Skocz do zawartości

Kolumny do MF M2Si


pawgro1

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,
jestem na etapie rozbudowy mojego pierwszego zestawu audio i będę bardzo wdzięczny za sugestie odnośnie głośników - te wybiorę oczywiście po odsłuchach , ale zanim ich dokonam chciałbym wytypować kilka modeli. 

Obecnie mój zestaw to: Wzmak MF M2Si a za źródło robi MF M3 Scd, obecnie 90% muzyki słucham z płyt CD, w przyszłości pewnie zainwestuje jeszcze w jakiś streamer. Chwilowo nie mam własnych głośników, w zestawie grają pożyczone od kumpla kolumny DIY. Potrzebuje kolumn, które dobrze się zestroją z moim zestawem Musicala. Do nagłośnienia jest salon ok 25m2. Z tym, że raczej na pewno w najbliższych latach będę zmieniał lokum na większe i docelowo zestaw audio będzie grał w obszerniejszym pomieszczeniu, dużo łatwiej mi wtedy będzie wymienić wzmak na mocniejszy (Wymienić M2si na M5si np.) niż zmieniać kolumny. Ze względów wizualnych interesują mnie wyłącznie kolumny podłogowe. Budżet ok 8 tys. zł za komplet. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wszelkie sugestie.
Muzyka jakiej słucham to głównie klasyczny rock: Scorpions, Dire Straits, Pink Floyd etc.

Edytowano przez pawgro1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pawgro1 changed the title to Kolumny do MF M2Si

Z tym Musicalem fajnie zgrywa się seria Classic z Audio Physic. W Twoim przypadku mam na myśli podłogówkę o oznaczeniu 8. Będzie dynamicznie, z fajnym uderzeniem na basie, wyraźnym środkiem i niemęczącą górą. Barwa raczej z bardzo delikatnym, subtelnym ociepleniem.

Z wymianą M2si na wyższe modele bądź ostrożny. W przypadku tego producenta seria wyższa =/= lepsza. Przesłuchałem wszystkie modele od M2si do M6si i w sumie każdy z nich to trochę inna szkoła grania.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...