy nawet Arcama AVR5) można kupić dwie końcówki mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek przyszły QR5 i Marantz 50 (na QRC jeszcze czekam bo w orzechu nie było). Zestaw ustawiłem porządniej dzisiaj ale obecnie jeszcze słucham bez kalibracji (zrobię jak dojdzie QRC celem porównania).

Mi ten zestaw bardzo odpowiada dźwiękowo. Mimo, że mój salon jest otwarty na kuchnie to Marantz radzi sobie bardzo dobrze. Więc w moje gusta wpasował się idealnie.

Może w przyszłości zainwestuje w jakąś końcówkę mocy pod stereo ale nie jest to jakiś must have. Bardziej będę polować na jakiś odtwarzacz BD z SACD. Oppo nowych nie ma, Denona i Marantza też nie - więc może coś fajnego używanego się trafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2023 o 08:40, Marcin Molak napisał:

Patrzyłem na ceny Diraca pod Arcama i jakoś mega tani to on nie jest :) Miktofon to chyba ze stanów ściągnę - z cłem wyjdzie taniej niż zakup w Polsce.

Do AVR 5 możesz/nie musisz go kupować w AVR11 już go masz.

W Denonie to też nie jest tanie.

Generalnie Dirac nie nalezy do tanich rozwiązań.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

W Denonie to też nie jest tanie.

Generalnie Dirac nie nalezy do tanich rozwiązań.

 

Ceny jeszcze nie znam bo ta będzie opublikowana w marcu. Jak ją poznam to będę się zastanawiać.

Teraz skupiam się jednak na radości ze słuchania muzyki w kolejnym pokoju :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Molak napisał:

Ceny jeszcze nie znam bo ta będzie opublikowana w marcu. Jak ją poznam to będę się zastanawiać.

Teraz skupiam się jednak na radości ze słuchania muzyki w kolejnym pokoju :)

Ostatnio na black friday dirac robił promocję 50% czyli jakieś 800zł wychodziło full band

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Marcin Molak napisał:

Ceny jeszcze nie znam bo ta będzie opublikowana w marcu. Jak ją poznam to będę się zastanawiać.

Teraz skupiam się jednak na radości ze słuchania muzyki w kolejnym pokoju :)

Bardzo słusznie.

Na angielskich / amerykańskich stronach gdzieś juz podawali te ceny.

20 godzin temu, Kubakk napisał:

Ostatnio na black friday dirac robił promocję 50% czyli jakieś 800zł wychodziło full band

O to nawet nie widziałem. To warto czekac na taką promkę. Bo 1600 + mikrofon 650-800 zł to inaczej wygląda.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...