Skocz do zawartości

Głośniki do Taga Harmony HTR1000CD v2 - nowe czy używane? (Łódź)


Bartek91

Recommended Posts

Witam, 

Mam zamiar zakupić pierwsze stereo, niestety nie mam obeznania w temacie. 

Wybór padnie prawdopodobnie na Taga Harmony HTR1000CD v2 - m.in. po rekomendacji jednego z forumowiczów (Q21). 

Zastanawiam się nad tym, czy kupić go razem z nowymi głośnikami w zestawie, czy może osobno aplituner, a osobno używane głośniki? 

Budżet, jakim dysponuję to ok. 2.300 zł. 

Amplituner kosztuje ok. 1.500 zł (czasem w promocji 100 zł taniej). 

Używałbym ich w niewielkim salonie, 25m2. Rozstawione o około 1,8 m, niestety układ pokoju na wiele więcej nie pozwala. W bloku, więc zależy mi na czystości a nie na mocy (czego pewnie ten amplituner nie zapewnia). 

Zestaw będzie służył głównie do muzyki z CD i BT, z 30% jako głośniki do TV. 

Co do muzyki - raczej klasyczny rock, soft rock, trochę metal. 

Jestem z Łodzi, kojarzę sklep Q21 i domyślam się, że pewnie mają coś ciekawego w ofercie. :)

Natomiast czy za ok. 800-900 zł znajdę ciekawe, używane głośniki w Łodzi i okolicy? Oczywiście takie, by uciągnął je ten amplituner. I czy używane głośniki będą dobrym wyborem przy takim budżecie i sposobie użytkowania? Czy lepiej postawić na nowe? 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że z tego budżetu da się wybrać coś lepszego, ale zależy mi na kilku funkcjach, których chyba nie znajdę w używanych sprzętach. Wcześniej założyłem wątek, który niestety nie znalazł się z szerszym odzewem. Poniżej: 

Uznałem, że lepiej mieć amplituner z CD i BT oraz podłączeniem na kabel optyczny (pod TV) ,  a kolumny ewentualnie w przyszłości dokupić lepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić coś z klasy D jak sabaj a4. To jest 400zl a urządzenie sprawdzone i dobrze sobie radzi. Jest bluetooth i optyk pod np Tv. Jeśli kolumny podstawkowe to np heco aurora 300 lub cos od elaca czy kefa. Najlepiej uzywki. Jeśli zostanie to dokupisz cd a jeśli nie to spokojnie dozbieraj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w takim budżecie trzeba iść na kompromisy. Ja na Twoim miejscu kupiłbym streamer jak np wiim mini i słuchałbym muzyki przez serwisy jak Spotify czy tidal. Miałbyś też radia internetowe. Sabaj a4 z aurora 300 to bardzo fajne połączenie i sprawdzone. Dokupujesz streamer i masz wszystko. Chyba że jesteś przywiązany do płyt cd to już nic nie poradzę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartek91 napisał:

Witam, 

Mam zamiar zakupić pierwsze stereo, niestety nie mam obeznania w temacie. 

Wybór padnie prawdopodobnie na Taga Harmony HTR1000CD v2 - m.in. po rekomendacji jednego z forumowiczów (Q21). 

Zastanawiam się nad tym, czy kupić go razem z nowymi głośnikami w zestawie, czy może osobno aplituner, a osobno używane głośniki? 

Budżet, jakim dysponuję to ok. 2.300 zł. 

Amplituner kosztuje ok. 1.500 zł (czasem w promocji 100 zł taniej). 

Używałbym ich w niewielkim salonie, 25m2. Rozstawione o około 1,8 m, niestety układ pokoju na wiele więcej nie pozwala. W bloku, więc zależy mi na czystości a nie na mocy (czego pewnie ten amplituner nie zapewnia). 

Zestaw będzie służył głównie do muzyki z CD i BT, z 30% jako głośniki do TV. 

Co do muzyki - raczej klasyczny rock, soft rock, trochę metal. 

Jestem z Łodzi, kojarzę sklep Q21 i domyślam się, że pewnie mają coś ciekawego w ofercie. :)

Natomiast czy za ok. 800-900 zł znajdę ciekawe, używane głośniki w Łodzi i okolicy? Oczywiście takie, by uciągnął je ten amplituner. I czy używane głośniki będą dobrym wyborem przy takim budżecie i sposobie użytkowania? Czy lepiej postawić na nowe? 

 

 

 

 

 

 

Możesz iść w tym kierunku, ta Taga ma dość dobre opinie, a w kwocie 900- może 1000 zł znajdziesz używane kolumny, które na początek Ci wystarczą a z czasem, jak zechcesz to zmienisz sobie na coś innego :)

Pytanie, jakie brzmienie wolisz, czy raczej spokojniejsze, cieplejsze czy jednak jak rock i metal, trochę ostrzejsze. Bo Sama taga gra dość właśnie spokojnie ciepło, i wtedy możnaby zastosować jakieś jaśniejsze kolumny które dadzą większego "kopa" muzyce, oczywiście w założonym budżecie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję raczej nieco ostrzejsze brzmienie, choć też bez przesady.

Niestety w temacie jestem dość zielony, zdaję sobie sprawę, że pewnie z czasem może coś będę wymieniał, gdyby coś mi nie podpasowało.

Natomiast dla dokonania wyboru używanych kolumn brakuje mi wiedzy, z tego powodu założyłem ten wątek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym jedna rzecz lepsza od reszty np kolumny. Wydałbym na nie większość budżetu. One w głównej mierze odpowiadają za dźwięk. Dobralbym do nich coś z klasy D i po prostu bym się cieszył muzyka. Jeśli po czasie stwierdzisz że czegoś Ci brakuje w torze, zmieniłbyś np wzmacniacz na lepszy który wyciągnie coś więcej z kolumn. Jeśli kupisz wszystko słabe to po czasie będziesz musiał wymienić wszystko a tak będziesz miał chociaz dobre kolumny. Wg mnie to byłoby najrozsądniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Arturze, dziękuję, mocno się zastanawiam nad taką opcją. 

w okolicy znalazłem takie głośniki, mają dobre recenzje. Czy byłby to dobry wybór: https://www.olx.pl/d/oferta/elac-uni-fi-bs-u5-slim-CID99-IDSYMyb.html  

 

 

Natomiast jeżeli bym się decydował na tę Tagę, czy któryś z tych zestawów głośników będzie odpowiedni? 

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-dali-zensor-3-uzywane-CID99-IDPXjqZ.html

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosniki-b-w-dm-303-CID99-IDNVQIZ.html

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-podstawkowe-wilson-raptor-3-czarne-CID99-IDTlYH8.html

https://www.olx.pl/d/oferta/wilson-rapotor-3-CID99-IDRv0LF.html

https://www.olx.pl/d/oferta/tannoy-mercury-7-2-idealne-CID99-IDTgB4X.html

Z tymi Raptorami to cenowo wychodzi tak samo, jak nowe z Q21 w zestawie z tą Tagą, więc akurat tych kolumn używanych to pewnie nie ma sensu.  

https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-wilson-raptor-3.html 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów mi na pan bo się staro czuje 🙂 Tych elacow nie słyszałem ale znając inne serię tego producenta myślę że graja bardzo dobrze. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Zensor 3 niezle kolumny. Powiedziałbym że spokojne i bardziej neutralne. Dla mnie za spokojne. Ale elektronika można je pokierować wg własnych upodobań. A jeśli chodzi o Tannoy to ja bardzo lubię ich kolumny. Jeśli dobrze pamiętam bo slyszalem je dawno to takie bardziej energiczne granie ale z delikatnie wysunięta średnica. No i dobry bas. Reszty nie słyszałem. Myślę że jakbyś ich posłuchał to byłbyś mądrzejszy. Nie powinno być z tym problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...