Skocz do zawartości

Link1 przesyłanie muzyki do innych pomieszczeń.


marma2

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

Piszę po raz pierwszy na tym forum. Zorientowałem się, ze jest tu wiele kompetentnych osób w temacie, który mnie interesuje. Znam się trochę na audio, sporo wzmacniaczy i pre sam skleciłem z sukcesem tak więc technika analogowa nie jest dla mnie zawiła. Gorzej z cyfrowym przetwarzaniem dźwięku. Mianowicie kupiłem ostatnio z pełną premedytacją odtwarzacz AudioPro Link 1. Stać mnie było na droższy i lepszy ale nie mam jakiś większych ambicji odnośnie jakości streamingu. Wiek już podeszły, mam trochę płyt CD i winyli ale leżąc w łóżku ze słuchawkami odtwarzacz sieciowy jest idealnym dla mnie rozwiązaniem chociażby ze względu na repertuar i wygodę.

Otóż mam dylemat. Tam gdzie śpię Link jest podłączony analogowo do wzmacniacza mocy jak i do wzmacniacza słuchawkowego. Gra jak dla mnie nieźle za tą cenę.  Ale kilka metrów dalej mam swój mini warsztat gdzie siedzę czasem dość długo. Mam tam radio samochodowe i głośniki do takiego doraźnego słuchania. Mam już dość słuchania o polityce na każdej stacji FM. Radio (Kenwood) ma wejście USB do odtwarzania plików z iPoda i pamięci przenośnych w  formatach MP3, WMA, WAV, AAC. Pytanie zasadnicze to czy po zainstalowaniu w radiu odbiornika WiFi USB jest możliwe przesyłanie za pomocą Linka muzyki do warsztatu. Czy konieczne jest posiadanie dedykowanych głośników firmy Audio Pro i Air Play. Telefon mam w Androidzie. Posiadam  odbiornik bluetooth ale Link1 nie ma nadajnika.

Dziękuję z góry za każdą sugestie.

Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Józef Herczek napisał:

Szczerze to nie widziałem nigdzie takiego ustrojstwa. WiFi USB to masz karty sieciowe. A może adapter Bluetooth USB? Jakość nie będzie zawrotna ale muzykę z tel puścisz bez problemu do tego radia.

Oczywiście macie rację, źle opisałem urządzenie. Ma to być karta sieciowa USB.  Bluetooth już stosowałem ale szybko zjada baterie w telefonie. Chodzi o sporo godzin słuchania w warsztacie. Czyli nic z tego nie wyjdzie. Kabla od sypialni do warsztatu nie pociągnę bo nie ma warunków. Musiałbym puścić po wierzchu jak w schronie. Nie ma gdzie go ukryć. Już dawno temu o tym myślałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup np

https://www.olx.pl/d/oferta/mini-komputer-dell-wyse-jak-raspberry-pi-do-home-assistant-CID99-IDSbSch.html albo jakieś Raspberry , wgraj volumio . Oczywiście pod warunkiem że to radyjko samochodowe ma wejście aux ( mini jack pewnie ) bo pod wejście USB możesz podpiąć tylko i wyłącznie pamieć masową z plikami , żadnego streamu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...