Skocz do zawartości

All in one jaki w cenie 5tys do 8tys zł.


Jacek1974

Recommended Posts

Posiadam kolumny canton ergo 202 70/130 wat czułość 86,5db pasmo 33do30000hz oraz sub 12 wilson. Slucham muzyki deep hause,  Michael Jackson,  Madonna, George Michael czasami klubowa praktycznie muza z dobrym basem i dobrym sopranem. Kiedys w technics mialem ustawiony korektor w stylu V. Słuchałem i czytalem wiele testow roznych audio. Przed wyruszeniem do sklepow chcialbym byc bardziej pewny na co zwrócić uwagę. Bralem pod uwage Magnat MC 400, coctail audio x35,  audiolab omnia , Cambridge atom 75 choc jest bez CD. Obecnie posiadam Denon ceol n10 ale to porażka ktora chce naprawic. Proszę o pomoc w co powinienem pójść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2023 o 19:49, Jacek1974 napisał:

Posiadam kolumny canton ergo 202 70/130 wat czułość 86,5db pasmo 33do30000hz oraz sub 12 wilson. Slucham muzyki deep hause,  Michael Jackson,  Madonna, George Michael czasami klubowa praktycznie muza z dobrym basem i dobrym sopranem. Kiedys w technics mialem ustawiony korektor w stylu V. Słuchałem i czytalem wiele testow roznych audio. Przed wyruszeniem do sklepow chcialbym byc bardziej pewny na co zwrócić uwagę. Bralem pod uwage Magnat MC 400, coctail audio x35,  audiolab omnia , Cambridge atom 75 choc jest bez CD. Obecnie posiadam Denon ceol n10 ale to porażka ktora chce naprawic. Proszę o pomoc w co powinienem pójść. 

A rozważałeś NAD C388? Powinien dać dobry bas.
Tylko musiałbyś trochę przekroczyć budżet :/

Edytowano przez FX486
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2023 o 19:49, Jacek1974 napisał:

Posiadam kolumny canton ergo 202 70/130 wat czułość 86,5db pasmo 33do30000hz oraz sub 12 wilson.

Moim zdaniem warto zastanowić się również nad wymianą kolumn na inne podstawkowe, które dadzą więcej radości z grania, a przede wszystkim basu.

Przykładowe kolumny pod niżej zaproponowany wzmacniacz np. Klipsch RP-600M

Dnia 23.02.2023 o 19:49, Jacek1974 napisał:

Obecnie posiadam Denon ceol n10 ale to porażka ktora chce naprawic.

Ze wzmacniaczy z funkcjami sieciowymi np. Denon PMA-900HNE i tu będzie już wyraźny progres.

W przewidzianym budżecie możesz sprawić sobie tak naprawdę nowy system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Audiolab Omnia jest u mnie już rok. Nie zgadzam się z opinią, że źle się ją obsługuje. To opinie powtarzane są często po lekturze pierwszych recenzji przed aktualizacją. Obecnie funkcje sieciowe DTS PlayFi działają bez zarzutu, poza tym Omnia ma niezły przedwzmacniacz gramofonowy. W tej cenie trudno znaleźć coś lepszego. Nie nadaje się jedynie do kolumn wymagających dużej mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2023 o 19:49, Jacek1974 napisał:

Posiadam kolumny canton ergo 202 70/130 wat czułość 86,5db pasmo 33do30000hz oraz sub 12 wilson. Slucham muzyki deep hause,  Michael Jackson,  Madonna, George Michael czasami klubowa praktycznie muza z dobrym basem i dobrym sopranem. Kiedys w technics mialem ustawiony korektor w stylu V. Słuchałem i czytalem wiele testow roznych audio. Przed wyruszeniem do sklepow chcialbym byc bardziej pewny na co zwrócić uwagę. Bralem pod uwage Magnat MC 400, coctail audio x35,  audiolab omnia , Cambridge atom 75 choc jest bez CD. Obecnie posiadam Denon ceol n10 ale to porażka ktora chce naprawic. Proszę o pomoc w co powinienem pójść. 

Taki wzmacniacz ze streamerem pewnie przetwornik bedzie juz mial.

W takiej sytuacji dokupujesz dobry cd transport i sprawa załatwiona.

Np. ja mam Cambridge cxc v2 i sobie go chwalę. Jest jeszcze Audiolab cdt6000 , taki ma chyba symbol.

Co do CXC -  ma tylko jeden minus.

Info na wyswietlaczu jest slabo widoczne.

Może na rynku używanych? Jeśli wzmacniacz za dużo cie wyjdzie.

Możesz również jakiś odtwarzacz  cd kupić. Yamaha 303  podobno calkiwm dobra jest.

Propozycje, gdybyś takiego all in one nie znalazł. 

Cambridge_Audio_CXC_Front.webp

Audiolab_6000CDT_Zwart_AH-007801-07A_-_1.jpg

yamaha-cd-s303-cd-speler-zwart_1.jpg

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maciejo napisał:

Audiolab Omnia jest u mnie już rok. Nie zgadzam się z opinią, że źle się ją obsługuje. To opinie powtarzane są często po lekturze pierwszych recenzji przed aktualizacją. Obecnie funkcje sieciowe DTS PlayFi działają bez zarzutu, poza tym Omnia ma niezły przedwzmacniacz gramofonowy. W tej cenie trudno znaleźć coś lepszego. Nie nadaje się jedynie do kolumn wymagających dużej mocy.

Czy PlayFi nadal działa w taki sposób, że co jakiś czas wyświetla komunikat, że masz zrobić aktualizację i dopóki tego nie zrobisz, to nie włączysz muzyki w aplikacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukluk71 napisał:

Szukaj używanego Lyngdorfa TDAI 1120 

To załatwi Ci sprawę na lata. 

Przechodziłem tą drogę, miałem praktycznie wszystko u siebie do 10k co w salonach do wypożyczenia, a później kilka urządzeń w przedziale 10-20k PLN.  Lyngdorf zagrał i dał możliwości właśnie na poziomie urządzeń w okolicach 20k PLN. A reszta urządzeń w cenie do 10k w moim zdaniem nie miała najmniejszego podejścia do Lyngdorfa, pod względem funkcjonalności, szybkości i stabilności działania, łatwości w obsłudze i ogromnymi możliwościami, wraz z bardzo dobrym dźwiękiem TDAI w swojej cenie to jest Sztos!! 

Dobry dzwięk, 

Tidal Connect (wszelkie spofity connect) 

Radia internetowe 

Pełno wejść w tym gramofonowe 

Voicingi gotowe i takie które możesz tworzyć 

RoomPerfect 

Pełne wsparcie suba

Moc wystarczająca żeby napędzić większość paczek, nawet tych dużych i wymagający, bo Lybgdorf w szczycie daaaje sporo

Ciągle aktualizacje i zajebisty support, gdzie firma słucha swoich użytkowników wprowadzając szybko poprawki (choć już nie ma co poprawiać, ale dalej co chwilę aktualizacja jakaś która wprowadza nowości)

 

I wiele wiele żeby mówić. Moim zdaniem to urządzenie na swoje możliwości i to co daje, wraz ze świetną jakością dźwięku. Ma zaniżona cenę. Myślę że spokojnie po 15k PLN by schodziło i pewnie kolejna wersja będzie tyle kosztować ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...