Skocz do zawartości

Zestaw Yamaha RX-V485 + Focal Chora 826-D + Focal Chora Center


jabol4

Recommended Posts

Witam, 

Moi drodzy, liczę na waszą pomoc, która dla takiego laika jak Ja jest bezcenna! :) 

Posiadam amplituner AV Yamaha RX-V485. Jestem mocno zainteresowaniem kolumnami Focal Chora 826-D + Focal Chora Center i chciałem zaczerpnąć waszych opinii, czy mój sprzęt to udźwignie, czy niestety była by potrzebna wymiana również amplitunera? (Dodam, że myślałem nad podpięciem "podłogówek" bi-amp) 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jabol4 napisał:

Focal Chora 826-D

Odpuść. Szkod kasy!

I Twój amplituner tego nie wspiera.

22 godziny temu, jabol4 napisał:

Dodam, że myślałem nad podpięciem "podłogówek" bi-amp

Tego też nie zrobisz.

Nawet jeśli myslałeś o podłączeniu 3.0 to tylne końcówki nie możesz zmienić w Bi amping. A podłączenie ich do górnego zakresu? No nie.

Lepiej idź w coś co lepiej zagra z tym amplitunerem. A nie jest gorsze. Heco Aurora 700 + center, ELAC F6.2 + center czy Acustic Energy AE120 + center.

A czemu nie całe kino 5.1?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na moc. To nie jest parametr który jest kluczowy. Są kolumny które wymagają mocnego tzw. pieca i by grać z rozmachem potrzebują sporo watów, ale to inna półka produktów. Te co @Piotr Sonido Ci wymienił wyżej to budżetówki, zagrają ze wszystkim bez problemu.

Patrz lepiej na efektywność wyrażaną w dB. Im wyższa, tym generalnie mniejsze zapotrzebowanie na moc, mniej trzeba kręcić potencjometrem. Ale to tak w mocnym uproszczeniu.

Te Twoje 115W na kanał to też teoria w AVR. Podają moc przy wysterowanym (podłączonym) jednym kanale, często przy wysokich zniekształceniach THD 10% i konkretnym pasmie 1khz. Im bardziej uralealnione testy, tym mocy mniej wychodzi.

Przy wszystkich kanałach aktywnych nie oczekuj że będziesz miał więcej jak 30-40W na kolumnę.

Nie zawracaj sobie mocą w ogóle głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jabol4 napisał:

Ok, czyli temat Focali odpuszczam. 

Czy to aby nie za mocne kolumny względem mojego ampli? Wg danych to kolumny o mocach 200W, gdzie niby mój sprzęt ma tylko 115W?

A Focal Chora które miałeś? Bo czegoś nie rozumiem. One były ok a te nie są?

Poza tym moc kolumn to jest zupełnie coś innego.

16 godzin temu, jabol4 napisał:

32m2

 

@Piotr Sonido @Butler @Potpourri a czy Monitor Audio Bronze 500 może być? 

Może być. Bo masz pomieszczenie gdzie te kolumny zagraja.

Moim zdaniem ELAC, Monitor Audio czy Heco wspomniane tu w temacie grają lepiej niż Indiana Line.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie, sprzedawca mocno "promował" Focale Chora lub Pylon Sapphire, twierdząc że bez żadnych problemów obecny ampli wystarczy, dlatego zapytałem was tu na forum.

@Piotr Sonido po Twoich wskazówkach udałem się na odsłuch do innego sklepu,  ELAC oraz Acustic Energy AE120 oraz dodatkowo sprzedawca polecił mi spróbowanie właśnie Monitor Audio Bronze 500 na sprzęcie zbliżonym do mojego i efekt był mocno zaskakujący :). Cała trójka zagrała dla mnie dużo lepiej niż Pylon czy Focal, a Monitor zrobił na mnie największe wrażenie. Nawet zastanawiam się nad całym 5.1 z Monitora docelowo :) Jak mówisz, że ta moja słaba Yamaha sobie z tym poradzi, to chyba kwestia rozwiązana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jabol4 napisał:

W sklepie, sprzedawca mocno "promował" Focale Chora lub Pylon Sapphire, twierdząc że bez żadnych problemów obecny ampli wystarczy, dlatego zapytałem was tu na forum.

Sklepy twierdzą różne rzeczy. Trzeba wyrabiać sobie swoje zdanie.

21 godzin temu, jabol4 napisał:

@Piotr Sonido po Twoich wskazówkach udałem się na odsłuch do innego sklepu,  ELAC oraz Acustic Energy AE120 oraz dodatkowo sprzedawca polecił mi spróbowanie właśnie Monitor Audio Bronze 500 na sprzęcie zbliżonym do mojego i efekt był mocno zaskakujący :). Cała trójka zagrała dla mnie dużo lepiej niż Pylon czy Focal, a Monitor zrobił na mnie największe wrażenie. Nawet zastanawiam się nad całym 5.1 z Monitora docelowo :) Jak mówisz, że ta moja słaba Yamaha sobie z tym poradzi, to chyba kwestia rozwiązana

no mówiłem.

niestety tak to działa. Bo rynek audio jest tera ciezki dla sprzedawców... Trzymam kciuki żeby im wróciły czasy obfitości.

Jak Bronze Ci siadły najbardziej to moim zdaniem decyzja podjęta. Swój słuch powinien wygrac.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...