Skocz do zawartości

Proszę o opinię Teufel Theater 500 Surround +Denon X3800H


arek107

Recommended Posts

Dnia 1.02.2023 o 17:26, STELVIO napisał:

Kurcze fajne pomieszczenia to jest. Tutaj to śmiało bym robił 7.2.4 system. Odległość projektora od ekranu sprawdź na wszelki czy przekątną uzyskasz. Ale jak będzie od ściany do ściany to pewnie na spokojnie. Muza na wszystkich głośnikach świetnie brzmi. 

Witam wszystkich,

Stelvio ma rację - pomieszczenie jest idealne do 7.2.4 - z przodu musisz jednak dać porządne podłogówki, żeby ewentualnie słuchać stereo natomiast dipole na końcu to zupełne nieporozumienie - powinny być pośrodku ca. 2,75-3,00 m od ekranu ale najlepiej rozpraszają dźwięk jako podłączone do szczupłych skromnych podłogówek umieszczone na nich no i skierowane przód-tył jako sourround i tutaj w linii dipoli powinna stanąć kanapa widza/słuchacza a nie na końcu pomieszczenia. Na samym końcu jako sourround back możesz dać coś mniejszego na podstawkach a na nich atmosowe skierowane do góry. Podobnie z podłogówkami z przodu - na nich stawiasz podłączone atmosowe skierowane też do góry. W takim układzie możesz mieć dobre stereo ale też i świetne KD. Koledzy pewnie doradzą amplituner i kolumny odpowiednie do Twojego budżetu - nie skupiaj się na 5.1 bo to jest tylko 50% frajdy - dopiero przy 7.2 plus atmosowe 2, 4 czy nawet 6 będzie naprawdę fajnie. Powodzenia kolego:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Butler napisał:

Weź nie proponuj tego badziewia. Głośniki Atmos to w suficie albo w ogóle.

nie chcę być brutalny ale chyba się naoglądałeś filmów na youtubie i to raczej tych z usa bo totalna rozpierducha w wykończonym, nowym mieszkaniu to nieporozumienie.

Mam 7.2.4 z atmosami do góry na przodach i na tyłach i jest naprawdę ok - helikopter nie poleci wyżej a pociąg (w filmie) nie pojedzie dalej:) a jak nie masz 3D w głowie to sufitowe

też nie pomogą... ot i cała legenda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek kinomaniakTo zobacz co proponujesz i komu. Konkretnie polecam zerknąć na sufit bo autor pokazał fotkę czym go wykończył. Nadal uważasz że cokolwiek się odbije od tych pianek?

8 minut temu, marek kinomaniak napisał:

nie chcę być brutalny ale chyba się naoglądałeś filmów na youtubie i to raczej tych z usa bo totalna rozpierducha w wykończonym, nowym mieszkaniu to nieporozumienie.

Najwidoczniej mam w domu zrobione jedno wielkie nieporozumienie :D Up-firing to namiastka Atmos i to tylko w bardzo sprzyjających warunkach akustycznych. Ludzie nawet nie mają świadomości jak wielką różnice tworzą fizyczne głośniki nad głową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

@marek kinomaniakTo zobacz co proponujesz i komu. Konkretnie polecam zerknąć na sufit bo autor pokazał fotkę czym go wykończył. Nadal uważasz że cokolwiek się odbije od tych pianek?

Najwidoczniej mam w domu zrobione jedno wielkie nieporozumienie :D Up-firing to namiastka Atmos i to tylko w bardzo sprzyjających warunkach akustycznych. Ludzie nawet nie mają świadomości jak wielką różnice tworzą fizyczne głośniki nad głową. 

i naprawdę uważasz, że te pianki na suficie to dobry pomysł? część spektrum dźwięku po prostu zniknie - moim zdaniem Inwestor przedobrzył bo wystarczyło dać płytę g-k akustyczną i wypełnić przestrzeń nad nią wełną (wyciszenie sali ze względu na współmieszkańców). Przyklejanie pinek idzie szybciej niż budowa izolacji akustycznej na stelażu ale czy to na pewno ma zmierzać w stronę kabiny bezechowej? mam poważne wątpliwości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...