Skocz do zawartości

Co najlepiej napędzi JBL a180?


szpakowsky

Recommended Posts

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post, tak więc proszę o wyrozumiałość. Szukam sprzętu który najlepiej zagra z kolumnami JBL Stage A180. Będzie to stało w kwadratowym pokoju ok 24m^2, podłączone docelowo z tv. Muzyka jaka słucham to głównie elektroniczną (trance) czasami jakis rock czy edm. Jedyny mój wymóg to żeby elektronika była czarna i posiadała wyjscie na subwoofer. Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej stajni Harmana będziesz miał:

"Jakość brzmienia

Zwykle staram się unikać górnolotnych haseł i porównań, ale w tym wypadku trudno mi się powstrzymać: to chyba nowa jakość wśród wzmacniaczy w klasie D. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że coś, co wygląda jak zabawka, generuje brzmienie godne dojrzałych urządzeń hi-fi? Brzmienie, któremu – biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę urządzenia – naprawdę niewiele można zarzucić."

Reszta testu tutaj, ja osobiście polecam:

https://www.hfc.com.pl/test/4649,harman-kardon-citation-amp.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpakowsky napisał:

Szukam sprzętu który najlepiej zagra z kolumnami JBL Stage A180.

To tak nie działa, ponieważ dla jednego będzie grało dobrze z jednym a dla drugiego z drugim wzmacniaczem. Oczywiście możemy szukać synergii brzmienia, ale jeżeli ma być podpięty subwoofer to się mija z celem. Do muzyki której słuchasz polecam posłuchać lub wypożyczyć poniższe maleństwo:

SVS Prime Wireless SoundBase

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Ja to nie mogłem wytrzymać z tymi kolumnami, jak ten amelaniowy tweeter nap... :D ale wszystko rzecz gustu.
Kolumny raczej do głośnego grania, więc i wzmacniacz mocny by się przydał, z citation amp pomimo dużej mocy będzie za jasno, pomimo śmigiełka w środku jest mocno ciepły

Jakiś starszy mocniejszy denon, albo coś od Harmana np. HK980

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na tą chwilę przychylam się do CA AXR100. Jaki streamer do niego polecicie ?

A skoro ten AXR100 podlacze optykiem do TV(telewizja, yt) a z telefonem (spotify) poprzez bluetooth czyli dwa źródła na których mi zależy to po co mi ten streamer ? Da on lepsza jakość? Sorry ale jak mówiłem jestem zielony w tych tematach. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli już wybrałeś wzmacniacz, to zwróć uwagę na bardzo dobry streamer Bluesound Node w wersji https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-node-2021.html

Jeśli budżet 2700 zł będzie dla Ciebie akceptowalny, to naprawdę warto. Nie tylko funkcje sieciowe ale przede wszystkim DAC i dobry tor analogowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szpakowsky napisał:

Ok, na tą chwilę przychylam się do CA AXR100. Jaki streamer do niego polecicie ?

A skoro ten AXR100 podlacze optykiem do TV(telewizja, yt) a z telefonem (spotify) poprzez bluetooth czyli dwa źródła na których mi zależy to po co mi ten streamer ? Da on lepsza jakość? Sorry ale jak mówiłem jestem zielony w tych tematach. Pozdrawiam 

Strumieniuje się po lepszym jakościowo Chromecaście, a nie Bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...