Skocz do zawartości

Integra DRX-8.4 - zwiastun Onkyo RZ70 / RZ90 ? - 11.4 z Dirac Live Premium


Arek_Gd

Recommended Posts

2 godziny temu, Artur Mądry napisał:

 

@Arek_Gd jeżeli będziesz się mierzył z wymiana amplitunera to koniecznie sprawdź arcama na swoim kwadracie.

ok, to nie nastąpi tak szybko bo "domowa" lista potrzeb długa... ale hoobystycznie warto się przymierzać :) , dopisuje do kolejekcji Arcama

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To jest dobry pomysł.

Ale faktycznie mało kto to robi. Bo malo kto ma takie centralne.

W niektórych salach domowych stosuje się tą samą kolumnę podłoga na centralnego ona ma wtedy opcję Bi ampingu.

 

 

w tej integrze jest 11 kanałów (w poprzedniku flagowym 7.3 było 13) więc domyślam się , że nie da rady przy wykorzystaniu np. wzmaka zewnętrznego napędzić 11 końcówek + biamping dla centra , np przypisując jak w denonie "zone 2/3"

obraz.png.0f3fa91eedc045a3fa9c478ecf7ed983.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Spodobał Ci się co ?:)

 

Bez przesady, to wciąż jeden z pierwszych wypuszczanych ampli Onkyo przez VOXX , trzeba poczekać na testy i odsłuchy. Gdyby kosztował +20 % od RZ50 to by mi się spodobał owszem , a z tą zaporową ceną to...

Z drugiej strony trzeba docenić, że z gniazdka będzie brać w szczycie 1095W , nawet taki X8500HA bierze raptem 900 tyle co mój leciwy 929 , myślę że i to wpływa na dynamizm i efekt wow w kinie domowym kojarzony właśnie z Onkyo.

Szkoda, że nie jest 13.2 , myślę że pojawi się pod koniec roku RZ90 z 4 subami.

 

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, ciągle nie mogę się rozstać z ostatnim produkowanym Onkyo z kalibracją Audyssey XT32 , a to dlatego że 9/10 filmów oglądamy nocą na 36-38% głośności na Dynamic Volume Late Night (Light) , co mniej więcej jest porównywalne z 65-68% głośności normalnie. Bardzo lubię ten tryb, a z tego co wiem w kalibracjach AcuuEQ tryb nocny jest duużo słabszy.

Direc Live jest kuszący, ale ja uporałem się z modami kupując drugi sub i dokładając dwie pułapki basowe w narożniki, a z tego co czytam, też nie ma w tej kalibracji tak skutecznej funkcji.

Ze staroci bardzo cenię również Dolby Prologic IIx  na którym u mnie leci wszystko co natywnie idzie w stereo, np. TV. Netflix też się poprawił i przesyła sygnał Dolby Digital EX na moje 7.2 i separacja kanałów działa zaskakująco dobrze.

Póki co w planach zamontowanie front high które pociągnie 929 , a potem przeskok na 7.2.4 lub 7.2.6 z auro3D o którym teraz czytam na sąsiednim forum.

 

ampli marzeń to XT32 (w razie co) + opcja na Dirac z DLBC (idealnie jakby była przełączna) + min 13.2 z dodatkową końcówką + 8 hdmi jedno z frontu na kamerę lub lustrzankę + 1x component bo tak radzę sobię z NC+ i dwoma trybami dźwięku (musi działać opcja włącz TV + dekoder NC+ bez ampli oraz na życzenie  + ampli)  1 x optyk + 4 suby (a co tam, może kiedyś żona to przełknie)  + spektakularna dynamika w KD i przyzwoite stereo.  :) Takie rzeczy tylko "w erze"

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Butler napisał:

Topowe Onkyo i max to 7.2.4? Słabo trochę...

Oni chyba nigdy do końca nie szli w ilość.

Podobnie jak Yamaha.

16 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Bez przesady, to wciąż jeden z pierwszych wypuszczanych ampli Onkyo przez VOXX , trzeba poczekać na testy i odsłuchy. Gdyby kosztował +20 % od RZ50 to by mi się spodobał owszem , a z tą zaporową ceną to...

Z drugiej strony trzeba docenić, że z gniazdka będzie brać w szczycie 1095W , nawet taki X8500HA bierze raptem 900 tyle co mój leciwy 929 , myślę że i to wpływa na dynamizm i efekt wow w kinie domowym kojarzony właśnie z Onkyo.

Szkoda, że nie jest 13.2 , myślę że pojawi się pod koniec roku RZ90 z 4 subami.

 

No to prawda. Na razie widze tylko, albo aż że VOXX zaimplementowało DIRACa. Same układy wzmocnienia sa chyba te co były.

Też lubiłem Onkyo na Audysseyu mimo że nie miałem XT32.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tworzyć amplitunery KD z tak dużą ilością końcówek , jak realnie wątpię by taki ampli ogarnął na odpowiednim poziomie jakości więcej jak 5 kanałów ...

Anthem czy Arcam posiadają przyjemne preampy i ich Twórcy przewidzieli podpinanie dodatkowych końcówek (z ich oferty) , ew. zakup tylko procka kd toteż mają te 5.2 - 7.2 , gdzie o połowę tańsz RZ50 9.2

Np. avr11 ma pobór max 1500W , zapewne nigdy do tego nie dosięgnie ,ale zapas na trafie jest , tak samo podają realną moc z zniekształceniami dla wszystkich kanałów , gdzie onkyo bajerzy mega mocą dla 1 z kosmicznym THD ;) 

btw. kto się podnieca rz70 (14999zl) i zamierza na test pożyczyć jak będzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o ilość końcówek bo 11 jest realnie akceptowalne. Chodzi o to że nie przetworzy więcej jak właśnie te 11 i konkurencja jest mocno z przodu. 

Taki Denon 6800 będący bezpośrednim konkurentem też ma 11, ale przetworzy 13. Niby niuans, ale sprawia spora różnicę w zaawansowanym systemie. 7.2.6 to świetna konfiguracja. A jak jeszcze ktoś zaświruje z AURO3D to już w ogóle must to have.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem z żoną Nightmare Alley i to był ten 1/10 razy kiedy Late Night z Dynamic Voulume był na off, dla niej przy głośności 68% chwile grozy wybrzmiewały za mocno. I tak sobie myślę, czy z ampli 11 kanałowych o których piszecie można w locie z pilota przełączyć pomiędzy dwoma kalibracjami lub zestawem własnych ustawień ? Ja dziś przy takich prośbach obniżam suby o kilka stopni i tak sobie z tym radzę ale to zawsze kilka dodatkowych kliknięć w setup podręczny, a można by jeszcze obciąć tyły o stopień, dwa itp.

Takie pytanie o funkcjonalność, czy jej przybywa w nowych ampli  ?

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Arcamie mam opcję 3 filtrów , możesz dać te same ale np. na innych poziomach "podbicia" i wtedy taki filtr będzie cichszy 1 kliknięciem ;) Każdy filtr = możliwość ustawienia każdego kanału

Ewentualnie w ustawieniach głośności ampliaka pod dany filtr można ustawić inaczej volume na każdym kanale zamiast krzywymi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2023 o 17:41, Kubakk napisał:

btw. kto się podnieca rz70 (14999zl) i zamierza na test pożyczyć jak będzie ?

Ja nie. Odpuszczam.

Dnia 1.04.2023 o 10:29, Arek_Gd napisał:

Takie pytanie o funkcjonalność, czy jej przybywa w nowych ampli  ?

W Yamaha możesz.

W Onkyo ie pamiętam.

W Nowych Denonach / Marantzach tego nie testowałem.

Dnia 31.03.2023 o 20:51, Butler napisał:

Tu nawet nie chodzi o ilość końcówek bo 11 jest realnie akceptowalne. Chodzi o to że nie przetworzy więcej jak właśnie te 11 i konkurencja jest mocno z przodu. 

Ni dla takich osób są właśnie te amplitunery po naście tysi.

AVR11 jest 7.1.4

Dopiero wyższy 21 ma więcej PRE OUTów ale według manuala dalej 7.1.4.

O dziwo coraz więcej jest takich osób które faktycznie to wykorzystują. Uwielbiam kino ale niestety warunki na 5.2.2 to maks. No może 5.2.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...