Skocz do zawartości

Blu-ray z Dolby Vision


malma777

Recommended Posts

Witam wszystkim chciałbym się doradzić odnośnie kupna jakiegoś odtwarzacza bluray 4K z Dolby vision. Obecnie posiadam Sony ubp-x800 pierwszej generacji który ogólnie rzecz biorąc jest spoko tylko ze nie obsługuje DV, do tej pory mi to nie przeszkadzało ponieważ mój telewizor tez obsługiwał tylko HDR 10. Natomiast od wczoraj mam już nowego oleda lg c2 w 77 calach który już ma na pokładzie dolby vision. I tu pytanie do was czy jest sens sprzedać mojego starego Sony ubp-800 i kupić jakiś otwarzacz z DV? Czy posiadając dość duża kolekcje filmów 4K będę widział różnice na korzyść DV? I czy Panasonic DP-UB820 to dobry wybór bo przyznam że trochę szkoda mi kasy ale jeśli warto to się zdecyduje na zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

masz podobną sytuacje do mnie , tez raczej przesiądę się na Panasonica ub9000 tylko dla Dolby Vision. Wg mnie 820ka jest dobrym wyborem i raczej najlepszym playerem z tej półki cenowej . Sam wybieram ub9000 tylko ze względu na wygląd .  Odnośnie odczuwalnej różnicy to już kwestia indywidualna . Niektórzy nie widza różnicy między zwykłym blu rayem a  blu rayem 4K 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Panasonic UB-820 od ponad roku i ogólnie jestem z niego zadowolony. Jedyne co boli to brak obsługi SACD ale żeby mieć HDR10+ i DolbyVision to jedynym rozwiązaniem jest Magnetar UDP800 albo poszukiwanie używanego Oppo.

Bez HDR10+ warto rozważyć Reavon X110 jako alternatywę do droższego Panasonica. A z tego co pamiętam LG tego standardu nie obsługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin Molak napisał:

Mam Panasonic UB-820 od ponad roku i ogólnie jestem z niego zadowolony. Jedyne co boli to brak obsługi SACD ale żeby mieć HDR10+ i DolbyVision to jedynym rozwiązaniem jest Magnetar UDP800 albo poszukiwanie używanego Oppo.

Bez HDR10+ warto rozważyć Reavon X110 jako alternatywę do droższego Panasonica. A z tego co pamiętam LG tego standardu nie obsługuje.

Kolego właśnie kupiłem i testuje i już pojawił się problem, mianowicie jak włączę film w DV to z informacji na płycie wynika ze Do;lbi vision 12 bit a u mnie na amplitunerze pokazuje info ze wejście 8 bit wyjście 8 bit, w ustawieniach tego panasonica jest zaznaczone 12 bit priorytet auto. Nie wiem gdzie leży problem telewizor olej c2 kabel ultra hight speed

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...