Skocz do zawartości

Streamer transport do DAC ze złącze i2S


siwmad

Recommended Posts

Jaki streamer z wyjściem I2S najlepiej HDMI ( dac mam też I2S RJ45) jest możliwy do kupienia?

 Chce go podłączyć do DAC LKS MH-DA004

Obsługa Tidal, Spotify, bardzo bym chciał Apple Music ale to marzenia.

Może być używany i również może być Chińczykiem, nie przeszkadza mi to.

Budżet - jak będzie trzeba to wydam i 5K zł, ale jak jest coś pokroju wiim z wyjściem I2S to też jest dla mnie OK.

Do tej pory znalazłem Nuprime STREAM-9, czy jest coś może tańszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuPrime Omnia Stream Mini Transport strumieniowy  to by było idealne tylko trzeba kabelek HDMI zrobić z odpowiednio połączonymi pinami.

Co to jest PS Audio?  

Wydaje się, że LKS dogadał by się Nuprime, ale to ryzyko. kiki2010 Co to jest PS audio?

Doczytałem teraz i bardziej doświadczeni koledzy pisali, że w 004 to trzeba grać z USB, który jest nijako konwerterem do I2S. Podobno nie ma różnicy między USB a I2S w tym dacu.  I myślę, że to jest bezpieczniejszy kierunek mojego upgradu. 

Dla testu podłączyłem Maca pod USB i gra to dobrze ale  czy lepiej od wiim z coax to na ta chwilę nie jestem w stanie powiedzieć. Nie miałem czasu ani odpowiednich warunków w domu żeby móc się wsłuchać. 

Na tą chwilę w oko mi wpadł Auralic Aries Mini, który ma USB out :)

Znacie coś ciekawego z wyjściem USB?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, siwmad napisał:

jest PS Audio

Standard właśnie tych pinów. 

I na pewno nie pasuje on do twojego Dac-a. Wiem bo go miałem i bawiłem się kiedyś konwerterem który miał 4 ustawienia i2s ( ps audio, Holo, gustard i lks) . Oczywiście lks grał tylko i wyłącznie na tym ostatnim ustawieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gienas napisał:

@siwmad zerknij na drugi link podany  przez @mkk - ten od audiophonics...

Zerkalem fajny sprzecik, ale tez nie gada z LKS. 

34 minuty temu, kiki2010 napisał:

Standard właśnie tych pinów. 

I na pewno nie pasuje on do twojego Dac-a. Wiem bo go miałem i bawiłem się kiedyś konwerterem który miał 4 ustawienia i2s ( ps audio, Holo, gustard i lks) . Oczywiście lks grał tylko i wyłącznie na tym ostatnim ustawieniu.

Rozwiązaniem  jest też zrobienie specjalnego kabla. Można u chinczyka zamowić  kabel HDMI I2S  z dowolnie połączonymi pinami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kiki2010 napisał:

Musiałbyś zdemontować Amanero i podłączyć kabelki pod piny o ile znajdziesz ich opis.

NIe prościej jest zrobić specjalny kabel HDMI, który uwzględnia zmianę pinów ze standardu PS audio na LKS.

pl.aliexpress.com/item/4000255873784.html?gatewayAdapt=glo2pol   

Piszesz im co chcesz z czym połączyć i przygotują odpowiedni kabel.

Chyba, że różnice między LKS a PS audio to nie tylko pozmieniane piny sygnałowe.

 

22 godziny temu, mkk napisał:

Od strony technicznej zaciekawił mnie Holoaudio tylko ten kolor trochę przerażający. 

Co o nim myślicie warty jest uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, siwmad napisał:

Piszesz im co chcesz z czym połączyć i przygotują odpowiedni

To też jest jakieś rozwiązanie. 

Ja w momencie gdy miałem tego Dac-a, to byłem jeszcze w posiadaniu konwertera gustard u16, tak więc miałem jeden problem z głowy. 

Zresztą szczerze mówiąc różnic żadnych nie usłyszałem pomiędzy USB a i2s w tym dacu. Fajny Dac jak za te pieniądze .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kiki2010 napisał:

To też jest jakieś rozwiązanie. 

Ja w momencie gdy miałem tego Dac-a, to byłem jeszcze w posiadaniu konwertera gustard u16, tak więc miałem jeden problem z głowy. 

Zresztą szczerze mówiąc różnic żadnych nie usłyszałem pomiędzy USB a i2s w tym dacu. Fajny Dac jak za te pieniądze .

Dlatego skręcam w stronę USB. Kurczę, a tak w ogóle to ja chyba muszę sobie jakąś malinę zmontować z tego co czytam od wczoraj to jest najbardziej uniwersalny transport i najbardziej popularny wśród szanownych forumowiczów. Dziwię się tylko, że nikt nie poleca.

Cały ten świat audio HiFi jest strasznie skomplikowany jak chcesz mieć jakość bez płacenia worka pieniędzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, siwmad napisał:

Dlatego skręcam w stronę USB. Kurczę, a tak w ogóle to ja chyba muszę sobie jakąś malinę zmontować z tego co czytam od wczoraj to jest najbardziej uniwersalny transport i najbardziej popularny wśród szanownych forumowiczów. Dziwię się tylko, że nikt nie poleca.

Cały ten świat audio HiFi jest strasznie skomplikowany jak chcesz mieć jakość bez płacenia worka pieniędzy. 

Nie mów tego głośno bo cię spalą na stosie.😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak, od święta będę grał z macbooka po USB. Wierząc doświadczonym kolega, ze podobnie do i2s. Na codzień z WiiM coax. I chyba nie ma co dalej gonić króliczka w tej części toru. Tu się raczej nic bardzo nie psuje. Skupiam się teraz nad końcówka toru czyli zmiana 605 s2 na S400 MK II.

Niestety mam problem z miejscem dlatego zostają mi tylko monitory.

Wiem, ze mam 100 pomysłów na minutę :)

Dziękuję kiki2010 za rozwianie wątpliwości.

795B47C3-6084-408C-91A2-0DECB0223F71.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...