Skocz do zawartości

Audio Silver 6g vs 7g ? Model 300 czy 500?


Krzysztof Wąsik

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Posiadam Denon PMA 720 oraz Denon AVC-A1SR.

Mam mieszkanie z antresolą a więc otwarta przestrzeń jakieś 60-70m2.

Noszę się z zamiarem kupna Audio Silver 500 7 lub 6g. Warto dopłacać do 7g ?

A może zamiast tego kupić model 300 ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? 

Słucham z płyt, kaset, minidisc oraz gęstych plików MQA jak i zwykłych FLAC. 

Słyszałem kilkukrotnie jak grają no to po prostu jest coś pięknego. Słyszałem również u znajomego sprzęt 2 krotnie droższy ale silvery 500 6g bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie basem i delikatnością średnicy i wysokich tonów. Czy 7g zagrają lepiej czy bez sensu do nich dopłacać? 

Ciężko znaleźć jakieś polskie porównanie. 

Bardzo proszę o opinie i zdanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw.

1. Faktycnzie na razie przy obecnym Denonie nie wykrozystasz tych kolumn. Ale to już mamy jasne chyba

2. Zdecydowanie 500tki niż 300setki. Grają lepiej. Wyraźniej, bardziej przestrzennie, zwobodnie. Do Twojej kubatury pomieszczenia tym bardziej.

3. nie ma wielkiej róznicy pomiedzy 6 a 7G. Na szybkości basu jest różnica. Średnica jest bardziej z przodu.

Ale to kwestia ceny. Jak znajdziesz dużo taniej 6G to warto.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Krzysztof

Piszesz w swoim poscie,ze masz Denon AVC-A1SR , i drugi AVC-A11SR .Mozesz mi powiedziec dlaczego majac takie dobre,moge powiedziec bardzo dobre wzmacniacze Denona schodzisz nizej w klasie do Denon PMA 720 ? Denon AVC-A11SR gra bardzo dobrze,a AVC-A1SR to flagowy wzmacniacz Denona o ogromnych mozliwosciach dzwieku ,brzmienie znakomite,a mozliwosci jeszcze wieksze.Mozesz uzywac go jako DAC,bo ma taka mozliwosc do zewnetrznych zrodel dzwieku .Mialem dlugo AVC-A11SR w polaczeniu z kolumnami Jamo 507, wymiatalo ,ze nie ma zmiluj. Teraz dlugo juz mam Denon AVC-A1SR z kolumnami Jamo Concert 11,dzwiek pomimo wieku powala na kolana,czysty ,klarowny ,czytelny . A tu Denon PMA720? Dziwne,bo to sprzet z nizszej polki,i to znacznie nizszej,tyle ze nowyw miare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2023 o 15:05, Krzysztof Wąsik napisał:

Możesz jakoś rozwinąć pojęcie szybszego basu ? 

Czasem odsłuchując różne kolumny amsz wrażenie że ilość basu jest mniejsza, głębia? Ale tak nie jest tylko właśnie szybkosc. Fajnie jest to odczuwalne w moncyh rockowych kawałkach albo elekotrnice.

Dnia 16.01.2023 o 15:05, Krzysztof Wąsik napisał:

Czy brzmienie 6g może podpaść mi bardziej do gustu jeżeli wolę bardziej miękki mięsisty czy ciągnący się bas niż taki szybki który ma szybki i mocny atak ? Tak to można wytłumaczyć?

Z tym że rożnica nie jest kolosalna. Tu jest tak że jeśli 7ki Ci podeszły to 6tki też i na odwrót.

Jak wolisz mięsisty bas głębszy i ciągnący to KEF R7, R11 były na fajnej promocji w Q21 albo Dali oberon 9. Chodź to seria jednak niższa.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...