Skocz do zawartości

AudioTube

Uczestnik
 • Zawartość

  1 241
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdynia/Niderlandy

Ostatnio na profilu byli

4 448 wyświetleń profilu
 1. Plecki są ofiarą, znajdź przyczynę i sposób na ratunek. Jeszcze młody jesteś. A teraz do tematu. Poproszę o zdjęcie kolumn, które to od pierwszych rytmów przypasują do Accu E-600. Do każdej muzy, rytmu. Maksymalnie średnio głośne słuchanie na naszych normalnych pokojach. Górna granica - 20 tys PLN/używki.
 2. Mamy zatem inne zdanie, a ja nawet pewność, że im lepsze „głośniki” tym bardziej wybaczają . Jeszcze bym dodał o akustyce, ale innym razem. Tym samym gratuluję tych kolumn.
 3. Wakacji 2024 czas zacząć. Mniej pracuję, mniej wydaję, częściej odpoczywam. Wszędzie mi dobrze, na Kaszubach czuję, że żyję. Luksusów tu nie znalazłem, spokój owszem. Jest zimna woda, śnieg, konie, błoto, golonka i schabowe. I ludzie, przede wszystkim. Polecam.
 4. @LICHU nie będę trzymał Cię w napięciu i od razu jadę. Xavian Perła. Nie schodzą nisko, ponad rezonanse własne pokoju. Te najbardziej wkurzające/dudniące. Na nowe na razie masz za mały budżet, ale używki i ze standami owszem.. Da rade je zamocowac. Dzieciom wytłumaczysz, no tatą jesteś, dasz radę. Uniwersalne, ciepło i detalicznie brzmiące piękności. Żona będzie prawdopodobnie zachwycona. No ja nie mam pojęcia co w tym już dużym budżecie jest lepszego.
 5. Rozumiem. Inna opcja. W tym roku już nie wypali, bo bilety na pniu wykupione. Z tego co wiem od córki. Ale za rok poluj na Sensation w Amsterdam. Dwa razy byłem. Jest głośno jak tego ta muza wymaga, długo, bo zapewne ponad 6 godzin i czysty, mięsisty, ciepły, ale dynamiczny basik. Raz w życiu😃 dobrego basu.
 6. @Tomek Szymański tak jak Jacek napisał wzmak w D klasie, najlepiej estradowy Crown z dsp. Kolumny jakieś po taniości, najlepiej estradowe. Obowiązkowo subwoofer z 18 calowym odpowiednim driverem, tylko customowy z crownem wzmakiem lub tego typu. Dobrze byłoby mieć pomieszczenie 40+ mtr. Ja już gratuluję brzmienia. Przy tego typu repertuarze ciary gwarantowane. To nie repertuar na słupki, monitorki czy tam inne zabawki. I będzie trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni, bo za dyszkę to nima mowy.
 7. Od € to nie wiem, do sky’s the limit. Mój zestaw jest strojony pod salon, oraz pod monobloki i źródło i mój gust muzyczny. Pomiary pokoju przed realizacją. Pasmo sub i niski bas dopieszczone/skorygowane po miesiącu od otrzymania. Kilka razy dokonywałem regulacji samodzielnie/testy w zakresie 1000Hz do 10kHz. Mój zestaw zawiera spore możliwości regulacji np otwarcia wokali, odchudzenia czy przyciemnienia pewnych obszarów. Kolumny są nie do ruszenia, sweetspot także. Na olx go nie zobaczycie😃 i nie idźcie tą drogą. Customy i to takie ekstremalne dobrze wpływają na dowartościowanie się. Posiadanie unikalnego zestawu to +1 niezależnie od efektu😉 Ale!!! Najpierw czas pogłosu. To absolutnie podstawy. Potem dopiero myślałem o customach.
 8. Ocellia Calliope kolumny. Mój kolega spod Rotterdamu, autor kanału YouTube The Audiophile Barista. prawie 100dB. No powietrze w środku kolumn, poza tym nic tam się nie znajdzie. Pasma poniżej 80Hz to tam nie ma. Nowe lekko ponad 10tys€. Oboje słyszymy różnice. Jednemu z nas podoba się to brzmienie.
 9. To prawda. Sam widziałem u Audiosynergia zestawy studyjne z tylnymi ściankami na bogato. „Estrada” to zdaje się także jego klienci. A tylko jeszcze o oprogramowaniu słówko. Audio Architect czy Arta do mierzenia to tylko malutka część. Za używanie Rewa dostałem opierdziel. Nie pamiętam już dlaczego. Profy wiedzą przecież lepiej.
 10. Arturowi pod jego nieobecność trochę „wełny i sklejki”/zwłaszcza wełny trzeba na ściany i sufit przymocować. Jak nie usłyszy zmiany, to ja już nie wiem😃 Artur, ja po Twojej stronie i z serca😊
 11. Nie mam na CD, ani na dysku, ani nawet na Qobuz w ulubionych. Rafał, przykleję się do Twojej prośby i jak sęp poczekam, aż koledzy podrzucą. Jeszcze urlopuję, czytam i piszę na forum. Po powrocie chciałbym i ja posłuchać.
 12. Mam pół aktywny. Od midbasu w górę na SET na 211 Acme i sterujących od kolegi Romana/Rega. Na sub i niski bas pomiary/obliczenia/korekcja do końcówki mocy wykonane oczywiście przez Piotra. Panowie, ta ukochana przez audiofili „średnica” to dla mnie po prostu pasmo. To jaka ilość informacji może wystąpić i jak podana, ale w najniższym paśmie, zmieniły moje postrzeganie na brzmienie. Ja lubię brzmienie śpiewających Pań czy panów, ale dla mnie fundamentem dobrego brzmienia jest tych „kilka” najniższych Hz. Dobrze, że odważyłem się na inne podejście do tematu. A pokoik ot 22 mtr. Normalny zatem.
 13. Piotr Machnik/Audiosynergia. To prawdopodobnie jeden z najlepszych fachowców w Polsce od zwrotnic. To nie ode mnie „teza”. Ale biorę odpowiedzialność za ten wpis. Pasywnych, aktywnych. Zestawów głośnikowych, wzmocnień, źródeł, subwooferów. Wielu, w tym i niżej podpisany uważają go za magika brzmienia. Wykształcony akademicko, z bagażem doświadczeń na uczelni. Akustyk. Ponad 20 lat doświadczenia. Pewno dziesiątki lub więcej konstrukcji. Pomiary, projekt, strojenie, poprawki, odsłuchy, wybór design itp. Każdy projekt jest indywidualny. Mój zestaw wpisuje się w temat tego postu, ale wybaczcie cokolwiek napiszę, to będzie to miało się nijak do rzetelnej informacji. Tylko konstruktor/Piotr ma prawo do głosu w tym projekcie/realizacji. Wątpiących zachęcam do kontaktu z nim. Minus, mieszka na samym południu Polski w górach. Tak, to reklama i świadoma z mojej strony. To propozycja innego podejścia do tematu audio. Alternatywa do latania po audio salonach i wypożyczania do domu. Lub z olx i może się w końcu uda. To alternatywa dla cholernie świadomych, zdecydowanych, mających gotówkę i odważnych. Jam zadowolony z efektu. Ktoś jeszcze chętny?
 14. O to to właśnie. Miałem kilka mcy piecyk i kolumny na Scan Speak. Nie był to dobry match. Stopa nigdy fajna. Często dudniło. U kolegów idzie to dalej, bo jak w pudełko. Sucho i krótko. A ma być energetycznie, szybkie ale barwne wygaszenie. Eh stopa potrafi rozpalić. Pulsujące, nóżka ma chodzić, jak napięty łuk czy skóra na amstafie.
 15. Pięknie tam. Podoba mi się to zdjęcie. Kilka planów. Dół prawo brakuje, ale gratuluję. To zdjęcie dużo opowiada.
×
×
 • Utwórz nowe...