Skocz do zawartości

Wygłuszanie sypialni od odgłosów z zewnątrz


bombrowicki

Recommended Posts

Cześć,

Być może temat się już pojawiał, ale i tak chciałem zasięgnąć opinii.

Wprowadziłem się do budynku z 2000 roku w Warszawie, ramiak wypełniony cegłą. Mieszkanie środkowe. Słyszę sąsiadów z góry, głównie tupanie, trzaskanie drzwiami i szafami. Dodatkowo słyszę sąsiada z zza ściany, gdzie mam sypialnię (od wezgłowia łóżka niestety). Też trochę trzaskania, ale głównie głośny TV i rozmowy. Uciążliwe, bo w godzinach mocno porannych i późnych. 

Zastanawiam się nad opcjami zmniejszenia tych uciązliwości. Z tego co czytałem, opcje takie jak dywany, obrazy akustyczne i panele, mogą mieć raczej niewielką skuteczność. Czy to się zgadza? Macie jakieś doświadczenia z tymi rozwiązaniami celem zmniejszania głośności sąsiadów u siebie?

 

Uderzyłem też do firmy, która profesjonalnie zajmuje się wygłuszaniem. Zaproponowali kilka opcji. Główne to podwieszany sufit akustyczny (łącznie 14 cm grubości), a na ścianę płyta akustyczna z płytą GK (łaczna grubość 60 mm). Wycena to ok 1100 PLN netto za metr kwadratowy sufitu i 1050 za ścianę (materiały i montaż). Ponieważ i sufitu i ściany mam około 11-12 m kw. (każda z powierzchni). To jest już duży koszt (przygotowanie do montazu trzeba zrobić samem, co wiązałoby się z rozmontowaniem szafy w sypialni i zdejmowaniem list podłogowych, a na koniec samemu trzeba zrobić gładzie i pomalować - dodatkowy koszt), a nieco obawiam się, że może to jednak nie przynieść efektów. Firma mówi, że nie daje gwaranji na żadne decybele, mówiąc, że każde warunki są unikalne. Ktoś ma doświadczenia z tego typu rozwiązaniami?

 

Byłbym wdzięczny za podpowiedzi. Na razie stosuję zatyczki woskowe do uszu :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, AudioTube napisał:

Tam gdzie źródło dźwięku tam wygłuszenie.

Niestety prawda, tak jest najskuteczniej.

18 minut temu, bombrowicki napisał:

Własnie dlatego szukam alternatyw...

Heh...

Przyklej na ścianę/sufit to https://soundsolutions.pl/pianki-akustyczne-140kg/m3-wygluszanie-scian. Warto pożyczyć sobie podnośnik do płyt gipsowych. Na fotce 40mm z podbitką 3mm. Do klejenia możesz użyć kleju Soudabond Easy w piance. I zaobserwuj zmiany. Jak ok, to przyklej bezpośrednio na to płyty gipsowe albo inne dekoracyjne wykończenie np. lamele na podbitce z filcu... Jeśli nadal będzie nieakceptowalnie, to przyklej stelaż na płyty gipsowe, wypełnij puste przestrzenie wełną mineralną i przykręć G-K.

Tej pianki używałem głównie robiąc swój pokój kinowy, ale 4 arkusze 100x200 zastosowałem w łazience która jest wspólną przybudówką sąsiada (dom bliźniak). Jest dużo lepiej, już nie słyszę jak codziennie gwizda swoje "przeboje".

IMG_20210813_210826.thumb.jpg.6406645f0dc91c0e6dd5cb6d2efe5e5b.jpg

2.jpg

IMG-20220329-222646.jpg

2761b6654d38b57415c6b54d53ee

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...